روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/24 | 
ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود

با حضور مهمانان ویژه، ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی، با محوریت مرور سانحه خیام نیشابور و سانحه متروی چیتگر و به منظور عبرت‌آموزی برای پیشگیری از تکرار اینگونه حوادث؛ فردا، یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه  علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.
دکتر مرتضی باقری (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی راه‌آهن) در مورد این رویداد علمی گفت: ایده این بزرگداشت، ۱۰ سال قبل به بهانه یادبود قربانیان حادثه ریلی خیام نیشابور در  هنگام بررسی حادثه در کلاس ایمنی در حمل و نقل ریلی در دانشکده مهندسی راه‌آهن رقم خورد و پس از استقبال دانشجویان، روند اجرایی آن آغاز و عملی شد.
بنا بر توضیحات دکتر باقری، ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی با مشارکت شرکت بهره‌برداری متروی تهران، به طور همزمان در سه سالن مختلف دانشگاه برگزار می‌شود و یک نمایشگاه جانبی هم با ۱۰ غرفه، در محل دانشکده مهندسی راه‌آهن و با حضور انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته، گروه مپنا، شرکت بهره‌برداری متروی تهران، انجمن مهندسی ریلی و شرکت راه‌آهن، بر پا خواهد شد. همچنین جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران هم قرار است تجهیزات قطار ملی را در دانشکده در معرض نمایش بگذارد و تعدادی ماشین‌آلات و تجهیزات هم در بیرون دانشکده به نمایش گذاشته خواهند شد.
از دیگر برنامه‌های ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی، قرائت بیانیه مطالبات دانشجویان دانشکده مهندسی راه‌آهن در ۱۰ بند است که از مهمترین بندهای آن، درخواست نامگذاری سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۱۰ به نام «دهه ایمنی حمل و نقل» و تبدیل این رویداد به یک همایش بین‌المللی است.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.67114.fa.html
برگشت به اصل مطلب