Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
::
تقویم و فرمها
..
کتابخانه

لیست کتابهای فارسی و لاتین، پایان نامه و سمینارهای دانشکده شیمی

سایت اسماء

..
سمینارهای معتبر ملی

انجمن شیمی ایران

مرجع دانش

..
پروتکل های ایمنی و بهداشت
پروتکل های ایمنی و بهداشت در خصوص کووید 19
نحوه برگزاری امتحانات 
ایمنی و بهداشت جهت استفاده از آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی 
ایمنی و بهداشت در اماکن عمومی
ایمنی و بهداشت در اماکن عمومی2 
بهداشت فردی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه زمانبندی مصاحبه دکترا ورودی مهر ۱۴۰۱
:: اطلاعیه متقاضیان استفاده از خوابگاه در ایام امتحانات
:: جشنواره عکس علم و صنعت با موضوع پژوهش و فناوری
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی ::
 | تاریخ ارسال: 1398/4/25 | 
دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی

خانم مرضیه کمانکش ارگسی دانشجوی دکتری شیمی، در تاریخ 31/04/1398 از رساله دکتری خود تحت عنوان" توسعه و معتبرسازی روش­های میکرواستخراج جهت تعیین آلاینده­­ها و مواد زیست فعال در آنالیز   نمونه­های غذایی  " با راهنمایی خانم دکتر افسانه ملاحسینی دفاع خواهدکرد.
    استاد راهنمای اول: افسانه ملاحسینی
  استاد راهنمای دوم: عبدالرضا محمدی
  هیات داوران: دکتر حبیب باقری، دکتر محمد فرجی، دکتر منصور انبیاء، دکتر علی غفاری­نژاد
  این جلسه ساعت  15 روز دوشنبه در سالن کنفرانس  در دانشکده شیمی برگزار خواهد شد.
  چکیده :
امروزه به کارگیری روش­های معتبر و توسعه یافته­ی تجزیه­ای در صنعت غذا جهت آنالیز و تعیین مقدار ترکیبات گوناگون یکی از نیازهای اساسی این صنعت می­باشد. رساله­ی حاضر شامل چهار کار تحقیقاتی در زمینه­ی توسعه و معتبرسازی روش­های نوین میکرواستخراج فاز مایع جهت استخراج مقادیر بسیار کم مواد زیست فعال و ترکیبات آلاینده­ از نمونه­های مختلف مواد غذایی پرمصرف در ایران با استفاده از دستگاه­های کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا و کروماتوگرافی گازی-اسپکترومتری جرمی می­باشد.
در دو تحقیق نخست، توسعه و معتبرسازی روش حساس و دقیق میکرواستخراج مایع-مایع پخشی همراه شده با دستگاه HPLC جهت تعیین مقدار ویتامین D3 در نمونه­های غلات و همچنین مواد لبنی انجام پذیرفت. نتایج تجربی نشان داد که روش پیشنهادی جایگزین بسیار مناسب برای روش­های متداول قدیمی می­باشد. همچنین این روش به عنوان یک روش مؤثر توانایی بالایی در تشخیص مقادیر بسیار کم ویتامین D3 در دو نمونه­ی غذایی پرمصرف در سبد خانوار مردم ایران را دارد.
در کار پژوهشی سوم، با هدف توسعه­، معتبرسازی و نوآوری در روش­های میکرواستخراج مایع و همچنین بسط این روش­ها در صنعت غذا، برآن شدیم تا با جفت کردن دو روش میکرواستخراج مایع-مایع پخشی در ابعاد میکرو و استخراج الکتروغشائی از یک سو گستره­ی شناسایی روش­های میکرواستخراج مایع برای آنالیت­های مختلف را افزایش داده و از سوی دیگر انتخاب­پذیری، حساسیت و بازیابی استخراج روش را ارتقا بخشیم. کارایی روش جدید توسط دستگاه کروماتوگرافی گازی-اسپکترومتری جرمی به منظور شناسایی آمین­های بایوژن در نمونه­­های تن ماهی مورد ارزیابی قرار گرفت. فاکتورهای مؤثر بر استخراج با استفاده از طرح مرکب مرکزی بهینه­سازی شدند. حد تشخیص و حد تعیین روش مذکور به ترتیب در گستره­ی 1/0-03/0 نانوگرم درگرم و 36/0-09/0 نانوگرم در گرم به دست آمد.
در کار پژوهشی چهارم، برای اولین بار سیستم میکروچیپ معرفی شده در مد online به HPLC با طراحی جدید کانال با هدف توسعه و معتبرسازی این روش در صنعت غذا معرفی گردید و توانایی این روش در تشخیص مقادیر آمین­های آروماتیک هتروسیکل در نمونه­های کباب کوبیده مورد بررسی قرار گرفت. کلیه­ی فاکتورهای مؤثر در استخراج آنالیت­های هدف در نمونه­ی کباب کوبیده بهینه­سازی شدند. افزایش دقت، حساسیت و انتخاب­پذیری از مزایای روش پیشنهادی میباشد. همچنین یکی از مهم­ترین دستاوردهای این پژوهش کاهش چشمگیر حجم حلال­های آلی مورد استفاده در فرآیند استخراج می­باشد. کارایی استخراج بالاتر از 95 درصد، فاکتور تغلیظ بالا و گستره­ی تکرارپذیری 9/2 تا 6/5 درصد از مزایای روش پیشنهادی می­باشد.
واژه‌های کلیدی: میکروچیپ، µDLLME/EME/GC-MS، طرح مرکب مرکزی، آلاینده­ها، زیست فعال، صنعت غذا
 
 
 
دفعات مشاهده: 1546 بار   |   دفعات چاپ: 226 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام - خیابان دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده شیمی - کدپستی 1674613114
Information: Phone+98 21 77240540-50 / Letter Email Us Selected Contacts | About this site | Privacy policies | © 2007 Iran University of Science & Technology