باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۵۷)


اخبار ۱۶ الی ۳۱ شهریور ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

       شبکه های مجازی اداره روابط عمومی:

       کانال تلگرام:         IUST_Official@   
     لوگو سروش کانال سروش:           IUST_Iran@ 
    کانال بازارکار:                IUSTjob@
        پیج اینستاگرام                  iust_pr@  
     Image result for لوگوی اپارات   آپارات:                             iust_pr

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۱/۶/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و پاسداشت رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، مراسمی در روز شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ بعد از نماز ظهر و عصر (ساعت ۱۲:۳۰) در محل یادمان شهدا گمنام دانشگاه علم و صنعت ایران، برگزار می‌گردد. 


 

۱۴۰۱/۶/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه
در نخستین روز از سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه علم و صنعت ایران، رئیس و هیات رئیسه دانشگاه با حضور در چند دانشکده، از روند برگزاری کلاس‌ها بازدید کردند.


 

۱۴۰۱/۶/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه
مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با همکاری گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد فناورانه خودروهای آینده (۲) را با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند صنعت خودرو برگزار می‌کند.


 

۱۴۰۱/۶/۲۶ - روابط عمومی دانشگاه
دکتر انبیاء،رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پیام تبریکی صادر کرد.
متن پیام به شرح ذیل است.


 

 مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی راه‌آهن برگزار شد

۱۴۰۱/۶/۲۳ - روابط عمومی دانشگاه

با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده مهندسی راه‌آهن، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر مسعود یقینی (رئیس سابق) و استقبال از دکتر سید محمد موسوی گزافرودی (رئیس جدید دانشکده مهندسی راه‌آهن)، در روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات این دانشکده برگزار شد.

 

۱۴۰۱/۶/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران در نظر دارد «تکمیل عملیات ساختمانی پروژه احداث مجتمع خدمات فناوری و نوآوری» در زمین واقع در پردیس مرکزی دانشگاه را در چارچوب مقررات قراردادهای طرح‌های غیرعمرانی به شرکت‌های پیمانکاری با حداقل رتبه یک رشته ابنیه و ساختمان و رتبه دو  رشته تأسیسات واگذار نماید.


 

۱۴۰۱/۶/۱۹ - روابط عمومی دانشگاه
با حضور دکتر هادیان (مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی)، دکتر کوه‌دار (مدیر امور فرهنگی و اجتماعی) و دکتر صدیقی (مسئول بسیج اساتید) و مشارکت جمعی از دانشگاهیان، بدرقه کاروان زیارتی اربعین دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت ایران (سفیران روح الله) در روز پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱، بعد از نماز ظهر و عصر برگزار گردید.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۱/۶/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه
بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده توسط موسسهClarivate Analytics (Web of Science) ، مجله بین‌المللی مهندسی عمران، مطابق لیست JCR سال ۲۰۲۲، موفق به دریافت ضریب تاثیر ۲.۱۸۴ برای سال ۲۰۲۱ شده است.


 

۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده شيمي
 در هفتمین دوره معرفی سرآمدان علمی کشور " دکتر علی ملکی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و شیمیدان برجسته کشور" با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بین پنج عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان سرآمدان علمی کشور در سال  ۱۴۰۱ معرفی شدند.
مقالات منتشر شده دکتر علی ملکی در نشریات برتر در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ توسط دبیرخانه سرآمدان علمی ایران بررسی و ایشان در جمع برگزیدگان این مجموعه قرار گرفتند. همچنین این فدراسیون از منتخبین سرآمد علمی در ۲ گروه الف و ب، متناسب با اعتبار علمی کسب شده در زمینه های؛ گرنت پژوهانه نقدی، خدمات شبکه آزمایشگاهی و جذب دانشجوی پسا دکترا حمایت می نماید.
این موفقیت را به استاد بزرگوار دکتر علی ملکی تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان از ایزد منان توفیق کسب موفقیت روز افزون را آرزومندیم.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۱/۶/۲۲ - دانشكده مهندسي شيمي
مهندس هادی شایسته دانشجوی دوره دکتری مهندسی شیمی، به صورت حضوری در ساعت ۱۳:۰۰ روز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱، کلاس ۱۳۰ در دانشکده مهندسی شیمی، از رساله خود با عنوان " جداسازی روغن از آب با استفاده از نیکل نانو ساختار فوق آب گریز مغناطیسی " با راهنمایی آقایان دکتر رضا نوروزبیگی  و دکتر احمد رهبر کلیشمی دفاع خواهد نمود.


