[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی مرکز رشد::
رویه پذیرش::
آرمان و مأموریت::
خدمات و حمایت ها::
درخواست پذیرش و پیگیری::
ورودی برای داوران::
سوال های متداول::
اخبار و اطلاعیه ها::
نقشه سایت::
معرفی افراد::
::
واحد های فناور

بهین سازان فرآیند امین


توسعه تجهیزات و مواد پیشرفته بانیان


مگا موج ایرانیان


مهندسی فرآیند گستر آرتیمان


بهسازان سیستم های انرژی پویا


آتی صنعتی پاد


تکین ، مقاوم سازی پیشرفته


مهبانگ فناوری های پارس


..
تماس با ما

تهران - میدان رسالت، خیابان فرجام، نرسیده به چهار راه خاور، خیابان شهید حسینعلی،(روبروی مدرسه خالق) پلاک 9،  کدپستی: 1681963113

تلفن : 77223399-77497788

فکس:77899955

پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir

..
:: مراکز رشد واحدهای فناوری ::
    شرکت های متوسط و کوچک فناور  (SME) در رونق اقتصادی، توسعه فناوری و به تبع آن، کارآفرینی نقش موثری دارند. امروزه در دنیا اکثر مشاغل جدید از طریق شرکتهای نوپایی به وجود می آیند که کالا/خدمات جدیدی را به بازار تجاری عرضه می کنند و با نام SME شناخته می شوند. مطالعات انجام شده بر روی عملکرد شرکت های کوچک و متوسط نوپای فناور نشان دهنده خطر آسیب پذیری این موسسات در سالهای ابتدایی تاسیس می باشد. آسیب پذیری شرکتهای نوپا بیشتر ناشی از نداشتن تجربه کافی مدیریتی، اقتصادی، تبلیغاتی و بازار یابی، بالا بودن هزینه های شروع به کار، عدم سود دهی در سالهای شروع به کار شرکت، و پایین بودن سرمایه اولیه می‌باشد.
  
 مراکز رشد واحدهای فناوری، زیر ساختها و خدمات پشتیبانی لازم برای کاهش ریسک شروع به کار این شرکتهای نوپا را ارایه می کنند تا این شرکتهای نوپا رشد یافته و بتوانند به اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری خود برسند. رهاورد و نتیجه کار مراکز رشد از حمایت از شرکت های نوپای فناور عبارت است از: 
  • اشتغال سالم برای قشر فارغ التحصیلان دانشگاهی

  • بهبود وضعیت صنعتی کشور از طریق تزریق ایده های نوی دانش محور به آن و در نتیجه افزایش توان رقابت پذیری صنعت ملی در برابر رقبای خارجی

  • وارد کردن سرمایه و پول به بدنه دانشگاه ها در راستای حمایت از روند تحقیقات دانشگاهی از طریق تجاری کردن نتایج تحقیقات علمی دانشگاه

 
               
  • دوره پیش رشد: دوره ای است حداکثر 6 ماهه، که در آن به افراد و یا گروه های مستعدی که دارای ایده های جدید صنعتی دانش محور هستند، مشاوره و آموزشهای لازم جهت آشنایی با بازار، تکمیل برنامه کسب و کار، تثبیت ایده کاری و ایجاد هویت مستقل حقوقی داده می شود. در صورت موفقیت در این دوره مقدماتی این واحدها می توانند متقاضی اسکان رسمی در مرکز رشد و حضور در دوره رشد شوند.
  • دوره رشد: دوره ای است حداکثر 3 ساله، که در طی آن واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد فرصت دارند ایده محوری خود را به محصول و یا خدمات قابل ارایه در بازار مصرف تبدیل نموده و آماده ورود به بازار رقابتی شوند.

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران

ایجاد یک مرکز رشد واحدهای فناوری در دانشگاه علم و صنعت ایران با توجه به تجربیات گذشته و توانمندی های دانشگاه در ابعاد مختلف علمی و وجود پژوهشکده های متعدد در این دانشگاه در دستور کار دانشگاه قرار گرفت و در سال 1381 موافقت اصولی برای تاسیس این مرکز رشد حاصل شد.
  
مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با در اختیار قرار دادن امکانات و خدمات مورد نیاز به صاحبان ایده و شرکتهای کوچک و متوسط نوپای فناور، هزینه های شروع به کار آنها را پایین آورده و ریسک شکست این واحدها را کاهش می دهد و از طرف دیگر با برگزاری کلاسهای متعدد و ارایه مشاوره های مختلف مدیریتی، بازاریابی، حقوقی و تخصصی، ضعفهای ساختاری و سیستمی این شرکتها را جبران کرده، راه را برای پرورش ایده ها و تجاری سازی آن ها هموار می سازد.                                                                                                                                      
 
آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان فرجام، خیابان شهید حسینعلی، پلاک 17، مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران
تلفن:77497788
دورنگار: 77899955
پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir
دفعات مشاهده: 13338 بار   |   دفعات چاپ: 531 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 21 بار   |   0 نظر
Persian site map - English site map - Created in 0.261 seconds with 955 queries by yektaweb 3455