روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
آیین افتتاح ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/25 | 
آیین افتتاح ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی برگزار شد


آیین افتتاح ششمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی، صبح یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در سالن آمفی‌تئاتر شهید بهرامی دانشگاه  علم و صنعت ایران برگزار شد.
این مراسم با محوریت مرور سانحه خیام نیشابور و سانحه متروی چیتگر و به منظور عبرت‌آموزی برای پیشگیری از تکرار اینگونه حوادث با همکاری دانشکده مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت بهره‌برداری متروی تهران، برگزار می‌شود و شامل بخش‌های مختلف ارایه مقالات، پنل‌های تخصصی و نمایشگاه جانبی است.
در مراسم افتتاحیه این رویداد ابتدا دکتر باقری (دبیر همایش)، به شرکت کنندگان خیر مقدم گفت و به تبیین سوابق و اهداف برگزاری مراسم بزرگداشت روز ایمنی در ادوار مختلف پرداخت.

 

سپس دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری)، ضمن خوشامدگویی به مدعوین و حاضران در رویداد، از برگزار کنندگان و برنامه‌ریزان آن تشکر و ابراز امیدواری کرد این همایش یک روزه، بیشترین دستاورد و استفاده را در پی داشته باشد. وی در ادامه برخی مختصات دانشگاه علم و صنعت ایران را معرفی کرد و گفت: یکی از شاخصه‌های مهم این دانشگاه، ارتباط آن با صنعت و نیز وجود دانشکده‌های منحصر به فرد بین رشته‌ای است که در رفع نیازهای کشور، پیشرو است.
 

دکتر یونسیان با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری‌های نرم در کنار مجموعه‌های فناورانه، تصریح کرد فناوری از پایه‌های اصلی ایمنی است و استفاده از فناوری‌های ارزان را مورد توجه قرار داد.
در ادامه مراسم افتتاحیه، مهندس رجایی (مدیر ارشد خط ۵ متروی تهران) به تحلیل درس‌آموخته‌های حادثه برخورد قطار در خط پنج مترو در تاریخ اول دیماه سال ۱۴۰۰ پرداخت و پس از آن نیز دکتر نصیری (رئیس سازمان پیشگیری مدیریت بحران شهر تهران) در خصوص ایمنی، پیشگیری و مدیریت بحران با تکیه بر نقاط قوت و نقاط قابل بهبود حادثه مترو سخنانی ایراد کرد.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.67133.fa.html
برگشت به اصل مطلب