Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
::
تقویم و فرمها
..
کتابخانه

لیست کتابهای فارسی و لاتین، پایان نامه و سمینارهای دانشکده شیمی

سایت اسماء

..
سمینارهای معتبر ملی

انجمن شیمی ایران

مرجع دانش

..
پروتکل های ایمنی و بهداشت
پروتکل های ایمنی و بهداشت در خصوص کووید 19
نحوه برگزاری امتحانات 
ایمنی و بهداشت جهت استفاده از آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی 
ایمنی و بهداشت در اماکن عمومی
ایمنی و بهداشت در اماکن عمومی2 
بهداشت فردی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه زمانبندی مصاحبه دکترا ورودی مهر ۱۴۰۱
:: اطلاعیه متقاضیان استفاده از خوابگاه در ایام امتحانات
:: جشنواره عکس علم و صنعت با موضوع پژوهش و فناوری
..
:: خوش آمدید ::

با توجه به نفوذ شیمی در تمامی عرصه های زندگی روزمره از قبیل تکنولوژی، سلامت، تغذیه، حمل و نقل و ...

AWT IMAGE

با بهره گیری از کادر هیئت علمی با تجربه در کنار نیروهای جوان و مستعد و کارکنان صمیمی خود در چند سال گذشته سعی بر پیش تازی در عرصه علم و فن آوری داشته است و هم اکنون این دانشکده در مقاطع کارشناسی ارشد (گرایش های شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی و شیمی نانو) و دکتری شیمی (گرایش های شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک ،شیمی معدنی و شیمی نانو) دانشجو می پذیرد. رئیس دانشکده شیمی در حال حاضر آقای دکتر علی ملکی می باشند. 

 AWT IMAGE

سخنرانان کلیدی -سومین کنفرانس کاتالیست انجمن شیمی ایرانسلسه نشست های بزرگداشت سال علوم پایه: جلسه سوم

