[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1401::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۶۶

خبرنامه شماره ۳۶۵

خبرنامه شماره ۳۶۴

خبرنامه شماره ۳۶۳

خبرنامه شماره ۳۶۲

خبرنامه شماره ۳۶۱

خبرنامه شماره ۳۶۰

خبرنامه شماره ۳۵۹

خبرنامه شماره ۳۵۸

خبرنامه شماره ۳۵۷

خبرنامه شماره ۳۵۶

خبرنامه شماره ۳۵۵

خبرنامه شماره ۳۵۴

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
ولادت با سعادت حضرت امام محمد باقر(ع) مبارک باد
از حضرت موسی بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است که:
هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد،
آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.
..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز اصلی حوزه پژوهش و فناوری صنعت خودرو شناخته شد ::
 | تاریخ ارسال: 1401/6/7 | 
در مراسم رونمایی از سامانه جامع نیازهای فناوری و نوآوری باز صنعت خودرو با حضور وزرای علوم و صنعت
دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز اصلی حوزه پژوهش و فناوری صنعت خودرو شناخته شد
 
با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت ایران، این دانشگاه به عنوان «مرکز اصلی حوزه پژوهش و فناوری صنعت خودرو در کشور» شناخته شد.
مراسم رونمایی از سامانه جامع نیازهای فناوری و نوآوری باز صنعت خودرو و تفاهم‌نامه همکاری مشترک دفتر صنایع خودروی وزارت صمت و پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران، با حضور دکتر  فاطمی امین (وزیر صنعت، معدن تجارت) و دکتر زلفی‌گل (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، در روز یکشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه صنعت خودرو واقع در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.
این تفاهم‌نامه پس از امضا توسط دکتر منوچهر منطقی (معاون حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت) و دکتر داوود یونسیان (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران)، تبادل شد.

 

انعقاد این تفاهم‌نامه، در راستای ارتقای عملی و پایدار تعامل صنعت و دانشگاه و در جهت رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه صنعت خودرو با هدف برنامه‌ریزی مشترک به منظور حل چالش‌های ملی صنعت خودرو- که رفع آن با اقدامات دانشی، پژوهشی، مشاوره‌ای، فناورانه و آموزشی، قابل تصور است- انجام گرفته و عطف به آن، دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مرکز اصلی حوزه پژوهش و فناوری صنعت خودرو شناخته شده است.
گفتنی است بر طبق این تفاهم‌نامه، وزارت صمت، پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران را به عنوان قطب همکاری‌های مرتبط با صنعت خودرو و قطعه‌سازان معرفی نموده و این پژوهشکده متعهد شده است ساختار و زیرساخت‌های لازم برای پاسخگویی به تقاضای صنعت خودرو را فراهم نماید.
همکاری در دانش‌بنیان شدن صنعت خودروی کشور؛ پاسخ به نیازهای فناورانه مرتبط با خودروسازی از طریق فراهم آوردن امکان همکاری مشترک؛ استفاده از بستر نوآوری باز برای غلبه بر چالش‌های صنعت خودرو؛ همکاری در پیشبرد طرح‌های مرتبط با افزایش عمق ساخت داخل؛ ارتقای کیفیت محصولات خودروسازان داخلی؛ تحقیق و پژوهش در زمینه فناوری‌های نوین خودرویی؛ ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پروژه‌های ملی مانند شهر هوشمند خودرویی، تألیف اسناد و مدارک علمی و... از محورهای همکاری پژوهشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران با دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وفق این تفاهم‌نامه است.

