[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
:: برگزاری روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1401/9/16 | 
سخنگوی دولت:
دانشگاه علم و صنعت ایران، جزو نگین‌های افتخارآفرین جامعه علمی کشور استروز سه شنبه  ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ دکتر بهادری جهرمی (سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران)، با حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران، در میان دانشگاهیان حاضر گردیده و در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان شرکت کرد.
به مناسبت روز دانشجو دکتر بهادری جهرمی با حضور در جمع اعضای هیات رئیسه، جمعی از اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در آمفی‌تئاتر شهید بهرامی، سخنرانی و سپس به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ گفت.
دکتر بهادری جهرمی در سخنان بخش آغازین نشست، با تبریک روز دانشجو گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران، جزو نگین‌های افتخارآفرین جامعه علمی کشور بوده، هست و ان‌شاء‌الله خواهد بود.
سخنگوی دولت در ادامه اظهار داشت: جنس جوان ایرانی اینگونه است که می‌خواهد خودش، آینده را رقم بزند و یکی از مهمترین نکات در ذهن جوان ایرانی این است که بداند آینده من و شما و فردای ما، چگونه خواهد بود. وی افزود: جوان ایرانی در سال ۵۷ آینده‌ای متفاوت از آنچه که نظم نوین جهانی برایش تدوین کرده بود، برای خود رقم زد. در هندسه قدرتی که نظم نوین جهانی طراحی کرده بود، جایگاه کشور ما این بود که منبع انرژی و ژاندارم منطقه باشد البته ژاندارمی که جایگاه نظامی فرمانده آن، پایین‌تر از سگ امریکایی بوده و نظم جهانی طراحی شده آنها را حمایت کند. جوانان این کشور با روحیه‌ای که عادت داشتند آینده‌شان را خودشان بسازند، قیام کردند و این قیام، هندسه قدرت جهانی و نظم جهانی طراحی شده را به هم زد.

 

دکتر بهادری جهرمی گفت: وقتی ما از پازل طراحی شده خارج شدیم، طراحان آن نظم که طبیعتا خروج کشورمان از آن طراحی را برنمی‌تافتند، شروع به هجمه‌های مختلف کردند که جنگ تحمیلی هشت ساله روشن‌ترین و آشکارترین آنها بود. وی با تاکید بر اینکه هم فعال بودن، هزینه دارد و هم منفعل بودن، افزود: در جنگ تحمیلی، با انواع تسلیحات، پول و نیرو توسط قریب به ۴۵ کشور از صدام دیکتاتور، حمایت کردند که پیشانی جوان نخبه ایرانی را به زمین بزنند تا به همان طراحی‌ای که برایش صورت گرفته، باز گردد ولی علیرغم همه اینها، پیروز میدان، ایران مقتدر و مستقل بود.
این عضو دولت سیزدهم در ادامه اظهار داشت: تا وقتی که تلاش می‌کنیم آینده‌ای در خور جایگاه و شأن ایران و استعداد جوان ایرانی را خودمان برای خودمان رقم بزنیم، هزینه آن را خواهیم پرداخت و البته قطعا این هزینه، کمتر از باجی است که باید در طول ادوار مختلف برای پیشبرد نظم آمریکایی در جهان بپردازیم. وی افزود: امروز هم استمرار همان روز است. جنگ اقتصادی در همه ابعاد و نیز جنگ رسانه‌ای که تلاش دارد تلخی باید در کام جوان ایرانی همیشه بماند و شیرینی نباید هرگز در کامش برود. اما علی‌رغم همه دشمنی‌های بسیار، کشور به سمت آرمان‌های انقلاب پیش رفته و موفقیت‌های زیادی به دست آورده است. وی تاکید کرد: امروز تجربه تاریخی ملت مقاوم ایران تکمیل شده و مصمم‌تر از گذشته، به طراحی آینده متکی به استقلال خود حرکت می‌کند.

 

 در بخش دوم این نشست، تریبون آزاد دانشجویی برگزار شد و دکتر بهادری جهرمی به سوالات و مطالبات دانشجویان در موضوعات گوناگون از جمله ایجاد امکان برای بیان اعتراضات، نجات محیط زیست و از جمله وضعیت دریاچه ارومیه، میزان امید در جامعه، وضعیت آینده کشور، دلیل درصد مشارکت پایین مردم در انتخابات اخیر، میزان تحقق وعده‌های دولت، قیمت مسکن و تحقق وعده‌های دولت در این حوزه، افزایش تولید خودرو، جایگاه کشور در خصوص عدالت و فساد، پیروی از آرمان‌های انقلاب و... پاسخ داد.


 
دفعات مشاهده: 462 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد