[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
هشتمین کنفرانس بین المللی
..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: بازدید دانشجویان از ایستگاه راه‌ آهن تهران ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/13 | 

بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران از ایستگاه راه‌ آهن تهران
در تاریخ دهم خرداد ۱۴۰۲

◽️ با حضور و سرپرستی جناب دکتر میرآبادی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران
◾️جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی کنترل و علائم راه آهن از اتاق مرکز کنترل، اتاق اینترلاگینگ و خطوط راه آهن و بررسی سیگنالیگ و علائم این ایستگاه  
بازدیدی داشته و با سیستم های ذکر شده از نزدیک  آشنا شدند.
دفعات مشاهده: 294 بار   |   دفعات چاپ: 50 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید اعضاء هیات علمی دانشکده از شرکت ذوب اهن اصفهان ::
 | تاریخ ارسال: 1398/11/6 | 
بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه به محوریت دانشکده راه آهن از کارگاه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان
در روز پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ تعداد ۱۲ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به همراه هیات رئیسه دانشکده راه آهن اقدام به بازدید از کارگاه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان پرداختند
در این بازدید که حدود ۵ ساعت به طول انجامید دانشکده و اعضای هیات علمی حاضر به معرفی توانمندی های خود برای ارائه خدمات پژوهشی پرداختند و در ادامه به در طی بازدید به بررسی فرایند تولید ریل و تست و تایید و کنترل کیفیت آن پرداخته شد


دانشکده راه آهن از مدیر عامل و مدیریت روابط عمومی ذوب آهن که از برگزاری این بازدید حمایت نمودند کمال تشکر را دارد.

 
دفعات مشاهده: 1241 بار   |   دفعات چاپ: 238 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از ایستگاه مسافربری تهران1398 ::
 | تاریخ ارسال: 1398/10/8 | 
مقدمه
در تاریخ 04/10/98 بازدیدی یکروزه از ایستگاه حمل فراورده های نفتی  شهر ری به همراه استاد محترم جناب آقای دکتر باقری به همراه دانشجویان به عمل آمد. این بازدید که مرتبط با کلاس مدیریت ریسک در راه آهن  بود، با هدف آشنایی دانشجویان با ایستگاه های حمل فراورده های نفتی و تحلیل ریسک آن ها صورت گرفت. در ادامه گزارشی کوتاه اما جامع از مکان های بازدید شده و نکاتت فرا گرفته شده ارائه می شود.
شرح بازدید:
ایستگاه مسافری راه اهن تهران:
در روز بازدید ابتدا از ایستگاه مسافربری راه اهن شهر تهران بازدید به عمل امد. در این بخش از بازدید مدیریت ایستگاه راه آهن تهران به توضیح جانمایی تسهیلات ایستگاه پرداخت و ضمن ارائه توضیحاتی در مورد بخش های مختلف ایستگاه، به جابجایی برخی از موارد که بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشجویان دکتر باقری روی جانمایی تسهیلات ایستگاه تهران، اشاره کرد. که شامل دستگاه های ATM ، قرآن بزرگ ایستگاه راه آهن تهران، افزایش فاصله صندلی های سالن انتظار و کاهش تعداد آن ها و .... که به گفته ی جناب آقای مهندس منادی همه این موارد منجر به تسهیل در جابجایی و تردد مسافرین در این ایستگاه به خصوص در شرایط اضطراری شده است. در ضمن اشاره ای هم به درب های خروج اضطراری داشتند.
در ادامه مشخص شد که راهی برای معلولین و افراد کم توان به رستوران طبقه دوم و همچنین امکان استفاده از سرویس بهداشتی وجود ندارد. البته تمهیدات خاصی جهت رفاه حال افراد معلول و کم توان اندیشیده شده بود که در حال اجرا می باشد و در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد. طبق نظر کارشناسان مربوطه حاضر در ایستگاه، با وجود فضای خالی طبقه دوم که قرار است دارای کاربری تجاری شود، و همچنین استفاده بهینه از طبقه اول، می توان با جایگزین کردن اقلام کم اهمیت از جمله گلدان های تزیینی اضافی و...، راهی برای افراد کم توان نیز ایجاد کرد. با توجه به این که این مرکز حدودا روزانه حدود20000 مسافر روانه شهر های مختلف میکند، از نظر اقتصادی نیز این امر به صرفه خواهد بود.
 
در بخش دوم بازدید، بوسیله درزین به ایستگاه شهر ری رفتیم. در میان راه از تانکر های حامل مازوت بازدید به عمل آمد. به نظر من دو مشکل اساسی در این محل وجود داشت. اولا، برچسب لوزی شکلی که معرف ماده داخل تانکر باشد (بجز یک مورد) وجود نداشت. طبق گفته کارشناس، این علامت هر سه سال بعد از تعمیرات اساسی فقط روی یک قسمت تانکر با رنگ کشیده می شوند. این علامت که رنگ کشیده می شود عملا بعد از چندبار بارگیری ناپدید می شود و یا به سختی قابل رویت می باشد. مشخصا اگر این علامت با برچسب هایی از جنس مناسب و به تعداد کافی در هر سمت تانکر نصب شود، در صورت بروز حادثه احتمال کاهش عواقب بالا می رود. دوم، کمبود لکوموتیو در این محل باعث شده تا مخازن بارگیری شده به مدت نامشخص در این محل بمانند.
  
در قسمت بعد، از تقاطع همسطحی که از آن عبور کردیم بازدید شد. بارزترین مشکل این گذرگاه عدم دید هر دو ریل و جاده بود. با دیوار کشی اطراف ریل دید کافی هم برای رانندگان و هم برای راهبر قطار وجود نداشت. همچنین چراغ راهنمایی نیز قبل از گذرگاه دیده نمی شد. مورد آخر در مورد این گذرگاه این که در اطراف آن یک پالایشگاه گاز وجود داشت که در زمان حضور ما (حدود 10 دقیقه) حداقل سه خودرو حاوی گاز عبور کردند. وقوع حادثه در این مکان می تواند فاجعه باشد.
                
در قسمت پایانی بازدید نیز از ایستگاه بارگیری مازوت دیدن کردیم. عدم ایمنی پرسنل در این مکان به شدت مشهود بود. نبود حفاظ و راهبند از نمونه های آن هستند. همچنین تانکرهای بارگیری شده نیز در محل به انتظار لکوموتیو بودند. این امر نشان دهنده تاثیر عامل کمبود لکوموتیو بر ایمنی حمل و نقل ریلی را نشان می دهد. انفجار این ماده شعاع بزرگی را در بر خواهد گرفت که چون تعداد تانکر ها زیاد است و محل به پالایشگاه نزدیک است، می تواند باعث تراژدی غم انگیزی شود. در واقع ممکن است که این عوامل کوچک دست به دست هم داده و تشکیل یک زنجیره رویداد را بدهند و فاجعه ای عظیم رخ دهد. توجه به این عوامل کوچک از جمله برچسب ایمنی، عدم استقرار طولانی واگن های بارگیری شده و... می تواند نقش چشم گیری در ایمنی محیط داشته باشد.

در پایان نیز با بازدید از قسمت VIP ایستگاه راه آهن، بازدید خاتمه یافت.
دفعات مشاهده: 1230 بار   |   دفعات چاپ: 213 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از کترینگ دنا و سامانه صداز مشتری ::
 | تاریخ ارسال: 1397/12/25 | 
بازدید از کترینگ دنا و سامانه صداز مشتری

در روزدوشنبه مورخ ۲۰ / ۱۲ / ۱۳۹۷ بازدیدی از سامانه صدای مشتری و کترینگ دونا تهران واقع در میدان راه آهن با حضور آقای دکتر باقری، استاد درس مربوطه توسط جمعی از دانشجویان کارشناسی دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت به عمل آمد .   
این بازدید حدودا از ساعت ۹ صبح شروع شده و اتمام آن ساعت ۱۲ و نیم ظهر بود . مراحل مختلف بازدید شامل بازدید از سامانه صدای مسافر راه آهن با حضور در دفتر مدیر این بخش و بازدید از فضای داخی کترینگ بود که جزئیات بازدید از هر بخش در ادامه آورده شده است .
 
صدای مسافر ۵۱۴۹
به منظور آشنایی با سامانه صدای مشتری به عنوان بحشی از راه آهن که با رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات موجب ارتقای سطح خدمات ارائه شده و نیز آشنایی مدیران سطح بالاتر راه آهن با نیازو خواست ههای مسافران و در نتیجه برنامه ریزی در جهت رفع این دغدغه ها و در نتیجه کسب رضایت بیش از پیش آنان خواهد شد، بازدیدی از مجموعه
صدای مسافر داشتیم و با جناب آقای خسروی مدیر این بخش دیداری داشتیم این سامانه با ۳۱ پرسنل در ۴ شیفت کاری به صورت ۲۴ ساعته درحال خدمت رسانی به مسافران ریلی بطور گسترده در تمام کشور هستند. اطلاعات تماس های متقاضیان و پاسخ های ارائه شده توسط سرشیفت این مجموعه و نیزنتیجه نظرسنجی از سوی مسافران کنترل میشوند .
 
برخلاف سایر بخش های راه آهن که کارشناسان آن به طور تخصصی در حوزه خود فعالیت میکنند، کارشناسان این بخش به منظور افزایش بهره وری سازمان مشرف به تمام اطلاعات موردنیاز از آنچه که ممکن است نیاط به پاسخگویی داشته باشد، هستند که شامل اطلاعات ساعات حرکت قطارها، نحوه های فروش بلیت و قیمت آن اطلاعات ایستگاه، قوانین و تعرفی استرداد پول بلیت و بسیاری موارد از این دست هستند که تاش کارکنان این مجموعه در راستای رفع این مشکلات و یا ارجاع هرچه سریع تر آنان به واحدهای مربوطه است .
بررسی شکایان مطرح شده و دسته بندی انها نشان داده است که بیشتر این شکایات مربوط به دریافت اطلاعات در مورد روز و ساعت حرکت قطارها و یا اطلاع از ظرفیت قطارها و بلیت آن بوده است که به منظور معطی کمتر مسافرین، پاسخ هایی متناسب با پرسش آنان در نظر گرفته شده است.
 
کترینگ دونا
این کترینگ در سال نود و چهار با سرمایه گذاری مشترک هولدینگ های فدک و دونهاورز
اتریش که یکی از بهترین کترینگ های اروپایی میباشد، تاسیس شده است .
یکی از جالب ترین نکات آن در ارتباط با انتخاب محل آشپزخانه این مجموعه است، این ترینگ در میدان راه آهن و بین تعداد زیادی از بخش های تعمیراتی قطارها و مجموعه ایستگاه میباشد اما هم اکنون به عنوان بهترین کترینگ ایرانی درحال خدمتگزاری بوده و با بسیاری از برندهای معتبر مانند ایرانسل، بانک اقتصاد نوین و بسیاری از این دست طرف قرارداد است و مسئولیت تهیه غذای وعده های قابل سرویس اکثریت قطارها از جمله قطارهای پنج ستاره فدک را به عهده دارد؛ اما نه تنها از کیفیت غذاهای این مجموعه
چیزی کم نشده بلکه راغب به گسترش فعالیت خود در صنعت هوایی نیز میباشد .
یکی از نکات بارز این مجموعه تلفیق فرهنگ اروپایی و فرهنگ غنی ایرانی در راستای
تامین رضایت مشتریان و هماهنگی با استانداردهای بین المللی تهیه و توزیع غذاست .
هدف از این بازدید، مشاهده کترینگ مجهز دونا و بررسی کنترل کیفیت و اصول آن و رعایت استانداردهای پخت و طبخ در بخشهای مختلف تهیه غذا بودند از ویژگیهای خاص کترینگ دونا میتوان به وجود امکانات کانل پخت و پز انواع غذا در آن اشاره نمود .
تمامی غذاهای قابل سرو این مجموعه توسط خود کترینگ تهیه و توزیع میشوند که شامل سالنهای تحویل و کارتن زدایی، آماده سازی مواد اولیه و عملیات شستن. خرد کردن و تمیز کردن گوشت، مواد پرویئینی و ضدعفونی و پاکسازی سبزیجات، سالن بزرگ پخت و پز و طبخ غذا و درنهایت سالنهای سینی چینی و بسته بندی اپتایزرها ، تهیه مخلفات و در نهایت بارگیری غذاها حمل و نقل و انتقال مناسب آنها میباشد .
 
 
ملیکا اله دادی
دانشجوی کلاس مدیریت کیفیت
 
 
 
دفعات مشاهده: 2637 بار   |   دفعات چاپ: 305 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از شرکت ::
 | تاریخ ارسال: 1397/9/24 | 
 
 گزارش بازدید از شرکت "اوبار" و "آچاره"


مقدمه:
در تاریخ 19 آذر ماه97  ما دانشجویان کلاس طرح سیستم های اطلاعاتی دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران  به همراه استاد محترم, جناب دکتر باقری برای آشنایی  استفاده ازفناوری اطلاعات  در کسب و کار از شرکت اوبار واقع درتهران,  خیابان ملاصدرا, گرمسار غربی , پلاک 29 بازدید به عمل آوردیم.  
 
