روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
نشست دانشجویان نخبه ورودی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دانشگاه در مقطع کارشناسی برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/18 | 
نشست دانشجویان نخبه ورودی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دانشگاه در مقطع کارشناسی برگزار شد


اولین نشست صمیمانه دانشجویان نخبه ورودی ۱۳۹۹و ۱۴۰۰ در مقطع کارشناسی دانشگاه با عنوان «آینده‌ای روشن در تاریخ»، سه‌شنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱ در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) و با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه و دانشجویان نخبه برگزار شد.
در این نشست که با حضور دکتر هادیان (مشاور رییس و مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی)، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌نژاد (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی)، دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری)، دکتر سعیدی (معاون دانشجویی) و تعدادی از مدیران حوزه آموزش و اساتید دانشگاه برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌نژاد به بیان اهداف برگزاری این نشست پرداخت و ایجاد فرصتی برای طرح مشکلات و مسایل دانشجویان و پرداختن به راه حل‌های آن را از دلایل برگزاری نشست عنوان کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به ظرفیت و توانایی انسان در شکوفایی استعدادهایش در قالب خودشناسی، عدم وجود برنامه و تعیین هدف را موجب افول این قدرت خدادادی دانست و تاکید کرد: باید همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند بستر مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان فراهم شود. وی نخبگان را سرمایه کشور دانست و در ادامه اظهار داشت: برای رفع مسایل دانشجویان و ادامه‌دار شدن جلسات دانشجویی، دفتر  نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، برنامه‌هایی را با محوریت برگزاری نشست‌های ترمی، تشکیل گروه‌های جمعی در قالب کانون یا مجمع نخبگان و ایجاد بستری برای شکوفایی ظرفیت‌ها در شکل دید و بازدیدهای علمی برنامه‌ریزی کرده است.
 

در ادامه این نشست کلیپی از سفر دانشجویان نخبه به مشهد مقدس پخش شد و سپس دکتر بحرینی (عضو هیات علمی دانشگاه و از نخبگان کشور) گفتگوی صمیمانه‌ای را با دانشجویان حاضر در جلسه داشت.
پس از آن تعدادی از دانشجویان، مشکلات خود را که بیشتر حول محور خوابگاه و قوانین آن، تبعیض بین دانشجویان روزانه و شبانه و فراهم آوردن تسهیلات برای خرید ملزومات تحصیل، حذف دروس غیر ضروری و برنامه‌ریزی شرایط بهتر جهت استفاده از امکانات تحصیل بود را مطرح نمودند.
دکتر سعیدی (معاون دانشجویی) در پاسخ به سوالات دانشجویان، به ملزومات تنظیم قوانین خوابگاهی با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده و شرایط خوابگاه اشاره و بیان داشت: دانشجویان می‌توانند با توجه به سایت طراحی شده در معاونت دانشجویی و حتی تماس با شماره موبایل من، درخواست‌های خود را مطرح و پیگیری نمایند.
 

در پایان این جلسه، دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، به برخی سوالات و دغدغه‌های دانشجویان در رابطه با ایجاد بستری برای اشتغال، کارورزی و موضوعاتی همچون انرژی‌های نوین پاسخ داد. وی در این راستا از افزودن دو رشته/گرایش تحصیلی با موضوع انرژی‌های نوین در دانشکده فناوری‌های نوین و امضای تفاهم‌نامه با وزارت نیرو و اخذ مجوز ایجاد پارک علمی فناوری خبر داد و مرکز رشد دانشگاه را بستری مناسب برای شکوفایی استعدادها و اشتغال دانست.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.67407.fa.html
برگشت به اصل مطلب