باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۴۷)

۱۴۰۰/۱۲/۲۵

   کانال تلگرام:IUST_Official@   
لوگو سروشکانال سروش  : IUST_Iran@ 
 کانال بازارکار:        IUSTjob@
  پیج اینستاگرام         iust_pr@  
  Image result for لوگوی اپارات آپارات:                     iust_pr   

 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه
نشست هیات رییسه با اعضای هیات علمی جوان دانشگاه، دوشنبه ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰ در محل مرکز همایش‌های امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.

 

 برگزاری دوره دانش‌افزایی با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه

۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه
دوره دانش‌افزایی «تبیین بیانیه گام دوم و راهکارهای اجرایی شدن آن در راستای جهاد تبیین»، با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه، پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ به صورت حضوری و مجازی در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۲۳  - روابط عمومی دانشگاه
گردهمایی پایان سال ۱۴۰۰ ریاست دانشگاه با مدیران دانشگاهی، ۲۳ اسفندماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
با هماهنگی اداره رفاه و تعاون دانشگاه، دو کاروان شامل ۱۱۰ نفر از اعضای هیات علمی و کارکنان، عازم عتبات عالیات شدند.

 

۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - روابط عمومی دانشگاه
در ششمین جشنواره آموزشی-تحصیلی جایزه ملی ایثار، یکی از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه حایز رتبه اول شد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - روابط عمومی دانشگاه
در مراسم ویژه بزرگداشت سال بین‌المللی علوم پایه برای پیشرفت پایدار، از دکتر منصور انبیاء (استاد دانشکده شیمی و رئیس دانشگاه)، به عنوان استاد پیشکسوت علوم پایه کشور تقدیر شد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - روابط عمومی دانشگاه
اولین نشست دوره هشتم هیات امنای دانشگاه علم و صنعت ایران، در روز شنبه مورخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) در محل دانشگاه برگزار شد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه
همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز، شانزدهم اسفندماه ۱۴۰۰ از اساتید و کارکنان جانباز و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران تقدیر شد .

 

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه
رییس، اعضای هیات رییسه، جمعی از اساتید و پرسنل دانشگاه علم و صنعت ایران، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، بعد از ظهر یکشنبه چهاردهم اسفندماه ۱۴۰۰ با غرس نهال در محوطه دانشگاه، این روز را گرامی داشتند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - معاونت پژوهشي

نتایج تحقیقات مشترک محققین مرکز تحقیقاتی نانومواد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران و محققین استرالیا در مجله Advanced materials با ضریب تأثیر ۳۰.۸۴۹ منتشر شد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۰/۱۲/۲۴- دانشكده مهندسي عمران
مهندس آیدین شیشه گران دانشجوی دوره دکتری این دانشکده رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست، ۲۷ اسفندماه سال ۱۴۰۰ از رساله خود تحت عنوان «ارزیابی امکان تولید سنگ مصنوعی به همراه تثبیت فلزات سنگین با استفاده از لجن واحد برش سنگ تراورتن و رزینها به عنوان روشی در چهارچوب توسعه پایدار» به‌صورت مجازی با راهنمایی دکتر محسن سعیدی و دکتر اصغر حبیب نژاد کورایم دفاع خواهد نمود.
۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس اسماعیل محمدی ده‌چشمه دانشجوی دوره دکتری این دانشکده رشته مهندسی عمران - گرایش مهندسی زلزله، ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۰ از رساله خود تحت عنوان «توسعه منحنی‌های شکنندگی برای دیوار‌های مرکزگرای گهواره‌ای چندگانه تحت اثر زلزله حوزه نزدیک» به‌صورت مجازی با راهنمایی دکتر وحید بروجردیان دفاع نمود.