 

در آیین رونمایی از تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و وزارت صمت، دکتر زلفی‌گل (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، در سخنانی گفت: خدا را شاکریم که به یمن پیروزی انقلاب اسلامی و استقلال سیاسی که به دست آورده‌ایم، امروز دستاوردهای بسیار ارزشمندی را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، فناوری و نوآوری شاهدیم و به جایی رسیده‌ایم که در انواع صنایع و عرصه‌های مختلف فناوری اعم از نظامی، امنیتی، تسلیحاتی، نانو، بایو، فناوری اطلاعات و... صاحب نام هستیم و در بسیاری از فناوری‌ها کشورمان مرجعیت پیدا کرده در حالی که در گذشته، صادر کردن خیلی از فناوری‌ها جزو آرزوهای ما بود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: اگر باور داشته باشیم که از طریق علم می‌توانیم، پیشرفت را با کمترین هزینه پیگیری کنیم، بهترین ارثیه‌ای که برای نسل آینده می‌توانیم به جا گذاریم، علم، فناوری و دانایی است که آن هم از طریق اساتید دانشگاه‌ها و تربیت نیروی انسانی کارآمد اتفاق می‌افتد.
دکتر زلفی‌گل با تقدیر از اقدام وزارت صمت در انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه علم و صنعت ایران برای استفاده از دانش نیروی انسانی کارآمد دانشگاه در راستای رفع نیازهای جامعه، ابراز امیدواری کرد این اتفاق مبارک الگویی برای سایر وزارتخانه‌ها باشد.

 

دکتر فاطمی امین (وزیر صنعت، معدن و تجارت) نیز با اشاره به برخی مختصات صنعت و دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه و صنعت مکمل هم هستند و به هم نیاز دارند. در دانشگاه اساتید و دانشجویان و آزمایشگاه‌ها هستند که صنعت به آن نیاز دارد و از سوی دیگر، صنعت میدان عملی هست که دانشگاه برای اینکه پژوهش‌هایش واقعی و مسأله‌محور باشد، نیازمند ارتباط با آن است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری مابین وزارت صمت و وزارت عتف گفت: یکی از بندهای آن تفاهم‌نامه، قرار گرفتن دانشگاه‌های معتبر در کنار صنعت بوده است که اولین نمونه‌اش تفاهم امروز با دانشگاه علم و صنعت ایران است که هم دانشکده مهندسی خودرو و هم دانشکده مهندسی راه‌آهن دارد. وی ضمن اظهار امیدواری برای موثر بودن این همکاری، آمادگی وزارت صمت برای استفاده از پژوهش‌های دانشگاه و نیز حضور دانشجویان و اساتید دانشکده مهندسی خودرو در صنعت را اعلام کرد.

 

در این مراسم، دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) نیز در سخنانی با تاکید بر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار این دانشگاه به عنوان دانشگاهی چالش‌محور و دانش‌محور، تاکید کرد: جامعه از نظر ما که دانشگاهی صنعتی هستیم، یعنی صنعت و در این حوزه، دانشگاه علم و صنعت ایران، همچون نگینی می‌درخشد. وی با اشاره به طراحی پلتفرم خودروی ملی توسط دانشگاه علم و صنعت ایران، ابراز امیدواری کرد تفاهم‌نامه دانشگاه و وزارت صمت، نقطه آغازی برای پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه خودرو باشد و افزود: مطلع هستم که هسته‌های دانشی مختلفی در این راستا شکل گرفته تا با ایجاد هم‌افزایی، نواقص موجود در خوردوهای داخلی مرتفع شود.
در این مراسم، دکتر شجاعی‌فرد (رئیس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو) نیز در خصوص آمادگی این پژوهشکده برای استانداردسازی خودروهای داخلی و اهمیت آن، سخنانی ایراد کرد.

شایان ذکر است در سامانه جامع نیازهای فناوری و نوآوری باز صنعت خودرو (به آدرس: www.naab.iust.ac.ir )، شرکت‌های متقاضی فناوری در زمینه خودرو نیازهای فناورانه خود را ثبت خواهند کرد تا دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو به عنوان قطب همکاری‌های مرتبط با صنعت خودرو و قطعه‌سازان نسبت به رفع آن اقدام نماید.
دفعات مشاهده: 821 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4538