روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
رییس دانشگاه در نشست هم اندیشی با کارکنان: بر افزایش تعامل با کارمندان تاکید داریم

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۴ | 
رییس دانشگاه در نشست هم اندیشی با کارکنان: بر افزایش تعامل با کارمندان تاکید داریم
  


 

 در آستانه میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، نشست هم اندیشی کارکنان با رییس، معاون اداری- مالی و مدیرکل امور اداری دانشگاه روز سه شنبه چهاردهم آذرماه 1396 در تالار شهید بهرامی برگزار شد.
در این مراسم که با همت امور اداری و روابط عمومی دانشگاه برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی از قران مجید و پخش سرود ملی دانشگاه، دکتر برخورداری(رییس دانشگاه)، ضمن خیرمقدم گویی و تبریک اعیاد میلاد با سعادت پیامبر اسلام (ص) و رییس مذهب جعفری(ع)، در سخنان کوتاهی اسلام را دین صلح و دوستی خواند و گفت: پیامبر ما پیامبر رحمت است و بنا بر تصریح آیه قران، مبعوث شد تا مکارم اخلاق را در دنیا بپراکند لذا ما نیز به عنوان پیروان وی باید مشوق صلح و صفا و دوستی باشیم و از هر چه زشتی و خشونت و بداخلاقی است ابراز برائت کنیم.
رییس دانشگاه همچنین با اشاره به اهمیت برگزاری نشست های هم اندیشی مدیران و کارکنان دانشگاه گفت: کارکنان اغلب سخنان ما را می شنوند یا می خوانند ولی عموما مجال و فرصتی نیست که حرف های آنها را بشنویم مگر در همین نشست ها که مایه افزایش تعامل است و به نفع دانشگاه است. وی افزود: کارکنان، عملکرد مدیران دانشگاه را می بینند ولی ممکن است ندانند بخش اعظم این عملکرد، حاصل محدودیتهای قانونی و مالی و... است که خارج از حیطه ماست.
                                  
                                  
در دادمه دکتر سیدین (معاون اداری- مالی و مدیریت منابع دانشگاه) ضمن تبریک اعیاد میلاد، گزارش های کوتاه و مفیدی از اقدامات انجام شده و در دست انجام در حوزه اداری کارکنان بدین شرح ارایه کرد: 1. در خصوص ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه مواردی صریح و نیز غیر شفاف وجود دارد که در بخشهایی که صراحت وجود داشته مانند بیمه و مالیات، اقدام شده و در سایر موارد که دارای ابهام است، از وزارت علوم استعلام شده که به محض اعلام نتیجه از سوی وزارت، دانشگاه اقدام خواهد کرد. 2. درخصوص تبدیل وضعیت کارکنان قرادادی به پیمانی، گفته شده تنها کارکنانی که در آزمون استخدامی دانشگاه شرکت نموده و پذیرفته شده اند، می توانند تبدیل وضعیت دهند که در دانشگاه ما 36 نفر واجد این شرایط بودند و اقدامات لازم تا مرحله وزارت علوم انجام شده و رو به انجام است. برای سایر کارکنان قرادادی نیز وزارتخانه در تلاش برای اخذ سهمیه کلی است که طبیعتا به محض انجام، دانشگاه هم مطابق سهمیه اقدام خواهد کرد. 3. ارزیابی پایه تشویقی کارکنان در دست پیگیری و اقدام است. 4. آیین نامه بهره وری به دستور وزارت باید هماهنگ در همه دانشگاهها اجرا شود لذا در کمیته وزارت در دست بررسی است و منتظر ابلاغ آن هستیم تا اجرا شود. 5. جزو معدود دانشگاههایی هستیم که سختی کار را برای افراد اجرا کردیم و بیشترین مقدار پرداختی را هم داشته ایم اما وزارت اعلام کرده قصد بررسی دوباره را دارد که هفته قبل این کار را انجام داده و منتظر ابلاغ اصلاحیه آیین نامه سختی کار هستیم.6. آیین نامه ارتقای کارکنان را اصلاح کردیم و بخصوص شرایط ارتقا برای دارندگان مدرک کارشناسی متقاضی ارتقا از رتبه 3 به 2 را با کاهش سقف امتیاز از 952 به 930، تسهیل کردیم. وزارت علوم روی آیین نامه ارتقا نیز بازنگری کلی دارد و نکته مثبت آن این است که در آن، ارتقا برای اعضای قراردادی نیز پیش بینی شده که بعد از تصویب، از آن برخوردار خواهند شد.
در ادامه مراسم، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی نژاد (مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، به تبیین برخی ویژگیهای اخلاقی و معرفتی رسول مکرم اسلام (ص) پرداخت. سپس دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، دکتر سیدین (معاون اداری- مالی و مدیریت منابع دانشگاه) و دکتر نعیمی جمال (مدیرکل امور اداری دانشگاه) به سوالات شفاهی کارکنان پاسخ دادند. در این بخش، موضوعات جلسات رابطان اداری، انتخاب کارمند نمونه دانشکده ها، پرداخت های غیر حقوق و تبدیل وضعیت کارکنان مطرح شد. دکتر سیدین در پاسخ به سوال در خصوص پرداخت های غیر حقوق و مزایا، توضیح داد مطابق اعلام دانشگاهها در نشست معاونین اداری و مالی دانشگاههای برتر کشور، دانشگاه ما با اختلاف کمی در رتبه دوم بیشترین پرداختها قرار دارد و این در حالیست که علیرغم محدودیت های بسیار مالی، 6 میلیارد تومان در صندوق قرض الحسنه دانشگاه برای برآوردن گوشه ای از نیازهای کارکنانمان قرار داده ایم. دکتر برخورداری نیز نیز تاکید کرد دانشگاه یک نهاد است که اعتبارات آن را 10 درصد افزایش می دهند و این در حالیست که کلان بودجه دانشگاه، بسیار کمتر از هزینه هایش است.
بخش دوم این مراسم، شامل اجرای موسیقی و مسابقه حضوری بود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

 
آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه: https://telegram.me/IUST_Official
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-112.14457.51633.fa.html
برگشت به اصل مطلب