۱۴۰۰/۱۲/۲۴- روابط عمومی دانشگاه
بهنام بابایی سعیدآبادی (دانشجوی دکتری رشته مهندسی صنایع- مهندسی سیستم‌های اقتصادی- اجتماعی)، ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰ از رساله دکتری خود با عنوان «ارائه یک الگوریتم به منظور ارزیابی اقتصادی و رتبه بندی پروژه‌های سرمایه‌گذاری با تاکید بر معیار نرخ بازگشت سرمایه داخلی تحت محیط عدم قطعیت»‏‎دفاع کرد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
به اطلاع کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی 1400 به بعد می­رساند که دوره ایمنی، سلامت و محیط زیست (HSE)  را باید در ترم اول و قبل از ورود به آزمایشگاه بگذرانند و برای انتخاب واحد در ترم دوم قبولی در این دوره الزامی خواهد بود. یا می توانند فعلا به عنوان یک درس صفر واحدی در ترم جدید اخذ کنند...


 

 اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲ -۱۴۰۱

۱۴۰۰/۱۲/۲۴- دفتر استعدادهای درخشان
بدینوسیله به اطلاع می‏رساند، دانشگاه علم و صنعت ایران فراخوان ثبت نام برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان سال ۲۱۴۰ -۱۴۰۱ را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه ی استعدادهای درخشان مورخ ۱۸/۴/۹۳ و ۱۶/۱۲/ ۹۳و ابلاغیه ۱۶/۱۲/۹۶) و مصوبه ستاد ممتازین دوره دکتری دانشگاه، هفته آخر فروردین ۱۴۰۱ اعلام خواهدکرد.  


 

 درخصوص آزمون HSE

۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
ورودیهای 1400 میتوانند اگر درس را نگذراندند در سیستم گلستان اخذ نموده و سپس در LMS آزمون دهند. برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید.
۱۴۰۰/۱۲/۲۲  - دانشكده شيمي
در مراسم ویژه بزرگداشت سال بین‌المللی علوم پایه برای پیشرفت پایدار، از دکتر منصور انبیاء (استاد دانشکده شیمی و رئیس دانشگاه)، عضو محترم هیات علمی دانشکده شیمی به عنوان استاد پیشکسوت علوم پایه کشور تقدیر شد.
آیین افتتاحیه این بزرگداشت، سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۰ دانشگاه شهید بهشتی برگزار و در آن از اساتید، معلمان و پیشکسوت علوم پایه تجلیل به عمل آمد.
در این برنامه، دکتر منصور انبیاء، استاد پایه ۳۵ گروه شیمی تجزیه دانشکده شیمی، دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان استاد ممتاز حوزه علوم پایه کشور مورد تقدیر قرار گرفت. دکتر انبیاء، افتخارات علمی و پژوهشی متعددی را در سوابق شغلی خود دارد که قرار گرفتن در فهرست «دو درصد برتر دانشمندان جهان» در آذر ماه ۱۳۹۹؛ کسب عنوان استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۹۹؛ کسب عنوان استاد تراز انقلاب اسلامی در سومین آیین بزرگداشت مقام استاد تراز انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۹؛ کسب عنوان پژوهشگر نمونه کشوری در یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری در زمینه تبدیل علم به ثروت در سال ۱۳۸۹؛ کسب عنوان رتبه اول پژوهشگر برتر یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری استان تهران در سال ۱۳۸۹؛ کسب عنوان پژوهشگر برتر و کسب رتبه اول امتیاز پژوهشی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران در سال‌های متعدد از جمله آنهاست.
تا کنون از وی ۱۶۰ مقاله ISI  و ۱۶ مقاله در مجلات علمی-ترویجی منتشر شده و حدود ۲۰۰ مقاله در کنفرانس‌ها و سمینارهای بین‌المللی و ملی ارایه نموده است.
دکتر انبیاء ۵۶ پروژه تحقیقاتی خاتمه یافته و در حال انجام و ۴ عنوان کتاب ترجمه و تالیفی دارد.

هیات رییسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده شیمی، انتخاب شایسته دکتر منصور انبیاء به عنوان استاد ممتاز حوزه علوم پایه کشور را تبریک گفته، برای ایشان توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه ایزد منان آرزومندند.