 

۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس یوسف هدایتی دانشجوی دوره دکتری این دانشکده، رشته مهندسی عمران گرایش سازه، ۲۱ شهریورماه سال ۱۴۰۱ از رساله خود تحت عنوان «کاربرد روش حسگری فشرده در پردازش سیگنال‌های ارتعاشاتی: پایش سلامت سازه‌ای و کنترل سازه‌ها» با راهنمایی دکتر فریدون امینی دفاع نمود.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

AWT IMAGE

۱۴۰۱/۶/۳۰ - دانشكده مهندسي عمران
جهت اطلاع دانشجویان عزیز نوورود مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، نقشه راهنمای مراکز مهم دانشگاه به همراه موقعیت ساختمان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشکده مهندسی عمران در فایل زیر (ادامه مطلب) تهیه گردیده است. برای مشاهده نقشه در اندازه اصلی و بزرگتر بر روی تصویر مورد نظر کلیک کنید.


 
۱۴۰۱/۶/۳۰ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید


 
۱۴۰۱/۶/۳۰ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
بدینوسیله فرمت ارائه گزارش کارآموزی اعلام می‌شود. به دلیل مشکلات کمبود کاغذ، فایل گزارش کافیست.


 

۱۴۰۱/۶/۲۹ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه، کارگاه تخصصی نقش اساتید در ایجاد حس امید و نشاط در دانشجویان، ویژه اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در روز دوشنبه مورخ ۲۸/۶/۱۴۰۱ در مجتمع امام خمینی برگزار نمود. در این کارگاه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر شریف اصفهانی سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جناب آقای دکتر مهدی وجدانی همت رییس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی و جناب آقای دکتر عبدالعالی رییس شبکه آموزش و عضو هیات علمی دانشگاه به ارایه نظرات و تجربیات ارزشمند خود پرداختند. 


 
۱۴۰۱/۶/۲۹ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
بدینوسیله لیست دروس کارشناسی ارشد تمام گرایشها اعلام می‌شود.


 

۱۴۰۱/۶/۲۸ - اداره بهداشت و درمان
به اطلاع آن دسته از دانشجویانی که تمایل به همکاری در اداره بهداشت و درمان به عنوان کار دانشجویی ...


 

۱۴۰۱/۶/۲۷ - دانشكده مهندسي شيمي
برنامه ارائه سمینارهای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۱۴۰۰ طبق تقویم آموزشی برگزار خواهد شد.
                                                                                                           تحصیلات تکمیلی دانشکده 


 

 کارگاه نقش اساتید در ایجاد امید و نشاط در دانشجویان

۱۴۰۱/۶/۲۷ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه تخصصی نقش اساتید در ایجاد حس امید و نشاط در دانشجویان را ویژه اساتید همراه با اعطای امتیاز فرهنگی برگزار می کند. این کارگاه دوشنبه ۲۸ شهریورماه از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵ در طبقه فوقانی مجتمع امام خمینی ره برگزار می گردد. 

 
AWT IMAGE
۱۴۰۱/۶/۲۳ - دانشكده مهندسي عمران
به اطلاع دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰ می‌رساند بر اساس مصوبه شورای آموزشی-پژوهشی دانشکده، مهلت ارائه سمینار ایشان از پایان شهریور به پایان مهر ۱۴۰۱ تمدید گردید. عدم ارائه سمینار از سوی دانشجویان محترم در مهلت مقرر با کسر نمره تشویقی، مواجه گردیده و به ازای هر ماه تاخیر، ۰.۲۵ از نمره تشویقی از دست خواهد رفت. 