بازدید جمعی از مدیران و مسئولین شرکت پژوهش فناوری پترو شیمی از دانشکده شیمی
در راستای ایجاد زمینه های همکاری و تعاملات صنعتی دانشکده شیمی با شرکت پژوهش فناوری پترو شیمی روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، جمعی از مدیران شرکت پژوهش فناوری پترو شیمی پس از شرکت در جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه از آزمایشگاههای دانشکده شیمی بازدید نمودند که طی این بازید مباحث ذیل از سوی اعضای محترم هیات علمی دانشکده شیمی به شرح زیر مطرح شد:
دکتر علی ملکی، رییس دانشکده شیمی درخصوص  پتانسیل و توانمندی های قابل عرضه به پتروشیمی در زمینه های کاتالیست های عمدتا "سبز و سازگار با محیط زیست و حتی مقرون به صرفه در فرایندهای پلیمری" و  طراحی و سنتز مواد اولیه و حدواسط های کلیدی موردنیاز جهت توسعه محصولات نوین از آلکان ها، سیکلو آلکان ها و اولفین ها تبدیل گروه های عاملی با گروه همراه این مباحث را مطرح نمودند.
دکتر حسین غفوری، مدیر گروه شیمی  آلی راجع به پژوهش و تدوین دانش فنی فرآیندی و دانش فنی تولید کاتالیست های مربوط به توسعه زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی مشتق از گاز طبیعی از جمله گاز سنتز، متانول، پروپیلن، پلی پروپیلن، اکرونیتریل، سوپرجاذب ها، فرمالدهید، پلی استال و پژوهش و تدوین دانش فنی فرآیندی و دانش فنی تولید کاتالیست های مربوط به توسعه زنجیره ارزش محصولات مشتق از نفت خام از جمله نفتا، بنزن، زایلن، تولون، استایرن مونومر  توضیحاتی ارائه کردند.
دکتر روح اله زارع، مدیر گروه شیمی تجزیه، رزومه و سوابق علمی پروژه های مرتبط با پتروشیمی و امکانات دستگاه های آزمایشگاه اطلاع رسانی شد، تجربه های پروژه های قبلی در مورد آمین های مورد استفاده در شیرین سازی گاز و شناسایی نمک های پایدار حرارتی و روش های شناسایی و راهکارها حذف نمک های پایدار یونی و بازیابی آمین های استفاده شده و تجربیات کسب شده اطلاع رسانی شد. حذف آلاینده ای محیط زیست از طریق نانو ساختار ها و روش های بازیابی کاتالیست های مستعمل و نیز تهیه حسگرهای گازی از دیگر کاربردهای دستاورد ها در صنایع پتروشیمی و گاز اطلاع رسانی شد.
دکتر شهرزاد جوانشیر، عضو هیات علمی دانشکده، در مورد چالش تبدیل دی اکسید کربن به سوخت با استفاده از تابش نور مرئی و کاهش گازهای گلخانه ای به ویژه CO۲ به عنوان یکی از عوامل اصلی گرم شدن کره زمین و تبدیل آن به مواد با ارزش، صحبت هایی ایراد کردند.
به این منظور ایشان استفاده از فوتوکاتالیست‌های هیبریدی سه‌گانه و چهار تایی سلسله مراتبی مبتنی بر اکسید گرافن، نانو اکسید های فلزی و پلیمر های طبیعی استخراج شده از جلبک های دریایی به عنوان برگ های مصنوعی برای جذب CO۲  و تبدیل فوتوکاتالیستی آن به متانول تحت تابش نور مرئی پیشنهاد دادند که از مزایای اصلی این کار راندمان و گزینش پذیری بالای کاتالیزورها در جهت تشکیل متانول است.
ایشان همچنین اظهار داشتند برای دستیابی به روغن های پلی الفا الفینی  نیاز به کومونومرهای آلفا الفینی از ۶ تا ۱۲ کربنه می باشیم که بتواند از طریق پلیمریزاسیون آن ها بر اساس الیگومر بکارگرفته به مشخصات روغن نهایی دارای بالاترین دامنه ویسکوزیته دست یافت بنابراین  به کارگیری و جایگزینی کو کاتالیستهای  متیل آلومینو اکسانی یا دیگر ترکیبات مشابه حاوی آلومینیم  با ساختارهای حاوی بوران  و اثر گذاری بر روی ساختارهای چهارچوب فلزی آلی و بررسی اثرگذاری لیگاند های  مستقر بر روی این ترکیبات به منظور کاهش قیمت و افزایش بهره وری و سازگاری بیشتر با محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا طراحی و ساخت راکتور آزمایشگاهی  متناسب با انجام فرآیند سنتز الیگومرهای ۱- اکتن از اتیلن با استفاده از کاتالیزورهای MOF و سنتز الیگومرها به ترکیبات پلی آلفا الفینی مایع مورد نیاز است.

مراحل پیش دفاع و دفاع نهایی از رساله دکترا
مراحل درخواست ، صدور مجوز و ارزشیابی داوران در سامانه گلستان

برنامه حضوری کلاس های آزمایشگاه
برنامه حضوری کلاس های آزمایشگاه
 

دیدار ریاست دانشکده شیمی با کارکنان و تقدیر از آنان
دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰ دکتر علی ملکی، رئیس محترم دانشکده شیمی در دیداری صمیمانه با کارکنان دانشکده از زحمات آنان در یکسال گذشته با اهدای لوح تقدیر قدردانی نمودند

 AWT IMAGE

۱۴۰۰/۱۲/۲ - جلسه دفاعیه رساله دکتری آقای غفار کاره
آقای غفار کاره دانشجوی دکتری گروه شیمی معدنی با راهنمایی خانم دکتر آزاده تجردی، روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۴ از رساله دکتری خود دفاع خواهند کرد.

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - جلسه دفاعیه رساله دکتری خانم زهرا قره داغی
خانم زهرا قره داغی دانشجوی دکتری گروه شیمی معدنی با راهنمایی آقای دکتر رحمت اله رحیمی، روز شنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ از رساله دکتری خود دفاع خواهند کرد.

۱۴۰۰/۹/۱۰ - جلسه دفاعیه رساله دکتری خانم ماندانا تراکمه سامانی
خانم ماندانا تراکمه سامانی دانشجوی دکتری گروه شیمی فیزیک با راهنمایی آقای دکتر سید مجید هاشمیان زاده، روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۹/۲۴ از رساله دکتری خود دفاع خواهند کرد.

۱۴۰۰/۸/۱۸ - جلسه دفاعیه رساله دکتری آقای سید مسعود هاشمی
آقای سید مسعود هاشمی دانشجوی دکتری گروه شیمی آلی با راهنمایی آقای دکتر علی ملکی، روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۹ از رساله دکتری خود دفاع خواهند کرد.

AWT IMAGE

:: پژوهشگر برتر دانشکده شیمی در سال ۱۳۹۳ ::
 | تاریخ ارسال: 1394/9/25 | 

دکتر منصور انبیاء و دکتر علی ملکی اعضای محترم هیأت علمی دانشکده شیمی به ترتیب رتبه اول و دوم را در بین اعضای هیأت علمی این دانشکده درخصوص کسب بالاترین امتیاز پژوهشی در سال ۱۳۹۳ کسب نمودند و از  سوی معاونت پژوهشی دانشگاه به عنوان پژوهشگرهای برتر این دانشکده از آنان در هفته پژوهش ( ۹۴/۹/۲۳) تقدیر شد. این موفقیت را تبریک می گوییم و برایشان آرزوی موفقیت در کلیه عرصه های زندگی از درگاه خداوند سبحان را داریم.

>
:: پژوهشگر برتر دانشکده شیمی در سال 1393 ::
 | تاریخ ارسال: 1394/9/25 | 
دکتر منصور انبیا و دکتر علی ملکی اعضای محترم هیأت علمی دانشکده شیمی به ترتیب رتبه اول و دوم را در بین اعضای هیأت علمی این دانشکده در خصوص کسب بالاترین امتیاز پژوهشی در سال 1393 کسب نمودند و از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه به عنوان پژوهشگرهای برتر این دانشکده از آنان در هفته پژوهش (94/9/23) تقدیر شد. این موفقیت را تبریک می گوییم و برایشان آرزوی موفقیت در کلیه عرصه های زندگی از درگاه خداوند سبحان را داریم.
>
:: برگزاری مراسم سالانه تقدیر از دانشجویان ممتاز آموزشیس وپژوهشی سال تحصیلی۹۹-۹۸ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/14 | 
دفتر استعدادهای درخشان معاونت آموزشی مراسم سالانه تقدیر از دانشجویان ممتاز آموزشی وپژوهشی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را در ۱۳بهمن ماه۱۳۹۹برگزار خواهد کرد. 
>
راههای تماس با کارشناسان
خانم ذبیحی کارشناس امور دانشجویان دکتری 73228340
کانال تلگرام:

phdchemiust
خانم پوربخش کارشناس امور دانشجویان کارشناسی ارشد 73228317
کانال تلگرام: 

iustChemMsc@
خانم میرزاپور کارشناس امور دانشجویان کارشناسی ارشد 
marjan_mirzapour @ iust.ac.ir
خانم رمضانی کارشناس آزمایشگاه مرکزی دانشکده
77240572
لازم به ذکر است با شماره های فوق می توانید در روزهای اداری از ساعت 15-8 تماس بگیرید.
ریاست دانشکده شیمی
::
میز خدمت دانشجویان ورودی های جدید
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 1401/2/27
::
انجمن نانو فناوری

AWT IMAGE

::
چالش های فناوری و نوآوری
::
شبکه بیت

AWT IMAGE

::
تماس با ما

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده شیمی

کدپستی: 13114-16846

تلفن: 17-77240516

فاکس: 77491204

پست الکترونیکی:

 chemistry @ iust.ac.ir

::
تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام - خیابان دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده شیمی - کدپستی 1674613114
Information: Phone+98 21 77240540-50 / Letter Email Us Selected Contacts | About this site | Privacy policies | © 2007 Iran University of Science & Technology