 

 گزارش وبینار اعتیاد به فضای مجازی

۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری کانون همیاران سلامت روان دانشگاه وبینار تخصصی اعتیاد به فضای مجازی را در تاریخ دوشنبه ۱۶ /۱۲/۱۴۰۰ از ساعت ۱۳ الی ۱۵ بصورت مجازی با تدریس سرکار خانم دکتر حمزه زاده  مشاور و متخصص اعتیادهای رفتاری و عضو کادر درمان مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت ایران ویژه اعضا ی هیات علمی، کارکنان، دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی و والدین و خانواده دانشگاهیان علم وصنعت برگزار نمود. 

۱۴۰۰/۱۲/۲۱  - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران وبینار آشنایی با اختلالات روانی و سیستم ارجاع را در روز چهارشنبه  مورخ  ۱۸/۱۲/۱۴۰۰  از ساعت ۱۳ الی ۱۵ بصورت  حضوری با تدریس جناب آقای دکتر قادری  مددکار محترم مرکز مشاوره  ویژه کارشناسان محترم آموزشی ستادی و کارشناسان محترم دانشکده ها و امور خوابگاهها بصورت حضوری در آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار نمود. 


 

 گزارش وبینار تخصصی پرورش عزت نفس و اعتماد به نفس

۱۴۰۰/۱۲/۱۸  - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری کانون همیاران سلامت روان دانشگاه وبینار تخصصی پرورش عزت نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان را دوشنبه و سه شنبه ۲ و ۳ اسفند ماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ با تدریس خانم دکتر هدایت، متخصص کودک و نوجوان و بازی درمانگر بصورت مجازی ویژه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه، کارکنان و خانواده دانشگاهیان علم و صنعت برگزار کرد. 


 

 مصوبه حمایت تحصیلی از نخبگان علمی غیر ایرانی

۱۴۰۰/۱۲/۱۸  - دفتر استعدادهای درخشان
مصوبه حمایت تحصیلی از نخبگان علمی غیر ایرانی در جلسه پانزدهم شورای راهبردی سیاست گذاری کلان برای دانشجویان خارجی 

۱۴۰۰/۱۲/۱۸  - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری کانون همیاران سلامت روان، وبینار تخصصی تعادل کار و زندگی را دوشنبه ۱۱ بهمن ماه از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰ با تدریس سرکار خانم دکتر مهاجرانی، عضو هیات علمی دانشگاه و مدرس مهارت های زندگی، برگزار کرد. در این وبینار ضمن اشاره به اینکه انسان به مثابه یک سیستم در محیط می باشد و ارتباط متقابلی بین کار و زندگی باید وجود داشته باشد و خانه و خانواده به مثابه ترازویی هستند که باید بین دو کفه ترازو تعادل برقرار باشد مطالبی ذکر شد . زندگی فردی و زندگی خانوادگی باید منجر به به زیستن شود. در این کارگاه به تفاوت نقش و هویت پرداخته شد. 

۱۴۰۰/۱۲/۱۸  - دانشكده معماري و شهرسازي
حاصل پروژه نهایی مقطع کارشناسی ارشد خانم مهتاب خواره، دانشجوی گروه طراحی صنعتی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران به راهنمایی آقایان دکتر حسن صادقی و دکتر سیدهاشم مسدد در مسابقه بین المللی دیزاین (International Design Awards ۲۰۲۱) شایسته تقدیر شناخته شد. ادامه


 

 اطلاعیه مهم در مورد محصولات دفاع کارشناسی ارشد ورودی ۱۳۹۸

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

پیرو اطلاع‏‌رسانی‏‌های قبلی و اطلاعیه معاونت‏‌های دانشجویی و آموزشی درخصوص «مقررات تمدید سقف نمره محصولات به مدت سه ماه»، در صورت تأیید رئیس اداره خوابگاه مبنی بر تخلیه دانشجو تا ۱۸ اسفند، معادل ۰/۷۵ در محاسبه نمره محصولات... ادامه>>

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - دانشكده مهندسي عمران
بدینوسیله لیست اسامی دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی بر اساس معدل کل و معدل نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (در ادامه مطلب) اعلام می‏‌گردد.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه