[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
دفتر مرکزی انجمن‏های علمی::
فرمها و آئین‏نامه‏ها::
نشریات علمی::
اخبار::
گالری تصاویر::
سوالات متداول::
انجمن دانشکده‏ها::
کنفرانس‏ها و همایش‏ها::
تماس با ما::
تسهیلات ویژه::
::

AWT IMAGE

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
پيشنهاد شما در رابطه با مطالب نشريه علمي نگاه چيست؟
به بيان دستاوردهاي انجمن‏هاي علمي بپردازد.
به جمع آوري و نشر آخرين دست آوردهاي روز دنيا در زمينه هاي علمي بپردازد.
اخبار دانشگاه را منعكس سازد.
به بيان دستاوردهاي علمي اساتيد بپردازد.
به نقد و بررسي امور دانشجويان در زمينه علمي بپردازد.
   
..
:: فعالیت های انجمن علمی نانو فناوری در دوره دوازدهم ::
 | تاریخ ارسال: 1393/4/14 | 
برنامه های انجمن علمی نانوفناوری در دوره دوازدهم انجمن های علمی به شرح زیر می باشد:
عنوان برنامهتاریخ اجرا
حضور انجمن علمی نانوفناوری در فروم بین المللی اقتصاد نانو IFNE 2013    ۱۰و۱۱ مهر
کارگاه تخصصی آموزش جستجوی پیشرفته در بانک های علمی مقالات روز دنیا و نحوه صحیح نگارش متون علمی-پژوهشی در حوزه نانوفناوری۱۳ آذر
کارگاه مقاله نویسی ISI با محوریت نانو فناوری  ۲۰ آذر
برگزاری کارگاه تخصصی آموزش تئوری و عملی کار با دستگاه میکروسکوپ نیروی اتمی   AFM۲۹ بهمن
برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار تحلیل نتایج آنالیز ایکس.آر.دی XPERT   ۷ اسفند
برگزاری کارگاه آموزش عملی کار با نرم افزار تحلیل نتایج آنالیز ایکس.آر.دی  XPERT۲۷ فروردین
کارگاه آموزشی خالص سازی حلال های صنعتی و معرفی انواع روش های Work up با نگاهی کاربردی در سنتز نانومواد    ۲۷ آذر

 راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی نانوفناوری بر روی وب سایت رسمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران  


 معرفی و ارتقای انجمن علمی نانوفناوری دانشگاه علم و صنعت ایران به عنواننهاد ترویجی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو   


 حضور فعال انجمن علمی نانوفناوری در نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران در هفته پژوهش


 حضور دبیر انجمن علمی نانوفناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در همایش کشوری نهادهای ترویجی ستادویژه توسعه فناوری


قرار گرفتن نام انجمن علمی نانوفناوری در لیست نهاد های ترویجی فعال ستاد نانو درچهارمین مسابقه ملی فناوری نانو

• برگزاری کارگاه تخصصی آموزش تئوری و عملی کار با دستگاه میکروسکوپ نیروی اتمی   AFM

این کارگاه در تاریخ 29 بهمن 92 با حضور 25نفر از دانشجویان رشته و گرایش های علوم و فناوری نانو، شیمی و مهندسی شیمی،مهندسی مواد و متالوژی در دو بخش تئوری و عملی برگزار گردید. در ابتدا بخش تئوریکارگاه، به بررسی مفاهیم اولیه، تاریخچه دستگاه و ساختار دستگاه اختصاص یافت. درانتهای بخش اول سوالات دانشجویان مطرح و سپس به گروه های 5 نفره جهت برگزاری بخش عملی کارگاه تقسیم گردیدند و در پایان گواهی دوره به دانشجویان اهدا شد.

لازم به ذکر است، تدریس این دوره در دو بخش تئوری و عملی، توسط جناب آقای دکتر محمدرضا نعیمی جمال عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران صورت پذیرفت.

• حضور انجمن علمی نانوفناوری در فروم بین المللی اقتصاد نانو IFNE 2013

مجمع بین المللی اقتصاد نانو 10 و 11مهرماه در محل همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار گردید. در این فرومپنل های تخصصی همچون بازاریابی، برندسازی، سرمایه گذاری خطرپذیر، فرصت ها و چالشها توسط متخصصان خارجی و داخلی مورد بحث قرار گرفت. در این فروم بین المللی،دانشجویان و شرکت هایی که در حوزه نانو فعالیت می کنند حضور داشتند که در این بین،از سوی دانشگاه علم و صنعت ایران، دبیر فعلی انجمن نانو فناوری دانشگاه (سعید فانی جهرمی) به همراه گروهی7نفره از دانشجویان نانو شیمی، شیمی معدنی ورودی 91 و 92 دراین مجمع شرکت نمودند

• کارگاه آموزشی خالص سازی حلال های صنعتی و معرفی انواع روش های Work up با نگاهی کاربردی در سنتز نانومواد 

ین کارگاه در تاریخ 27/9/92 به مدت 4 ساعت در قالب دو گروه و با حضور 65 نفر برگزار گردید. در این کارگاه مباحث مربوط به خالص سازی و خشک کردن حلال های صنعتی، انواع روش هایWork up و چالش های آزمایشگاهی مورد تجزیه و تحلیلقرار گرفت. در پایان گواهی دوره به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط آقای دکتر جواد مختاری (دانشجوی دوره پسا دکتری دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران) صورت پذیرفت.

• برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار تحلیل نتایج آنالیز ایکس.آر.دی XPERT 

این کارگاه درتاریخ 07/12/92 با حضور 23 نفر از دانشجویان رشته ها و گرایش های علوم و فناورینانو، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و متالوژی در محل سالن کنفرانس دانشکده شیمی به مدت 2 ساعت برگزار گردید. در این کارگاه تاریخچه، مبانی عملکرد دستگاه آنالیزایکس آر دی و چگونگی نصب و کار با نرم افزار تحلیلی XPERTمورد بحث قرار گرفت.در پایان جلسه نیز گواهی شرکت در کارگاه، به دانشجویان اهداگردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای سعید شهبازی دانشجوی دکترای شیمی معدنی دانشگاه علم و صنعت ایران صورت پذیرفت.

• برگزاری کارگاه آموزش عملی کار با نرم افزار تحلیل نتایج آنالیز ایکس.آر.دی  XPERT

این کارگاه درتاریخ 27/01/93 با حضور 50 نفر از دانشجویان رشته ها و گرایش های علوم و فناوری نانو، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی مواد ومتالوژی به مدت 2 ساعت برگزار گردید. در این کارگاه تاریخچه، مبانی عملکرد دستگاه آنالیز ایکس آر دی و چگونگی نصب و کار با نرم افزار تحلیلی XPERTمورد بحث قرار گرفت. در بخش دوم کارگاه به صورت عملی و با چند مثال کاربردی باهمکاری و مشارکت دانشجویان این نرم افزار به چالش کشیده شد.

• کارگاه تخصصی آموزش جستجوی پیشرفته در بانک های علمی مقالات روز دنیا و نحوه صحیح نگارش متون علمی-پژوهشی در حوزه نانوفناوری

این کارگاه در تاریخ 13/9/92 به مدت 4 ساعتو با حضور 25 نفر از گرایش های علوم و فناوری نانو، شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی فیزیک برگزار گردید. دراین کارگاه اصول و مبانی صحیح جستجوی علمی در پایگاههای استنادی مقالات روز دنیا نظیر ساینس دایرکت و... مطرح گردید. لازم بذکر استاین کارگاه توسط سرکارخانم زهرا کریمی دانشجوی دکترای شیمی آلی تدریس گردید.

• راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی نانوفناوری بر روی وب سایت رسمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران  

انجمن علمی نانوفناوری با موافقت و همکاری بخش پژوهشی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران، لوگوی انجمن را در بخش خبری این وب سایت قرار داد. هدف از این امر اطلاع رسانی و اعلام تازه ترین فعالیت های انجام گرفته یا در حال انجام این انجمن بوده است. تا کنون تمامی اخبار و رویدادهای انجمن به صورت لحظه به لحظه در این سایت قرار گرفته است.

• قرار گرفتن نام انجمن علمی نانوفناوری در لیست نهاد های ترویجی فعال ستاد نانو درچهارمین مسابقه ملی فناوری نانو

انجمن علمی بین رشته ای نانوفناوری دانشگاهعلم و صنعت ایران در تاریخ دی ماه 1392 از سوی ستاد ویزه توسعه نانو فناوری، به عنوان نهاد ترویجی این ستاد و همچنین آقای سعید فانی جهرمی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شیمی   گرایش علوم و فناوری نانو که دبیری این انجمن را به عهده دارد نیز به عنوان رابط ستاد نانو معرفی گردید. از این تاریخ این انجمن رسما به عنوان نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دانشگاه علم و صنعت ایران به فعالیت می پردازد.


• کارگاه مقاله نویسی ISI با محوریت نانو فناوری  

این کارگاه در تاریخ 20/9/92 به مدت 4 ساعتو با حضور 35 نفر در رشته هاو گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی متالوژی برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل نحوه نوشتن،ارسال و داوری مقالات علمی و همچنین نکات و اصول لازم جهت چاپ و انتشار مقالات مورد بررسی قرار گرفت. در پایان گواهی دوره نیز به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای دکتر جواد مختاری (فارغ التحصیل دکترای شیمی الی دانشگاه تربیت مدرس و دانشجوی دکتری دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران) انجام پذیرفت.


• حضور فعال انجمن علمی نانوفناوری در نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران در هفته پژوهش

در این نمایشگاه که تمامی انجمن های علمی وشرکت های دانش بنیان و پژوهشکده های فعال در داخل و خارج از دانشگاه حضور داشتند،انجمن علمی نانو با ارائه پوستر مقالات کنفرانسی داخلی و خارجی و همچنین ثبت اختراع و نمایش موضوعات روز در حوزه نانو فناوری به ویژه با نگرش کاربردی در حوزه نفت و انرژی نو، حضوری فعال و چشمگیر را از خود به نمایش گذاشت. در پایان نیزبازدید هیات بلند پایه از مسئولان دانشگاه و همچنین از سوی سازمان صدا و سیما از این غرفه به عمل آمد.AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 5568 بار   |   دفعات چاپ: 1268 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 4 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .