روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
مراسم افتتاحییه جشنواره فرهنگی هنری ام الهناء در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱/۲۶ | 

  مراسم افتتاحییه جشنواره فرهنگی هنری ام الهناء در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد

  مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی هنری ام الهناء روز دوشنبه، بیست و چهارم فروردین ماه 94 ،با پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سالن نشست های شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

  دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت ایران، در ابتدای این مراسم از برگزار کنندگان آن قدردانی نمود و گفت: ما دلمان می خواهد این قضیه به جشنواره ختم نشود و استمرار داشته باشد، چرا که حضرت زهرا(س) و شخصیت بزرگوار آن حضرت، فرا مذهبی است و خیلی از پیروان ادیان دیگر برای آن حضرت احترام خاصی قائل اند.

  در ادامه حضرت حجه الاسلام حاج آقای ابراهیمی نژاد، مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران در سخنانی گفت: همه ی شما می دانید انسان اشرف مخلوقات است و از همه ی پدیده های خلقت بالاتر است پس نباید خرج دنیا شود و باید برای یک زندگی ابدی و جاودانه برنامه ریزی کند.

  مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: یکی از نعمت های الهی در وجود انسان ، وجود مقدس حضرت زهرا(س) است که ما باید سعی کنیم خود را به این قله نزدیک کنیم.

  وی در توجیه نام گذاری جشنواره اظهار داشت: این جشنواره که از امروز آغاز می شود تا عید غدیر ادامه خواهد داشت و محور آن کتاب نفیس مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی می باشد و ام الهناء که نام این جشنواره است از دو واژه"ام" به معنی مادر، مصدر و اصل و "الهناء" یعنی گوارایی و لذت گرفت شده که یکی از کنیه های آن حضرت می باشد و به معنی مصدر گوارایی ها می باشد.

  گفتنی است این مراسم با اجرای موسیقی زنده توسط حامد زمانی ادامه یافت.

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.39536.fa.html
برگشت به اصل مطلب