[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«رونق تولید»

  

امسال مسئله‌ی «تولید» مطرح است. می‌خواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سـال توضیح خواهم داد که منظــور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگــان و دشمنان را تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امســـال است؛ لذا من شعـــار را امســال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیـدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکــل اقتصــادی راه بیفتد.سلام و صلـــوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض میکنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت میکنم و سعادت ملّت ایران و همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامــی میدارند، از خدای متعال مسئلت می‌کنم.
«والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

..
امروز: سه شنبه مورخ 29 بهمن 1398
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: دورۀ کارشناسی ارشد آموزش مهندسی
:: نشست و تبادل نظر با موضوع ارزیابی درونی کیفیت گروه آموزشی
:: مسابقه فرهنگی کارکنان/ کتاب: "فتنه ها"/ 16 دی 1398
:: برگزاری نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی / 17 دی 1398
:: برگزاری نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی / 17 دی 1398
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه درخصوص دوره دکتری ::

مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه

 1- آزمون جامع دکتری: بر اساس دستورالعمل اجرایی آزمون جامع دکتری مصوب 19/12/1375 شورای عالی برنامه ریزی، دانشجویی که دروس مرحله آموزشی دوره را با موفقیت به پایان برساند باید در یک آزمون جامع که به صورت کتبی و شفاهی باید در یک آزمون جامع که به صورت کتبی و شفاهی برگزار می?گردد شرکت کند. هدف از برگزاری آزمون جامع عبارت است از: کسب اطمینان از قابلیتهای علمی دانشجویان، توانایی برخورد اصولی با مسائل و داشتن روحیه علمی و برخورداری از قوه ابتکار و قابلیت های پژوهشی. بر اساس دستورالعمل فوق الذکر دانشجو موظف است پس از اتمام مرحله آموزشی در اولین آزمون جامع که توسط دانشگاه برگزار می شود شرکت کند و در صورت عدم آمادگی، درخواستی برای تمدید مهلت شرکت در آزمون با دلایل موجه و یا تائید استاد راهنما به شور از تحصیلات تکمیلی گروه یا دانشکده ارائه نماید. شورای مذکور می تواند زمان شرکت دانشجو در آزمون جامع را حداکثر برای یک نیمسال به تعویق اندازد. دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون جامع در دانشگاه علم و صنعت ایران به شرح زیرمی?باشد:

1-1- امتحان جامع دکتری دو بار در سال در ماههای اردیبهشت و آبان برگزار می شود.

1-2- دانشجویانی که کلیه دروس آموزشی خود را با موفقیت به انجام رسانده و گواهی زبان انگلیسی را با حداقل امتیاز 500 تافل یا 50 آزمون MCHE ارائه داده باشند، مجاز به شرکت در امتحان جامع دکتری هستند.

1-3- دانشجوی واجد شرایط موظف است حداقل 2 ماه قبل از امتحان جامع از طریق استاد راهنما و تائید معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده، آمادگی خود را کتباً به حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام نماید که این حوزه حداکثر ظرف مدت 10 روز شرایط عمومی و آموزشی دانشجو را بررسی کرده و نتیجه را کتباً به تحصیلات تکمیلی دانکشده اعلام می نماید.

1-4- امتحان جامع زیر نظر شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده توسط هیاتی مرکب از حداقل 5 عضو هیات علمی (استاد راهنما، حداقل یک دانشیار یا استاد و سه عضو هیات علمی دیگر که حداقل دارای مرتبه استادیاری وسابقه سه دوره فعالیت در کارشناسی ارشد باشند ) انجام می شود.

 1-5- امتحان جامع کتبی از محتویات درسهای تحصیلات تکمیلی دانشجو شامل درسهای اصلی و فرعی که توسط تکمیلی دانشجو شامل درسهای اصلی و فرعی که توسط استاد راهنما به هیات برگزارکننده امتحان جهت اصلاح و تائید پیشنهاد می شود. ضریب وزنی امتحان کتبی 60درصد و حداقل نمره برای مشارکت در امتحان جامع شفاهی 14 از 20 می باشد.

 1-6- میانگین کل نمرات امتحان جامع نباید کمتر از 15 باشد. در صورت عدم موفقیت در اولین امتحان جامع، امتحان مجدد برای فقط یکبار دیگر در اولین زمان برگزاری امتحان جامع بعدی انجام خواهد گرفت.

 1-7- نتایج امتحان جامع و صورتجلسه مربوطه می بایست حداکثر یک ماه پس از برگزاری امتحان از طریق تحصیلات تکمیلی دانشکده به حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال و این حوزه حداکثر ظرف یک هفته قبولی یا عدم قبولی دانشجو را به وی اعلام نماید.

 2- چنانچه دانشجوی دکتری مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در یک دانشگاه انگلیسی زبان مورد تائید وزارت فرهنگ و آموزش عالی دریافت کرده باشد، از گذراندن آزمون MCHE معاف است.

 3- شرایط فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری به شرح ذیل می باشد:

الف) دانشجویان دکتری برای فارغ التحصیلی خود باید دو مقاله پذیرفته شده در مجلات معتبر پژوهشی ارائه نمایند.

 تبصره: صدور مجوز دفاع نهایی برای دانشجویان ورودی های 77 به بعد پذیرش دو مقاله می باشد.

ب) در مواقع استثنائی دانشکده ها اختیار دارند به جای یکی از دو مقاله مجله، دو مقاله کنفرانس بین?المللی معتبر را جایگزین نمایند. تبصره: اعتبار کنفرانس بین المللی در کمیته منتخب تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعیین می?شود.

 ج) در تمام مقالات موردنظر باید نام دانشجوی دکتری به همراه نام استاد راهنمای وی باشد.

 د) مقاله ای از دانشجو جهت اعلام فارغ التحصیلی پذیرفته می شود که استاد راهنمای وی سردبیر یا عضو هیات تحریریه مجله ای که مقاله، پذیرفته موردنظر در آن چاپ شده، نباشد.

دفعات مشاهده: 17372 بار   |   دفعات چاپ: 1252 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 150 بار   |   0 نظر
::
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 4044