بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
انتصاب مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه‌ علم وصنعت ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/8/12 | 


با حضور دکتر جلیل دارا (مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ)، مراسم معارفه مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که به منظور تقدیر از خدمات مهندس عبدالحمید نقره کار (مسئول سابق بسیج اساتید دانشگاه) و معارفه دکتر میرسامان پیشوایی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع) به عنوان مسئول بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران؛ با حضور دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد (مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) و جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه، اول آبانماه 1398 در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد به حاضران در جلسه خیر مقدم گفت. سپس دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، با تسلیت ایام سوگواری به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص عبور با صلابت نظام اسلامی از تمامی تنگناها و گردنه های دشوار اشاره و با ابراز خوشحالی از رویش در دانشگاه و حضور نیروهای متدین، تاکید کرد: در این دانشگاه جوانگرایی، تخصص و تعهد در بحث مدیریت در کنار هم دیده می شوند و کاهش سن در گروه مدیریت دانشگاه شکل گرفته است.
 

رییس دانشگاه در معرفی مدیر جدید بسیج اساتید نیز گفت: دکتر پیشوایی جزو نیروهای علمی خوب دانشگاه است و هم در تخصص و هم تعهد، بسیار شاخص هستند و از سوی دیگر مهندس نقره کار، از نخبگان علمی معماری اسلامی نه تنها در دانشگاه بلکه در کل کشور هستند و ان شاءالله کما فی السابق از خدمات ایشان استفاده خواهیم کرد.
پس از آن دکتر دارا (مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ)، سخنانی در باب سیاست های بسیج اساتید و نگاه امروز بسیج اساتید به دانشگاه ها ایراد کرد. وی گفت: در دوره جدید، دغدغه اصلی سازمان بسیج اساتید بر مبنای نگاه رهبری، طرح اعتلای بسیج اساتید و تدوین نقشه راه آن بوده است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، بر جریان سازی علمی تاکید و گفت: رویکرد اصلی این سازمان، حل مساله است که بر مبنای آن اندیشکده های متعددی تشکیل شده است. وی افزود: مادامی که نتوانیم جریان ساز باشیم، نمی توانیم در قالب بیانیه گام دوم گفتمان سازی کنیم.

دکتر دارا جریان نخبگی در کشور را پیشران توسعه دانست و بر لزوم مطالبه گری بسیج اساتید تاکید کرد. وی در خاتمه با تشکر از مهندس نقره کار، برای دکتر پیشوایی آرزوی توفیق کرد.

در ادامه، دکتر پیشوایی (مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه) بر پیگیری تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و به ویژه تبدیل دانایی به توانایی که مبین هدف دانشگاه هاست و نیز پیگیری اهداف ستاد و مشی حق محوری در بسیج تاکید و همکاری و همراهی مسئولان دانشگاه برای تحقق این ماموریت ها را خواستار شد.

مهندس نقره کار (مسئول سابق بسیج اساتید دانشگاه) هم در سخنان کوتاهی درباره راهکارهای تحقق دولت اسلامی و جامعه اسلامی سخن گفت و مطالبه گری بسیج را در این راه ضروری دانست.
آخرین سخنران مراسم تودیع و معارفه، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد (مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) بود که از زحمات بی شائبه و مجدانه مهندس نقره کار در مدت مسئولیت وی تقدیر کرد و دکتر پیشوایی را فردی خوش استعداد و صاحب ایده معرفی و برای وی آرزوی توفیق کرد.
اهدای لوح و هدایا به مهندس نقره کار و اهدای حکم به دکتر پیشوایی، پایان بخش این مراسم تودیع و معارفه بود.
 

نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.57993.fa.html
برگشت به اصل مطلب