درباره ی شرکت:
شرکت دانش بنیان گستر سبز ، از دو بخش "اوبار" و "آچاره" تشکیل شده است. این مجموعه نزدیک به  دو سال است توسط فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر و صنایع در حوزه کسب و کار راه اندازی شده است تا با استفاده از فناوری اطلاعات بتواند در زمینه ی ارائه  خدمات در منزل ( مثل کارواش , نظافت , باغبانی و...)و حمل و نقل بار به تمام نقاط کشور کسب درآمد می کند.
 
اوبار:
اوبار سامانه ای هوشمند برای ایجاد ارتباط میان صاحبان بار با راننده های کامیون است. با استفاده از سامانه اوبار، می توانید بار خود را از طریق اپلیکیشن یا وبسایت ثبت کنید و پس از مشاهده قیمت و تایید آن، بار خود را به مناسب ترین راننده بسپارید. این اپلیکیشن قیمت حمل بار را بر اساس الگوریتم های Machine Learning و هوش مصنوعی محاسبه می‌کند و از این طریق سعی دارد قیمت ها را در بازار حمل و نقل ایران شفاف کند.
اوبار ارزان ترین و مطمین ترین و سریع ترین روش برای حمل بار است.
 
 
چرا اوبار؟
 قـیمت منـاسب
قیمت گذاری هوشمند این امکان را به شما می‌دهد که قبل از تکمیل سفارش، قیمت منصفانه اوبار را ببینید و در صورت تمایل، ثبت سفارش کنید.
امـکان رصد بـار
موقعیت ماهواره ای بار خود را از لحظه بارگیری تا تخلیه بار به صورت آنلاین، روی نقشه رصد کنید.
استـفاده آسـان
تنها در چند مرحله ساده، در هر ساعت از شبانه روز و هر جایی از سراسر ایران، سفارش خود را ثبت و پیگیری کنید.
 
هدف اوبار تا پایان سال جاری رسیدن به 0.07 سهم بازار باربری کشور است.
اصلی ترین رقبای اوبار باربری های به شیوه سنتی هستند.
 
آچاره:
آچــاره ایـن امـکان را به کـاربران خود می‌دهد تا هـر خـدمتی که مورد نیازشان است، اعم از نظافت، قالیشویی و خشکشویی، تعمیرات لوله کشی یا تعویض روغن ماشین، آرایشگاه و غیره را از طریق وبسایت و اپلیکیشن به سهولت و در هـر سـاعتی از شبانه‌روز سـفارش دهند. نـیروهــای خــدماتی دارای گـواهی عــدم سـوء پـیشینه و عــدم اعــتیاد بوده و از دیگر فیلترهای تأیید صلاحیت آچاره عبور کرده‌اند تا شـما بتوانید به آنها اعتماد کنید.

 
استاد راهنما:جناب آقای دکتر باقری
نویسنده:روژین وفایی95433243
پاییز 1397
 
دفعات مشاهده: 2620 بار   |   دفعات چاپ: 439 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از سایت ریلی پالایشگاه نفت ری ::
 | تاریخ ارسال: 1397/9/20 | 

 
دفعات مشاهده: 2457 بار   |   دفعات چاپ: 397 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: بازدید از کترینگ دنا و سامانه صداز مشتری - 1397/12/25 -
:: بازدید از شرکت - 1397/9/24 -
:: بازدید از سایت ریلی پالایشگاه نفت ری - 1397/9/20 -
:: بازدید از واحد کنترل مرکزی راه اهن ج.ا.ا - 1397/9/5 -
:: بازدید از صدای مشتری راه آهن-1397 - 1397/2/29 -
:: بازدید از گذرگاه های ریلی شرق تهران - 1397/2/29 -
:: بازدید از ایستگاه راه آهن تهران 26/2/1397 - 1397/2/29 -
:: بازدید علمی دکتر باقری- - 1395/10/13 -
:: بازدید از تونل تهران تبریز - 1395/2/21 -
:: بازدید از شرکت واگن سازی تهران - 1394/9/8 -
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.3 seconds with 90 queries by YEKTAWEB 4612