روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
غرس نهال و گرامیداشت روز درختکاری با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/12/15 | 
غرس نهال و گرامیداشت روز درختکاری با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه


 
رییس، اعضای هیات رییسه، جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، بعد از ظهر دوشنبه پانزدهم اسفندماه ۱۴۰۱ با غرس نهال در محوطه دانشگاه، این روز را گرامی داشتند.
مصادف با روز درختکاری، دکتر انبیاء (رییس دانشگاه) و اعضای هیات رییسه، با حضور در محوطه دانشگاه، اقدام به غرس ۶۵ نهال مثمر و غیرمثمر در محوطه مقابل مسجدالشهدا و ضلع شمالی خوابگاه دانشگاه نمودند.
دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) در این مراسم با تاکید بر اینکه درخت، مایه سرزندگی و نشانه آبادانی است، گفت: تاثیر شگرف درخت بر محیط زیست بر کسی پوشیده نیست و بزرگان ما به ویژه مقام معظم رهبری نیز تاکیدات بسیاری بر درختکاری و گرامیداشت این روز دارند. وی از مدیریت امور خدمات و پشتیبانی دانشگاه خواست با اهتمام ویژه‌ نسبت به کاشت درخت در دانشگاه اقدام نمایند.

 در این مراسم،حجت‌الاسلام والمسلمین شریف اصفهانی (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، مهندس نقره‌کار (مشاور فرهنگی رئیس دانشگاه)، دکتر میرزامحمدی (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع)، دکتر یونسیان (مدیر پژوهشی و تعاملات صنعتی)، دکتر دلیری (معاون آموزشی)، دکتر سعیدی گوگرچین (معاون دانشجویی)، دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی)، مهندس خالقی (مشاور رییس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی)، دکتر مجردی (مدیر امور خدمات و پشتیبانی) و جمعی از مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان، ریاست دانشگاه را همراهی نمودند.
 

لازم به ذکر است از ابتدای بهمن امسال تا امروز، در مجموع ۲۵۰ اصله درخت در خوابگاه‌ها و محوطه دانشگاه توسط مدیریت خدمات و پشتیبانی کاشته شده است.
گفتنی است این مراسم هر سال در دانشگاه به مناسبت روز درختکاری و با حضور مسئولان دانشگاه برگزار می‌شود. این اهتمام و توجه به فضای سبز در دانشگاه موجب شده است دانشگاه علم و صنعت ایران، یکی از غنی‌ترین و زیباترین فضاهای دانشگاهی را از این حیث دارا باشد به گونه‌ای که هم‌اکنون دارای ۲۲.۵ هکتار پهنه سبز (شامل ۱۱ هکتار چمن، ۴ هکتار گل و گیاه فصل، ۳ هکتار گیاهان دائمی و ۴.۵ هکتار درخت) است و واجد نزدیک به ۱۰ هزار اصله درخت می‌باشد.

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-112.14457.71457.fa.html
برگشت به اصل مطلب