دانشگاه علم و صنعت ایران- آخرین اخبار
جلسه فرهنگی اساتید با محور «تحولات سوریه» برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها

 AWT IMAGE

  

جلسه فرهنگی اساتید با محور «تحولات سوریه» برگزار شد

    جلسه فرهنگی اساتید دانشگاه روز دوشنبه، بیست و پنجم مهرماه سال 1391 با سخنرانی استاد فکری، کارشناس امور خاورمیانه و صهیونیسم شناسی» درزمینه «تحولات سوریه» برگزار شد.

  استاد فکری در بخشی از صحبت‌های خود گفت: مشکل سوریه، مشکل داخلی نیست و برعکس دیگر کشورهای عربی که تغییرات در آنها از پایتخت این کشورها آغاز شد، درسوریه درگیری‌ها از مرزها شروع شد و سپس به داخل شهرهای بزرگ کشیده شد.

  وی در ادامه افزود: معضل «نظامی‌ بودن» تحولات سوریه تفاوت دیگر آن با سایر کشورهای عربی است، چرا که دراین کشور اختلافات از همان ابتدای قضیه با حمله نظامی شروع شد و پایگاه‌های نظامی سوریه توسط مخالفان با توپ، تانک و تجهیزات پیشرفته نظامی مورد حمله قرار گرفت و در این درگیری‌ها تعداد کشته شده‌های نظامی با غیر نظامی برابر است.

  این کارشناس امور خاورمیانه و صهیونیسم شناسی کشورمان اظهار داشت: صهیونیسم‌ها در سمینارهای سالیانه که به طراحی و تدوین سیاست‌های سالیانه خود می‌پردازند به این نتیجه رسیده‌اند که باید با ایران بجنگند و آنها این جنگ را آغاز کرده‌اند و برای این کار ابتدا در نظر دارند بازوان ایران یعنی جبهه مقاومت که شامل سوریه، لبنان و فلسطین خواهد بود را از بین ببرند.

  در پایان این جلسه، جمعی از اساتید سوالات خود را در زمینه تحولات سوریه ایراد کردند.

AWT IMAGEAWT IMAGE

 

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-1.3346.25991.fa.html
برگشت به اصل مطلب