[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
دسترسی به تمام مطالب::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: دانشگاه علم وصنعت ایران رتبه سوم دانشگاه‌های صنعتی کشور را به خوداختصاص داد ::

 

AWT IMAGE

 

براساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام( ISC )،

  دانشگاه علم و صنعت ایران رتبه سوم دانشگاه‌های صنعتی کشور را به خود اختصاص داد

    بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام( ISC )انجام گرفت؛دانشگاه علم و صنعت رتبه سوم دانشگاه‌های صنعتی کشور را به خود اختصاص داد.

  این ارزیابی در سه سال متوالی یعنی از سال 1389 است که دانشگاه‌های کشور را بر اساس معیارها و شاخص‌های مصوب تهران که مورد تایید ISESCO و وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی است انجام شده است.

  به گفته دکتر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در رتبه‌بندی دانشگاه‌های صنعتی که در سال 1391 و 17 دانشگاه صنعتی انجام شد، دانشگاه‌های صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ترتیب در جایگاه اول تا پنجم نشسته‌اند.

  وی خاطرنشان ساخت: رتبه‌بندی سال 1391 بر اساس روش‌شناسی سال‌های قبل انجام شده اما در شکل ارائه اطلاعات و تنظیم جدول‌ها از رده بندی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور استفاده به عمل آمده است. در این رده‌بندی دانشگاه‌های هنر، صنعتی، جامع و پژوهشگاه‌ها به تفکیک رتبه‌بندی شده و رتبه و امتیازات هریک از دانشگاه‌ها در قالب جدول‌های ارائه شده معنی پیدا می‌کند.

  سرپرست ISC افزود: در جدول‌های رتبه بندی، امتیازات کلی سال های 1390 و 1391 نیز درج شده و دانشگاه‌ها هرکدام به وضوح خواهند دید که در سایه تلاش و همکاری‌های علمی و تحقیقاتی از سوی دانشگاه‌ها و نیز سرمایه گذاری‌های به عمل آمده در حوزه آموزش عالی به استثنای سه مورد، بقیه دانشگاه‌ها از رشد قابل توجهی برخوردار هستند. رشد حاضر حاکی از افزایش فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه های مختلف از جمله افزایش در تعداد مقالات، استنادها، اختراعات و اکتشافات و افزایش در جوایز و سایر شاخص‌هایی می‌باشد که به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها از معیارها و شاخص‌های مطرح در ISC استفاده کامل کرده و در طول سه سال گذشته به این شاخص ها به دقت توجه کرده و در نتیجه به نحو چشمگیری با جا به جایی رتبه‌ها، جایگاه درخور توجهی را به دست آورده‌اند.

  وی همچنین افزود: از مجموع 51 دانشگاه جامع وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در رتبه بندی سال 1391 شرکت کرده‌اند، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد و شهید بهشتی موفق به کسب رتبه‌های اول تا پنجم شده‌اند.

  دکتر مهراد در ادامه خاطر نشان ساخت: پژوهشگاه‌ها و موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز جدا از دانشگاه‌ها رتبه‌بندی شده است. در مجموع 11 مؤسسه پژوهشی در این رتبه‌بندی شرکت کردند که پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه مواد و انرژی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به ترتیب دارای رتبه‌های اول تا پنجم می باشند.

بدون شک دستیابی به این موفقیت مرهون زحمات و تلاشهای علمی و تحقیقاتی همه دانشگاهیان علم و صنعت ایران می باشد . روابط عمومی دانشگاه این موفقیت را به همه آنان تبریک می گوید. 

 

 

دفعات مشاهده: 8861 بار   |   دفعات چاپ: 1117 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 93 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 40 queries by YEKTAWEB 3731