[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1401::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۶۶

خبرنامه شماره ۳۶۵

خبرنامه شماره ۳۶۴

خبرنامه شماره ۳۶۳

خبرنامه شماره ۳۶۲

خبرنامه شماره ۳۶۱

خبرنامه شماره ۳۶۰

خبرنامه شماره ۳۵۹

خبرنامه شماره ۳۵۸

خبرنامه شماره ۳۵۷

خبرنامه شماره ۳۵۶

خبرنامه شماره ۳۵۵

خبرنامه شماره ۳۵۴

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
ولادت با سعادت حضرت امام محمد باقر(ع) مبارک باد
از حضرت موسی بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است که:
هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد،
آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.
..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1401/6/13 | 
 مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز برگزار شد


 با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر سلمان موحدی راد (رئیس سابق) و استقبال از دکتر رضا نوروزبیگی (رئیس جدید دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز)، در روز یکشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه، پس از قرائت کلام الله مجید، دکتر هادیان (مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی)، دستور جلسه را تبیین کرد.  
 

در ادامه دکتر موحدی راد، با تشکر از ریاست دانشگاه برای برگزاری این جلسه، اصالت وجودی دانشگاه‌ها را ساختن انسان‌های موفق دانست و گفت: دانشگاه، مبدأ تحولات است و می‌تواند نقطه شروع هر موجی در جامعه امروز باشد. وی افزود: همه اقدامات من در دوران مدیریت در دانشکده بر مبنای این نگاه بوده که انسان‌ها به مانند گنج‌هایی در معادن هستند و انسان‌سازی و ایجاد روحیه مثبت در فضای دانشجویی از اهداف ما در این دانشکده بوده است.
دکتر موحدی راد ضمن تشکر از اعتماد ریاست پیشین دانشگاه برای سپردن مدیریت دانشکده به وی و تقدیر از معاونان خود، مدیران گروه‌ها و همه اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده برای همراهی با مدیریت دانشکده، برای دکتر نوروزبیگی آرزوی توفیق کرد.
 

سخنران بعدی مراسم دکتر نوروزبیگی بود که با تشکر از حسن ظن و اعتماد ریاست دانشگاه نسبت به خود و تقدیر از خدمات روسای قبلی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و بویژه دکتر موحدی راد، تاکید کرد برنامه راهبردی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز که توسط هیات رئیسه دانشگاه مصوب شده، میثاق دانشکده و مبنای همه فعالیت‌های این دانشکده خواهد بود. وی ضمن تقدیر از همراهی، راهنمایی  و بذل تجربیات بزرگان دانشکده و نیز قبول مسئولیت از سوی معاونان خود، آرزو کرد آنچه انجام می‌شود در راستای ارتقای دانشگاه و مرضی خداوند باشد. 
در ادامه مراسم تقدیر و استقبال، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، به تذکر نکاتی در باب مسایل دانشکده و ارایه پیشنهادات خود از جمله در زمینه‌های مختلفی مانند ارتقای کیفیت ورودی دانشجویان، تجهیز آزمایشگاه‌ها، تعیین شاخص کمی برای ارزیابی عملکرد روسای دانشکده‌ها، مهارت‌افزایی دانشجویان و کارآفرینی دانشگاه پرداختند.
 

دیگر سخنران این مراسم، دکتر انبیاء (ریاست دانشگاه) بود که با تقدیر از خدمات دکتر موحدی راد در دوران تصدی ریاست دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و آرزوی توفیق برای دکتر نوروزبیگی در مدیریت این دانشکده و ضمن پاسخ دادن به برخی از نکاتی که توسط اعضای حاضر در جلسه مطرح شده بود، در سخنانش تاکید کرد: مقام معظم رهبری معتقدند و باور ما نیز هست که تنها راه حل مسایل کشور، مسیر علم و فناوری است که آن هم نزد دانشگاه‌هاست. وی تصریح کرد: اگر دانشگاه‌ها مأموریت خود را به درستی انجام دهند، قطعا مشکلات کشور مرتفع می‌شود و اکنون که به نسل سوم دانشگاه‌ها وارد می‌شویم، رویکرد ما این است که به مأموریت‌های دانشگاه اهمیت دهیم که دانشگاهی مهارت‌محور و کارآفرین داشته باشیم.
رئیس دانشگاه با تذکر این مطلب که اکنون در دانشگاه‌های مهم دنیا، اساس استخدام هیات علمی نه تعداد مقالات، بلکه مهارت‌های آنهاست؛ افزود: تعریف دانشگاه جامعه‌محور برای دانشگاهی مانند علم و صنعت ایران که دانشگاهی فنی-مهندسی است، دانشگاهی است که بتواند برای نیازهای صنعت، نسخه بنویسد و باور شخصی من این است که دانشگاه‌های ما حتما می‌توانند چنین کاری را انجام دهند. وی با تاکید بر اهمیت مسأله‌محوری و مآموریت‌گرایی دانشگاه‌ها، تعریف درست چالش‌های کشور در قالب طرح‌های کلان ملی به گونه هم‌راستا با نیازهای اساسی جامعه را موجب نه تنها حل مسایل، بلکه انگیزه ورود بخش بزرگی از اساتید و دانشجویان، کارآموزی و مهارت‌افزایی آنان دانست که ضمن آن، بخشی از مسایل فرهنگی دانشجویان نیز به واسطه برنامه‌ریزی درست زمان دانشجویان هم رفع می‌شود.
 

دکتر انبیاء اظهار داشت: رویکرد ما قویا این است که دانشگاه را جامعه‌محور کنیم و همه همکارانی که چنین اراده‌ای داشته باشند را در حد بضاعت، همراهی می‌کنیم. وی با اشاره به اخذ موافقت‌های اولیه برای تاسیس پارک علم و فناوری دانشگاه گفت: باور من بر اساس ظرفیت‌های دانشگاه این است که دانشگاه علم و صنعت ایران در نوع خود بی‌نظیر است و شأن بالایی دارد. وی افزود: دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز از مهمترین اجزای دانشگاه ماست که جامعه گسترده‌ای از صنایع را در دل خود دارد و نظر به اهمیتی که برای آن قائلیم، یکی از سه پروژه‌ای که امسال به عنوان تنها دانشگاه کشور توانستیم از کمیسیون ماده ۲۳ اخذ کنیم، تاسیس ساختمان جدید دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز است.
حجت‌الاسلام والمسلمین شریف اصفهانی (سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌)، آخرین سخنران مراسم بود. وی حضور در جمع خانواده بزرگ علم و صنعت ایران را مایه افتخار خود دانست و در بخشی از سخنان خود، باور و امید به آینده روشن را نقطه هزیمت دشمن خواند. وی تصریح کرد: باید در کنار موارد تخصصی مورد نظر دانشگاه، ایجاد امید و انگیزه کنیم.
 

پایان‌بخش برنامه، اهداء حکم انتصاب دکتر نوروزبیگی به سمت رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و نیز هدایا و لوح تقدیر از خدمات موحدی راد، توسط ریاست دانشگاه بود.
گفتنی است دکتر سلمان موحدی‌راد، با حکم دکتر انبیاء به سمت «مشاور رئیس دانشگاه در امور رفاهی» منصوب شده است.
 


 
دفعات مشاهده: 870 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.08 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4538