روابط عمومی دانشگاه- اخبار ویژه
تالیف دکتر معماریان، کتاب برگزیده سال شد

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها

  تالیف دکتر معماریان، کتاب برگزیده سال شد

 

 

  در سی و یکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی که نوزدهم بهمن ماه 1392 با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار گردید، کتاب معماری ایرانی: نیارش، کتاب شایسته تقدیر هنر معماری شناخته و مورد تجلیل قرار گرفت.

  گفتنی است کتاب «معماری ایرانی: نیارش»، تحقیق و تالیف دکتر غلامحسین معماریان(عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه) و تدوین مهندس هادی صفایی پور (دانشجوی دوره دکتری معماری) است که در سال 1391 در دو جلد و 650 صفحه به چاپ رسیده و کتابی مصور است. دکتر معماریان، در این کتاب به نیارش(علم ساختمان، اجرا و ایستایی سازه ها) در معماری سنتی ایران پرداخته و حاصل سالها تحقیق خویش را در قالبی مصور منتشر نموده که این کار برای نخستین بار صورت پذیرفته است. مولف در جلد اول این کتاب، به مبحث قوسها و طاقها در معماری ایرانی و در جلد دوم آن، به موضوع گنبدها پرداخته است.

  کتاب معماری ایرانی: نیارش، در سال 1391 به عنوان «کتاب فصل جمهوری اسلامی» برگزیده شده بود.

  لازم به ذکر است سی و یکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی،درحوزه‌های فلسفه و روانشناسی، دین، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، اقتصاد، علوم نظامی، زبان، علوم خالص، علوم کاربردی، هنر، ادبیات، تاریخ و جغرافیا و کودک و نوجوان، برگزیدگان خود را داشت.

  روابط عمومی دانشگاه، کسب این افتخار علمی را به دکتر معماریان تبریک گفته، تداوم موفقیت های ایشان را آرزو دارد.

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-112.14462.37729.fa.html
برگشت به اصل مطلب