دانشکده شیمی- اخبار جاری
عملیاتی شدن اجرای تفاهم نامه مشترک بین دانشکده شیمی و پژوهشگاه مواد و انرژی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۸ | 

در راستای عملیاتی شدن اجرای تفاهم نامه مشترک بین دانشکده شیمی و پژوهشگاه مواد و انرژی،در روز یکشنبه مورخه 25/1/98  طی جلسه ای جناب آقایان دکتر رحیمی و دکتر خاوندی به عنوان روسای دانشکده شیمی و پژوهشگاه مواد  و انرژی در خصوص اجرایی شدن تفاهم نامه دیدار کرده و به تفاهم رسدند.

      
امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت با پژوهشگاه مواد و انرژی

 امضای تفاهم نامه همکاری دکتر رحمت اله رحیمی رئیس دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران به همراه اعضای هیات علمی این دانشکده طی نشستی با معاونین، مشاور عالی رئیس و مدیر حوزه ریاست، روسای پژوهشکده ها و اعضای هیات علمی این پژوهشگاه دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار، تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی به منظور توسعه پژوهش های کاربردی، رفع مشکلات صنایع و سازمان ها در کشور و جهت ایجاد و گسترش و همفکری و همکاری های آموزشی- پژوهشی، مابین دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگاه مواد و انرژی منعقد گردید که در راستای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی مابین این پژوهشگاه و دانشگاه علم و صنعت که اخیرا به امضا رسیده است، می باشد.
در ابتدای این نشست دکتر حصارکی معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه به اختصار به معرفی این پژوهشگاه، پژوهشکده ها و فعالیت های آنها پرداخت.
دکتر قدمیان معاون فناوری پژوهشگاه نیز توضیحاتی را درخصوص فعالیت های فناورانه و تجاری سازی دستاوردها و محصولات پژوهشگاه، ارائه نمود.
سپس مهمانان از ساختمان سبز، نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاه ها و پایلوت های این پژوهشگاه بازدید نمودند.
در ادامه، رئیس دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ابراز امیدواری کرد که این نشست ها مفید واقع شده و وارد مرحله اجرایی شود.
دکتر رحیمی آزمایشگاه های پژوهشگاه مواد و انرژی را بسیار مجهز دانست و اظهار داشت: با وجود امکانات و تجهیزات این پژوهشگاه می بایست از حداکثر پتانسیل آن استفاده کرد.
وی همچنین آمادگی خود را برای همکاری و انجام عملیات اجرایی اعلام نمود و گفت: دانشکده شیمی از نیروی انسانی متخصص و توانمندی برخوردار است و می توانیم متقابلا کارهای عام المنفعه در حوزه تحقیقات انجام دهیم.
دکتر رحیمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت را یکی از دانشکده های شاخص کشور دانست و افزود: تعدادی از اساتید این دانشکده جزو 1درصد بهترین دانشمندان جهان می باشند.
در پایان، اعضای هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت در یک گفتگوی تخصصی؛ هر یک به معرفی گروه علمی خود در دانشکده و فعالیت های مربوطه پرداختند.
                                             


 
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده شیمی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=20.6999.56057.fa
برگشت به اصل مطلب