[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
اطلاعیه ها
 اطلاعیه های آموزشی
..
فراخوان ها
فراخوان های همکاری با صنعت و سازمان ها
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۲/۸/۱۷ - زهرا رشیدی
۱۴۰۲/۶/۲۷ - حجت‌اله اسماعیلی


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: راضیه شریعت پناه ::
 | تاریخ ارسال: 1401/7/2 | 

ارائه­ دهنده:
راضیه شریعتپناه


 استاد راهنما:
دکتر
محمد رضا جاهد مطلق

هیات داوری: 
دکتر حسین رحمانی
دکتر منوچهر مرادی سبزوارزمان:
 ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

ساعت ۱۶:۰۰
 

خانم راضیه شریعتپناه دانشجوی کارشناسی ارشد آقای دکتر محمد رضا جاهد مطلق روز شنبه  ۰۲ مهرماه ساعت ۱۶:۰۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "ارائهی روشی برایپیشبینی نظرات کاربران شبکههای اجتماعی با توجه به خصوصیات جمعیتشناختیدفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

هر فرد تصمیم‌گیرنده، تولیدکننده و یا ارائه‌دهنده‌ی خدمتی مشتاق است از نظرات جامعه‌ی هدفش درباره‌ی تصمیماتی که می‌گیرد، محصولات و یا خدماتی که ارائه می‌دهد مطلع شود. آگاهی از نظرات و عقاید به مدیران و تصمیم‌گیران کمک می‌کند تا خود را ارزیابی کرده و در هر مقطع زمانی بهترین تصمیم را بگیرند. از طرف دیگر هر گروه و جامعه‌ی کوچک و بزرگی معمولاً از افرادی با ویژگی‌های متفاوت تشکیل شده است. این افراد ممکن است در سن، تحصیلات، جنسیت، نژاد، سبک زندگی، وضعیت اقتصادی و یا موارد دیگر با یکدیگر تفاوت داشته باشند. این تفاوت‌ها باعث پیدایش تفکرات، نگرش‌ها و عکس‌العمل‌های متفاوت در برخود با مسائل یکسان می‌شود. هچنین برخی از محصولات، خدمات، قوانین و امتیازات مخصوص به گروه سنی و یا جنسیت معین یا افرادی با شغل و میزان درآمد مشخص است.
از جمله کاربردهای هوش‌مصنوعی می‌توان به توانایی پیش‌بینی الگوریتم‌های آن اشاره کرد. هوش‌مصنوعی این توانایی را دارد تا با استفاده از متن‌های نوشته شده توسط افراد نظراتشان و برخی از ویژگی‌های شخصیتی و جمعیت‌شناختی آن‌ها را تخمین بزند. در این پژوهش روشی برای تخمین نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی با توجه به خصوصیات جمعیت‌شناختی ارائه شده است. این روش شامل مراحل آماده‌سازی داده، تخمین ویژگی‌های جمعیت‌شناختی و تخمین نظرات کاربران با توجه به این خصوصیات است.
در این پژوهش تلاش شده تا نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره‌ی انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ با توجه به خصوصیات جمعیت‌شناختی پیش‌بینی شود. این فرایند شامل چهار مرحله است. پس از جمع‌آوری داده‌ها از شبکه‌ی اجتماعی توئیتر کاربرانی که درباره‌ی انتخابات نظر مثبت داشتند به صورت بدون‌ناظر از سایر کاربران جدا شدند. سپس سن این کاربران به عنوان یکی از خصوصیات جمعیت‌شناختی با دقت بالایی تخمین زده شد و افرادی که کمتر از هجده سال سن داشتند کنار گذاشته شدند. بعد از آن جنسیت کاربران به عنوان دومین ویژگی جمعیت‌شناختی با دقت مطلوبی تخمین زده شد. درنهایت کاندیدای انتخابی هر یک از کاربران تخمین زده شد. 


دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

  

 
دفعات مشاهده: 844 بار   |   دفعات چاپ: 117 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
data
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 55 queries by YEKTAWEB 4623