 

۱۴۰۱/۶/۲۳ - اداره بهداشت و درمان
به اطلاع کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی ...


 

۱۴۰۱/۶/۲۳ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

به اطلاع پذیرفته‌شدگان بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ می‌رساند ثبت‌نام و انتخاب واحد تا روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ به‌صورت غیر حضوری از طریق سامانه گلستان انجام می‌گیرد... ادامه>>

۱۴۰۱/۶/۲۲ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
بدینوسیله به اطلاع کارآموزان گرامی می‌رساند که هر چه سریعتر جهت بارگزاری گزارش کارآموزی و فرمهای مربوطه در سامانه گلستان اقدام نمایند. ادامه دارد.
۱۴۰۱/۶/۲۱ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

قابل توجه دانشجویان گرایش نرم افزار روزانه - ورودی مهر ۱۴۰۱

 

 آگهی استخدام

۱۴۰۱/۶/۲۱ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

۱۴۰۱/۶/۲۱ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
بدینوسیله اطلاعیه شرکت طراحی و ساختمان نفت جهت جذب دانش آموختگان نخبه ارائه می‌شود.

 

۱۴۰۱/۶/۱۹ - معاونت فرهنگی و اجتماعی
مرکز مشاوره و سلامت با همکاری کانون همیاران سلامت طرح پایش سلامت روان را اجرا می نماید. این طرح ویژه تمام دانشجویان شاغل به تحصیل و ورودی جدید در تمام مقاطع تحصیلی می باشد.تکمیل کارنامه سلامت روان برای کلیه دانشجویان اجباری است و عواقب آموزشی عدم تکمیل و عدم تایید انتخاب واحد، به عهده دانشجو می باشد.
گزارش گامل در ادامه خبر 


 

۱۴۰۱/۶/۱۹ - معاونت فرهنگی و اجتماعی
کارگاه "مهارت های ارتباطی با نگاه به سبک زندگی دانشجویان در پسا کرونا" در روز دوشنبه مورخ ۱۴/۶/۱۴۰۱ از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه در آمفی تئاتر شهید بهرامی بصورت حضوری برگزار گردید.
گزارش کامل در ادامه خبر 


 
AWT IMAGE
۱۴۰۱/۶/۱۹ - دانشكده مهندسي عمران
به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند، استثنائاً کلاس درس دینامیک خاک روز یک شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۲۸ به جای ۷:۳۰ ساعت ۱۲ برگزار خواهد شد.


 

۱۴۰۱/۶/۱۹ - دانشكده شيمي
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده شیمی
دانشگاه علم و صنعت ایران
به اطلاع می رساند، به منظور ثبت نام و اخذ واحد های درسی نیمسال اول ۱۴۰۱ می بایست از روز شنبه مورخ ۱۹/شهریور/۱۴۰۱ لغایت چهارشنبه مورخ ۲۳/ شهریور/۱۴۰۱ اقدام فرمایید.
لازم به توضیح است، دانشجویان جدید الورود در کلیه ی گرایش ها می بایست واحد سمینار را در نیمسال اول (ترم یک) اخذ نمایند.
قابل توجه دانشجویان گرایش شیمی آلی، لطفا قبل از اخذ واحد ها حتماً با مدیر گروه شیمی آلی، آقای دکتر غفوری تماس حاصل نمایید. 
تلفن تماس:  ۷۳۲۲۸۳۱۲ و ۰۹۱۲۷۳۹۹۲۹۵
برای اطلاع از واحد های مقطع و گرایش مربوطه به بخش تقویم و فرمها >>> برنامه هفتگی ۱۴۰۱ مراجعه نمایید.


