[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: دوشنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: مراسم گرامیداشت روز کارگر در دانشگاه علم و صنعت ایران / 18 اردیبهشت 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / تدبر در قرآن کریم - اوضاع سیاسی جهان اسلام/ 17 اردیبهشت 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در تحولات غرب آسیا/ 10 اردیبهشت1397
:: نشست فرهنگی اساتید / نگاهی به مهدویت از منظر قرآن کریم/ 3 اردیبهشت1397
:: نشست فرهنگی اساتید /خاتمیت پیامبر(ص)، دنیای مدرن/ 27فروردین 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: گزارش ششمین نشست انتقال تجربه با حضور مهندس نوعی (معاون برنامه ریزی و توسعه مرکز نوآوری یاس) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ | 

AWT IMAGE

مهندس مجید نوعی

(معاون برنامه ریزی و توسعه مرکز نوآوری یاس)

فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

از دانشگاه علم و صنعت ایران

برای انجام هر کاری باید "دید" داشته باشید....

خلاصه ای از سخنان ایشان و نکات ریز آموزنده

ورودی سال 1375دانشگاه علم و صنعت در رشته عمران در مقطع کارشناسی هستند، مقطع کارشناسی ارشد خود را نیز در همین دانشگاه سپری کرده اند. شروع کار ایشان با سامانه گستر می باشد و بحث طراحی و اجرای سازه های پیش ساخته را برای بار اول در کشور تجربه کردند. تخصص اصلی ایشان، برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشد و در سال 1378، در شرکت سازه پردازی، در کار کنترل پروژه بودند. 1.5 سال قبل، مرکز یاس تاسیس گردید و در پارک فناوری پردیس مستقر گردید. در مرکز یاس، رویدادهای کارآفرینی برگزار می گردد که هم آشنایی می باشد هم یک سری رویدادهای سفارشی با توجه به نیاز بازار انجام می گیرد. در حال حاضر تمرکزشان بر بازاریابی می باشد.

تعریف کار

W=f.d.cos

f: تلاش متخصصانه

d: میزان حرکت در راه رسیدن

cos : نگرش

تفاوت ها در این   می باشد که cos  می تواند مقادیر 1، 0 و 1-  بگیرد که 1- به معنی این است که فرد تلاش کرده است اما منفی بوده است یعنی کار منفی انجام گرفته است. بهترین حالت این فرمول، با مقدار 1، ایجاد می گردد یعنی بالاترین مقدار کار و به صورت مثبت انجام گیرد پس نگرش بسیار مهم است.

شخصیت شناسی

استعداد خود را بشناسید. برای این کار، تست های شخصیت شناسی و مراکزی وجود دارد، هر فرد باید بداند که کارمند خوبی خواهد بود یا کارآفرین خوب و باید بداند که در مراکز دولتی کار کند، بهتر است یا مراکز خصوصی. هر فردی باید "دید" از محل شغل خود به دست آورد و بداند که در آینده، وضعیت او چگونه خواهد بود.

قاعده سینوس

استقامت در برابر سختی ها

 همیشه در زندگی، پستی و بلندی وجود دارد. این طراحی خداوند است و در آیاتی از قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است که "بعد از هر سختی، آسانی است" این قاعده، به قاعده سیسنوس شناخته می شود.

AWT IMAGE

در مراحل مختلف کارآفرینی قطعا مشکلات و اتفاقات سختی روی خواهد داد که اگر با امید و قدرت استقامت کنید و با تدبیر دنبال گذر از موانع باشید قطعا موفق خواهید شد و بزودی وارد مراحله جدیدی از پیشرفت خواهید شد.

اما بزودی اتفاقات جدید برایتان رقم خواهد خورد که سختیهای  تازه ای به دنبال خواهد داشت . پس دیگر نگران این اتفاقات نخواهید بود و بلکه خوشحال هستید چون دیگر می دانید که طبق قاعده فوق قرار است بدنبال آن رشد جدیدی برای شما اتفاق بیافتد.

بازاریابی

در آمارهایی که از شهرک های صنعتی کوچک گرفته شده است،به طور متوسط فقط 30 درصد شرکتها فعال هستند و این شرکتها حداکثر با ظرفیت 40 درصد، کار می کنند.

بازاریابی در ایران بسیار ضعیف است و در حال حاضر نیاز کشور می باشد و درآمد خوبی نیز نصیب افراد خواهد کرد. پیشنهاد کردند که دانشجویان به امر بازاریابی به عنوان شغل آتی خود، فکر کنند زیرا جای کار در حال حاضر برای آن بسیار وجود دارد و همچنین اشاره شد که بسیاری از شرکتهای دانش بنیان مستقر در مراکز فناوری به علت ضعف در بازاریابی، قادر به فروش محصولات خود نیستند.

ایشان پیشنهاد کردند که از کارآفرینان فعلی در صنعت مانند " مرتضی سلطانی، بنیانگذار شرکت زر ماکارون و پالایشگاه زر" و "امیرحسین شقاقی بنیانگذار شرکت شیرین نوین" به عنوان مهمان برای سخنرانی برای دانشجویان استفاده گردد.

توضیحات تکمیلی

مرتضی سلطانی، متولد 1340 در قلعه ی مبارک آباد قم می باشند. از ویژگیهای مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی زرماکارون، نگاه فرا مرزی اوست، تا حدی که گرفتن بازارهای جهانی او را راضی نمی کند و نگاه به بازارهای اشباع و فوق اشباع نیز در نگاه و برنامه هایش قرار دارد، زر با اعتقاد به توان سرزمین خود و به پشتوانه 30 سال سابقه موفق و موثر حضور بنیانگذارش در عرصه‏ های تولیدی و صنعتی، زیرساخت خود را در سال 1372 با تأسیس واحد تولیدی آرد فراهم نمود و با راه‏ اندازی آن در سال 1377 محکم و استوار کار خود را در صنعت غذا آغاز کرد. در سال 1380 هم برای اولین بار در ایران خطوط تولید آرد سِمولینا را راه‏ اندازی نمود. در عین حال همزمان با توسعه کارخانه آرد، واحد تولیدی انواع پاستا خود را در سال 1384 راه‏ اندازی نمود.

امیرحسین شقاقی، بنیان گذار شرکت شیرین نوین هستند و از سنین بسیار کم، کسب و کار را با اموری مانند فروش آدامس آغاز کردند. شرکت شیرین نوین تولید کننده کیک، توانست کیک را با 9 ماه ماندگاری تولید کند. در حال حاضر 3 واحد کارخانه شیرین نوین 70 تن در روز تولید دارند و به کشورهای یمن،‌ سودان، پاکستان، افغانستان و عراق کالا صادر می نماید. خوردن شیرینی و شکلات هم خلاقیت می خواهد. اصلا انجام جزئی ترین کارهای روزانه و برخورد با کوچکترین اتفاقات هم خلاقیت می خواهد.

« با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمام دانشجویان و اساتید محترم و مهندس نوعی »

مریم جوکار – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، مدیریت سیستم و بهره وری

دفعات مشاهده: 1373 بار   |   دفعات چاپ: 230 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 57 queries by YEKTAWEB 3647