روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
برگزاری جلسه شورای عمومی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/4/5 | 
برگزاری جلسه شورای عمومی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه
 

 
جلسه شورای عمومی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با حضور رییس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه و اعضای هیات علمی این دانشکده، چهارشنبه دوم تیرماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار شد.
در این جلسه ابتدا دکتر صدر (مشاور عالی رییس و مدیر کل حوزه ریاست)، ضمن تبریک میلاد امام رضا علیه السلام و عرض  سلام و خسته نباشید به حضار و اساتید دانشکده، هدف از حضور هیات رییسه در جلسه شورای عمومی دانشکده را تبیین نمود. سپس دکتر سلطانیه (رییس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی) با تشکر از هیات رییسه دانشگاه برای حضور در جلسه شورای عمومی این دانشکده، موضوعات کلی که در نشست مورد بررسی قرار می گیرند را مطرح نمود.
در ادامه، دکتر واحدی (معاون آموزشی دانشگاه) و پس از آن، دکتر دوایی مرکزی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، گزارش هایی از منظر آموزشی و پژوهشی درباره عملکرد دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و مقایسه وضعیت آن با کل دانشگاه ارایه دادند.
سپس دکتر سلطانیه (رییس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی)، به تبیین اهداف پیشنهادی دانشکده در ابعاد مختلف آموزشی و پژوهشی پرداخت.خرید امکانات آموزشی برای اساتید، مدیریت امکانات و تجهیزات پژوهشی، شناسایی قله های توانمندی دانشکده از جمله مباحث مطرح شده توسط وی بود.
رییس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی همچنین از برنامه ریزی ایجاد گرایش جدید «جوشکاری» در مقطع کارشناسی ارشد و تصویب آن در دانشکده خبر داد. وی تشکیل کمیته HSE، تشویق اساتید به تعریف پژوهش های بین دانشکده ای و بین دانشگاهی، برنامه ریزی جذب محققان پسا دکتری و استفاده بهینه از سربازان پژوهشی را از راهکارهای ارتقای فعالیت های پژوهشی در این دانشکده برشمرد.
پس از آن، دکتر جعفریان (معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی)، نکاتی را در خصوص کیفیت دانشجویان ورودی تحصیلات تکمیلی، لزوم اصلاح هرم هیات علمی دانشکده و آیین نامه تمدید پیمان هیات علمی مطرح کرد. در ادامه این نشست، چند نفر از اعضای هیات علمی دانشکده به طرح نقطه نظرات و مشکلات خود در خصوص روندهای موجود دانشکده و دانشگاه پرداختند.
در آخرین بخش این نشست، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا (ع) و نیز تبریک حضور پر شور مردم کشور در انتخابات ۱۴۰۰ به رغم همه تلاش های دشمنان داخلی و خارجی نظام؛ به جمع ‌بندی مطالب عنوان شده توسط مسئولان و هیات علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و طرح نقطه نظرات مدیریتی و ستادی در قبال دیدگاه‌های آنان پرداخت. وی با تاکید بر اینکه عملکرد مجموعه دانشگاهی در سال ۱۳۹۹ علیرغم شرایط خاص شیوع کرونا خوشبختانه روند مطلوبی بوده است؛ گفت: در این شرایط بر حضور موثر و هفتاد درصدی همکاران هیات علمی و غیر هیات علمی و نیز همراهی دانشکده ها با دانشجویان از طریق برگزاری جلسات مجازی تاکید داریم که دانشجویان بتوانند مشکلات خود را مطرح نمایند تا از طریق مسئولان دانشکده پیگیری شود.
رییس دانشگاه همچنین از زحمات دکتر نقی زاده رییس سابق دانشکده مهندسی مواد و متالورژی تقدیر و برای دکتر سلطانیه آرزوی توفیق کرد.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.64145.fa.html
برگشت به اصل مطلب