 
۱۴۰۱/۶/۱۹ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

دانشجویان گرامی، ضمن عرض تبریک قبولی در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ و آرزوی موفقیت، خواهشمند است تا پایان فرآیند ثبت نام برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه ها همین صفحه را دنبال نمایید.
گرایش نرم افزار
گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز
گرایش معماری سیستم های کامپیوتری
گرایش شبکه های کامپیوتری
گرایش بازی های رایانه ای             

AWT IMAGE
۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده مهندسي عمران
براساس مصوبه گروه آموزشی حمل و نقل، چنانچه دانشجویی در مقطع کارشناسی دروس «مهندسی ترابری» و «مهندسی ترافیک» را نگذرانده باشد، موظف به اخذ این دو درس به عنوان دروس جبرانی در این مقطع می‌‎باشد.
۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده مهندسي عمران
باسلام و عرض خوشامدگویی به کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی سال ۱۴۰۱، بدین‌وسیله موارد ذکر شده (در ادامه مطلب) می‌باید توسط دانشجویان محترم در زمان انتخاب واحد مورد توجه قرار گیرد.

۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده مهندسي عمران
باسلام و عرض خوشامدگویی به کلیه دانشجویان دکتری ورودی سال ۱۴۰۱، بدین‌وسیله موارد ذکر شده (در ادامه مطلب) می‌باید توسط دانشجویان محترم در زمان انتخاب واحد مورد توجه قرار گیرد.


 

۱۴۰۱/۶/۱۶ - مرکز مشاوره دانشجویی
گزارش کارگاه مهارتهای ارتباطی با نگاه به سبک زندگی دانشجویان در پسا کرونا در روز دوشنبه مورخ ۱۴/۶/۱۴۰۱ از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه در آمفی تئاتر شهید بهرامی بصورت حضوری برگزار گردید. 

AWT IMAGE
۱۴۰۱/۶/۱۶ - دانشكده مهندسي عمران
نظر به انتخاب معرفی و پایان‌‎نامه‎‌ها و رساله‌‎های برتر به وزارت عتف برای درج در کتابچه و تقدیر از برترین‎‌ها، از دانشجویان محترم تحصیلات تکمیلی دانشکده تقاضا می‌شود در صورتی که پایان‎‌نامه‎‌ای با ویژگی‌های مشخصه (در ادامه مطلب) را دارند و علاقه‌مند به ایجاد امتیازات پژوهشی و افتخار علمی برای خود و دانشکده می‎‌باشند، تا تاریخ ۲۰ شهریورماه از طریق استاد راهنمای خود فایل نهایی پایان‎‌نامه را در فرمت فایل پیوست برای سرکار خانم فروتن و یک CC برای کارشناس محترم دفتر امور گروه‌ها، سرکار خانم میرزانژاد (برای اطلاع دانشکده و پیگیری‌های بعدی) ارسال نمایند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/hamayesh.jpg

 سخنرانی دکتر صادق رستم نیا در هفتمین کنفرانس زئولیت (تهران) و بیست و یکمین کنگره بین المللی شیمی (تبریز) انجمن شیمی ایران

۱۴۰۱/۶/۲۷ - دانشكده شيمي
 هفتمین کنفرانس انجمن زئولیت شیمی ایران در روزهای  ۸ و ۹ شهریور ۱۴۰۱ به میزبانی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و بیست و یکمین کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی در روزهای ۴ لغایت ۶ مرداد ماه ۱۴۰۱ مقارن با سال بین‌المللی علوم پایه برای توسعه پایدار میزبان بزرگترین گردهمایی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران شیمی و نانوشیمی داخل و خارج کشور بودند. دکتر صادق رستم نیا به عنوان سخنران کلیدی منتخب انجمن شیمی ایران در بیست و یکمین کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی و نیز سخنران مدعو منتخب انجمن شیمی ایران در هفتمین کنفرانس زئولیت انجمن شیمی ایران در مورد جدیدترین دستاوردهای تیم ایشان در حوزه نانومواد، نانوراکتورها و کاربردهای آن سخنرانی کردند. ضمنا ایشان عضو کمیته علمی هر دو این کنگره ها نیز بودند.  


 

۱۴۰۱/۶/۲۳ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
بدینوسیله اعلام می‌گردد که اولین همایش ملی مهندسی مواد و علوم میان رشته‌ای در تاریخ 10 آذرماه جاری برگزار می‌شود. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش مراجعه نمایند.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه