روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
برگزاری نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ | 

برگزاری نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور

 
نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور چهارشنبه 12 دی ماه 1397 در سالن جلسات ساختمان ریاست دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار شد.
این نشست با حضور دکتر اللهیاری مدیر شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و دبیر منطقه یک، مهندس محمدی مدیر کل شاهد و ایثارگر وزارت عتف، دکتر ارجمندی مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران و سایر مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر ارجمندی گزارشی از وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم وصنعت ایران ارائه کرد و گفت: در این دانشگاه 1500 دانشجوی شاهد و ایثارگر مشغول به تحصیل هستند و بنابراین 12 درصد از کل دانشجویان ما را دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکیل می دهند. وی همچنین از تدریس 25 تا 30 استاد شاهد و ایثارگر در دانشگاه و فعالیت 120 کارمند شاهد و ایثارگر در دانشگاه علم وصنعت ایران خبر داد.
وی مشارکت در کانون های علمی، فرهنگی و پژوهشی، برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی، تعیین اساتید مشاور برای دانشجویان شاهد و ایثارگر با حکم رئیس دانشگاه، تعامل جدی با دانشکده ها برای حل مشکلات این دانشجویان، عضویت مدیر شاهد و ایثارگر در کمیته های اصلی دانشگاه علم وصنعت ایران مانند تحصیلات تکمیلی، حضور مسئولان ارشد کشور در نشست ها و برنامه های شاهد و ایثارگر دانشگاه، تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگری که ارتقای معدل داشته اند را از جمله دستاوردها و موفقیت های دانشگاه علم و صنعت ایران در این زمینه دانست.
دکتر ارجمندی در پایان راهکارهای مورد استفاده برای ضروری کردن و تحکیم رابط دانشجویان شاهد و ایثارگر با مدیریت این مجموعه در دانشگاه علم وصنعت ایران را تشریح کرد و از برگزاری جشنواره کتاب به مناسبت فرارسیدن دهه فجر خبر داد.

 


در ادامه دکتر اللهیاری اللهیاری مدیر شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و دبیر منطقه یک، از ضرورت تبادل تجربیات دانشگاه ها برای توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر سخن گفت و خواستار افزایش احساس مسئولیت در قبال این دانشجویان در دانشگاه های کشور شد. وی تصریح کرد در حالی که شاهد ارتقای کمی تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها هستیم، توجه به این موضوع در موسسات آموزش عالی کشور تا حدی کاهش یافته است.
او سپس خواستار تقویت توان عملی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها شد و افزود این مساله به سرافرازی و بالندگی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها کمک خواهد کرد.
دکتر اللهیاری به معضل بی علاقگی برخی از این دانشجویان به تحصیل در رشته های پذیرفته شده اشاره کرد و گفت: ترتیبی اتخاذ خواهد شد تا دانشجویانی که بعد از دو ترم در رشته تحصیلی خود با مشکل مواجه شوند، در ترم سوم بتوانند رشته خود را تغییر دهند و در رشته های مورد علاقه خود تحصیل کنند.
وی در پایان خواستار افزایش حمایت های مادی و معنوی بنیاد شهید انقلاب اسلامی از دانشجویان شاهد و ایثارگر برای افزایش نشااط و بالندگی علمی و فرهنگی آنان شد.
در ادامه این نشست حضار به انجام هماهنگی های لازم در خصوص معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر به سومین جشنواره آموزشی و تحصیلی ملی ایثار و انتخاب اعضای کمیته مربوطه برای انتخاب و معرفی دانشجویان به جشنواره پرداختند. بررسی پیش نویس آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر و بررسی نحوه معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگرانتقالی به دانشگاه ها توسط سازمان امور دانشجویان از جمله دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

آلبوم تصاویر

Sapp.ir/iust_iran

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.55276.fa.html
برگشت به اصل مطلب