[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
اطلاعیه ها
 اطلاعیه های آموزشی
..
فراخوان ها
فراخوان های همکاری با صنعت و سازمان ها
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۲/۸/۱۷ - زهرا رشیدی
۱۴۰۲/۶/۲۷ - حجت‌اله اسماعیلی


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: محمد آقاجانی ::
 | تاریخ ارسال: 1401/7/25 | 

    ارائه­ دهنده:
محمد آقاجانی


 استاد راهنما:
دکتر
حسین رحمانی

هیات داوری: 
 دکتر
محمدرضا کنگاوری
دکتر سعید فرضی

زمان:
 ۱۴۰۱/۰۷/۲۶

ساعت ۱۴:۰۰
 

آقای محمد آقاجانی دانشجوی کارشناسی ارشد آقای دکتر حسین رحمانی روز سه شنبه  ۲۶ مهرماه ساعت ۱۴:۰۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "پیش‌بینی روندها در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از روش‌های پیشنهاددهی آگاه از زمینهدفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:
 تحقیقات نشان داده است که پیش‌بینی آینده همواره مورد توجه افراد حوزه‌ی تجاری، نظامی، اجتماعی و بسیاری از حوزه‌های دیگر بوده است. شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از کانون‌های انتشار اخبار و تعامل انسان‌ها می‌تواند ابزاری برای شناسایی تحرکات و رخدادهای آینده باشد. یکی از شبکه‌های اجتماعی معروف با بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر، توئیتر است. کاربران در توئیتر به ابراز نظرهای شخصی خود می‌پردازند و نسب به نظرات سایرین واکنش نشان می‌دهند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این شبکه اجتماعی، روندها هستند که در واقع کاربران هم‌نظر و هم‌رای با همکاری با هم، به صورت آگاهانه و یا ضمنی به بحث پیرامون موضوع خاصی می‌پردازند و روندی حول یک موضوع را شکل می‌دهد. این روندها می‌تواند برآمده از رخدادی در دنیای واقع باشد که در این صورت نظرات و عقاید جمعی کاربران برای شرکت‌های تجاری و مالی، سازمان‌های ملی بهداشت، علوم اجتماعی و یا حتی امنیتی بسیار مورد توجه قرار بگیرد. پیش‌بینی روندهای آینده در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا تصمیم‌گیران شرکت‌ها، سازمان‌ها و دولت‌ها بتوانند سریع‌تر و به‌هنگام در برابر وقایعی که در آینده ممکن است رخ بدهد واکنش نشان‌دهند و تمهیدات مناسب را فراهم بیاورند.
از طرفی طی سالیان اخیر سیستم‌های پیشنهاددهی رشد چشم‌گیری با بهره‌گیری از شبکه‌های عصبی عمیق داشته است. سیستم‌های پیشنهاددهی با بررسی سوابق کاربران و تاریخچه‌ی آن‌ها تلاش‌دارند تا نظرات کاربر را برای نمونه‌‌های جدید، پیش‌بینی کنند و نمونه‌ای که بیشترین شباهت با تاریخچه‌ کاربر را دارد به او معرفی کنند. سیستم‌های پیشنهاددهی آگاه از زمینه سعی می‌کنند تا علاوه بر تاریخچه زمینه‌ و یا محیط اطراف کاربر را نیز در پیش‌بینی خود لحاظ کنند. بنابراین در این پژوهش ما تلاش داریم تا با استفاده از روش‌های پیشنهاددهی مبتنی بر شبکه‌های عصبی گرافی و در نظر گرفتن تاریخچه و زمینه‌ی کاربر به پیش‌بینی روندها بپردازیم. در نهایت با بررسی نتایج پیش‌بینی روند‌ها در سطح جوامع گراف کاربران نشان خواهیم داد که با روش معنایی ارائه‌شده قادر به پیش‌بینی زودهنگام روندها در بازه‌های زمانی اولیه آغاز روند هستیم.

واژه‌های کلیدی: پیش‌بینی روند، شبکه‌های عصبی گرافی، سیستم‌های پیشنهاددهی آگاه از زمینه، شبکه‌های اجتماعی، نشان آینده

 

دفعات مشاهده: 704 بار   |   دفعات چاپ: 95 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

data
Persian site map - English site map - Created in 0.15 seconds with 55 queries by YEKTAWEB 4623