روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
بیانیه بسیج دانشگاه علم و صنعت ایران

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/7/6 | 

بیانیه بسیج دانشگاه علم و صنعت ایران


 

بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران، در خصوص رویدادهای اخیر بیانیه‌ای صادر نموند. متن بیانیه به شرح زیر می‌باشد:


بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَن تَرضَی عَنکَ ٱلیَهُودُ وَ لَا ٱلنَّصَرَی حَتَّی تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم، قُل إِنَّ هُدَی ٱللَّهِ هُوَ ٱلهُدَی (بقره؛ ۱۲۰)

 

در پی درگذشت خانم مهسا امینی در محل پلیس امنیت اخلاقی، کشور دچار تحرکات و آشوب‌هایی شد که آرامش و امنیت از قاطبه مردم در محل کسب و زندگی به طور عام، و نیز دانشجویان در محل تحصیل و تحقیق به طور خاص، سلب شد و چند روزی غبار فتنه جدیدی آسمان این مرز و بوم را در نوردید. در این رابطه تشکل‌های بسیجی دانشگاه علم و صنعت ایران توجه مخاطبان را به موارد زیر جلب می‌نماید:
۱- دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت ایران تاسف و تاثر خود از درگذشت آن مرحومه را اعلام کرده و مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده محترم آن مرحومه اعلام می‌دارند. باشد که خداوند رحمان، ما و ایشان را مورد رحمت و مغفرت بی‌کران خود قرار دهد.
۲- لازم است تمامی ارکان قضایی، انتظامی و حاکمیتی مرتبط در این رخداد به وظیفه انقلابی خود عمل نموده و تمامی زوایا و دلایل منتج به فوت آن مرحومه را در اسرع وقت روشن نمایند و نتایج متقن بررسی‌های خود را به سمع و نظر مردم شریف ایران اسلامی برسانند.
۳- بر همگان به خوبی روشن است که آشوب‌ها و اغتشاش‌های رخ داده در شهرهای مختلف کشور و نیز دانشگاه‌های مختلف به بهانه و با اسم رمز کشته شدن آن مرحومه صورت گرفته است و اصل نظام اسلامی و شعائر دینی از جمله حجاب اسلامی نشانه است و در این راستا، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و غربی‌ها با اجیر ساختن مزدوران چماق به دست، سعی بر اختلال در نظم و نظام کشور و بر هم زدن آرامش و امنیت روانی و اخلاقی جامعه نمودند. این هسته کوچک داعش‌مآب در چند شب و روز گذشته از هیچ هتک حرمتی همچون آتش زدن قرآن مجید، آتش زدن مساجد و اماکن متبرکه، حمله به پایگاه‌های نظامی، حمله، تجاوز و به شهادت رساندن نیروهای حافظ امنیت، تعرض به نوامیس و حجاب بانوان عفیفه این مملکت، و تخریب اموال و اماکن عمومی و خصوصی فرو گذار نکردند و از صبر و حلم نیروهای انقلابی سوء استفاده نمودند. بدین وسیله، ما دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن محکومیت شدیداللحن این اغتشاش‌های کور، از نیروهای نظامی و انتظامی جهت تلاش برای حفظ امنیت و پاسداری از مردم مومن تشکر و قدردانی نموده و از ایشان جدیت و صلابت بیش از پیش در دفاع از آرمان‌های انقلاب را خواستاریم.
۴- امروز از لحاظ جغرافیای سیاسی در مقطعی قرار داریم که دستاوردهای بسیار مغتنمی توسط دولت محترم به دست آمده است. عضویت ایران در پیمان شانگهای، دیپلماسی فعال منطقه‌ای دولت، و برنامه‌ها و سخنرانی‌های موثر رییس محترم جمهور در مجمع سازمان ملل و صیانت از شان شهید قاسم سلیمانی از جمله مواردی بودند که می‌رفت تا عزت مردم ایران را در چشم مخاطبان جهانی افزون نماید. اما بدخواهان کینه توز، این موفقیت‌ها را تاب و تحمل نداشته و تلاش کردند با فتنه سازی، این شیرینی‌ها را در کام ملت به تلخی بدل سازند. در واقع، دشمنان این کیان اسلامی به فرموده قرآن کریم در آیه صدرالاشاره، تا حذف تمام آرمان‌ها و موفقیت‌های جامعه اسلامی از پای ننشسته و به هیچ عقبگردی از سوی نظام بسنده نخواهند کرد. غافل از آنکه مردم انقلابی همچون فتنه‌های پیشین نیز در صحنه حاضر بوده و چشم فتنه را کور خواهند نمود.
۵- سه شنبه گذشته در دانشگاه علم و صنعت ایران نیز تجمعی اعتراضی شکل گرفت که هسته مرکزی این تجمع به رفتارهای ناپسند و گستاخانه روی آورده و حرمت دانشگاه و دانشگاهیان را شکستند و با ادبیاتی سخیف و کرداری زننده، برای ساعاتی چهره دانشگاه را مکدر ساختند. خوشبختانه این حرکت با عدم همراهی بدنه دانشجویی با هتاکان، و روشنگری و مدیریت فعال صحنه توسط دلسوزان انقلابی مهار گشته و امنیت و آرامش به محیط علم و گفتگو بازگشت. در این راستا، دانشگاهیان به جد از مسئولین دانشگاه مطالبه دارند و خواستار شناسایی و اشد مجازات متناسب با هسته کوچک آمران و عاملان اصلی این حرکت مذبوحانه در دانشگاه هستند. از سوی دیگر، همچنان بهترین مسیر برای تبیین حق و حقیقت در موضوعات مختلف در دانشگاه را گفتگو و مشارکت در مباحثات چندطرفه و اندیشه ورزی عاقلانه به دور از هر گونه مجادله و هوچی گری می‌دانیم و آمادگی خود برای مشارکت و راه اندازی کرسی‌های آزادفکری در زمینه‌های مورد ابتلای جامعه را اعلام می‌داریم.
در انتها ضمن مطالبه از مسئولین دانشگاه نسبت به اجرای قوانین اسلامی از جمله حفظ و حراست از حجاب بانوان، اجرا و پیاده سازی اسنادی همچون منشور رفتاری- اخلاقی در سطح دانشگاه را خواستار می باشیم.

 

والسلام علی من التبع الهدی
بسیج دانشجویی؛ بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران
۱۴۰۱/۷/۶

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.68413.fa.html
برگشت به اصل مطلب