[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ ها::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1401::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۵۷

خبرنامه شماره ۳۵۶

خبرنامه شماره ۳۵۵

خبرنامه شماره ۳۵۴

خبرنامه شماره ۳۵۳

خبرنامه شماره ۳۵۲

خبرنامه شماره ۳۵۱

خبرنامه شماره ۳۵۰

خبرنامه شماره ۳۴۹

خبرنامه شماره ۳۴۸

خبرنامه شماره ۳۴۷

خبرنامه شماره ۳۴۶

خبرنامه شماره ۳۴۵

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

پیامبر خدا صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
طالِبُ العِلمِ طالِبُ الرَّحمَهِ ،طالِبُ العِلمِ رُکنُ الإسلامِ ، ویُعطی أجرَهُ مَعَ النَّبِیّینَ ؛
جویای دانش ، جویای رحمت است . جوینده دانش رکن اسلام است و پاداشش با پیامبران داده می‏ شود.
کنز العمّال : ۲۸۷۲۹ منتخب میزان الحکمه : ۳۹۸

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: وزیر امور اقتصاد و دارایی: دانشگاه علم و صنعت، همواره در زمره معتبرترین و خوشنام‌ترین دانشگاه‌ه به جهت اثرگذاری در نظام سیاستی کشور است ::
 | تاریخ ارسال: 1401/3/28 | 
وزیر امور اقتصاد و دارایی: دانشگاه علم و صنعت ایران، همواره در زمره معتبرترین و خوشنام‌ترین دانشگاه‌های کشور به جهت اثرگذاری در نظام سیاستی کشور استبا حضور دکتر خاندوزی (وزیر امور اقتصاد و دارایی) و هیات همراه، نشست صمیمانه دانشگاهیان و وزارت اقتصاد در روز شنبه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۱ در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.
در این نشست با حضور اعضای هیات رئیسه و اعضای هیات علمی دو دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت دانشگاه، پیشنهاداتی از سوی دانشگاهیان با محوریت «ایجاد انستیتو سیاست‌گذاری و اقتصاد هوشمند» و «تاسیس پارک علم و فناوری مشترک ایران و چین» در دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی مطرح و مورد موافقت وزیر امور اقتصاد و دارایی قرار گرفت.

 

در این جلسه، ابتدا دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، به دکتر خاندوزی و هیات همراه خوشامد گفت و از مشارکت اعضای هیات علمی در این نشست تقدیر کرد. رئیس دانشگاه با اشاره به نامگذاری دانشگاه علم و صنعت ایران از سوی مقام معظم رهبری به نام فیضیه دانشگاه‌ها، گفت: در سال‌های اخیر، تولید پای ثابت منویات رهبری بوده و امسال که نام تولید، دانش‌بنیان و کارآفرین مطرح شده، مسئولیت مضاعفی بر دوش نظام علم و فناوری کشور گذاشته شد. وی تاکید کرد: ما معتقدیم کشور باید در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، خیز بردارد و به نظر می‌رسد دانشگاه علم و صنعت ایران که خاستگاه تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور و آگاه به مسایل آنهاست و از طرفی، دو دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت و مهندسی صنایع درون آن جای دارد، می‌تواند در مسیر تکامل برنامه‌های حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان، نقش مهمی را ایفا کند.
 

دکتر انبیاء ضمن اشاره به کلام مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که فرمودند «روی دیگر دانایی، توانایی است»، آمیختگی و پیوند علم و عمل را از وجوه بارز دانشگاه علم و صنعت ایران برشمرد و گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران در کارنامه ۹۳ ساله خود، نه تنها در تبدیل دانایی به مهارت و فناوری، بلکه در حکمرانی نیز در بین دانشگاه‌های دیگر، پیشتاز بوده و این هم از افتخارات دانشگاه ماست.
رئیس دانشگاه در ادامه سخنان خود به برخی ماموریت‌های فناورانه دانشگاه از جمله طراحی و ساخت ماهواره، علوم و فناوری عصبی، ساخت توربین‌های گازی و نیز فعالیت و خدمات انستیتوهایی مانند ازدیاد برداشت و انستیتو اندازه‌گیری هوشمند گاز اشاره و تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران با توانمندی‌های بسیار خود می‌تواند به عنوان معین و اتاق فکر وزارت امور اقتصاد و دارایی عمل کند و در این راستا دو پیشنهاد: ۱. ایجاد انستیتوی مشترک اقتصاد هوشمند و ۲. تاسیس پارک علم و فناوری مشترک ایران و چین را مطرح کرد.

 

در ادامه این نشست، دکتر صاحبی و دکتر جبل‌عاملی (روسای دو دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت) و تعدادی از اعضای هیات علمی آن، به طرح موضوعات مهمی در خصوص توانمندی‌های مرتبط دانشگاه با حوزه‌های مورد نیاز وزارت امور اقتصاد و دارایی و پیشنهاد زمینه‌های همکاری پرداختند که بسیاری از آنها مورد استقبال دکتر خاندوزی واقع شد. پایش و تنظیم گزارش‌های منظم سالیانه از فضای کسب و کار کشور، تحلیل داده‌های موجود وزارت اقتصاد و تحویل خروجی دانشی آن، شبیه‌سازی فضای اقتصاد کشور، همکاری در زمینه زنجیره‌های تامین و لجستیک واردات و صادرات، تاسیس کلینیک صنعتی لجستیک ایران، هوشمندسازی سیاستی صادرات و واردات و استفاده از سامانه فرآیندکاوی ایرانیان از جمله مسایل و پیشنهادات همکاری اعضای هیات علمی حاضر در جلسه با وزارت امور اقتصاد و دارایی بود.
در این نشست همچنین دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) محورهای پیشنهادی دانشگاه برای فعالیت پارک علم و فناوری مشترک ایران و چین و دکتر شوال‌پور (معاون پژوهشی دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت) محورهای پیشنهادی دانشگاه برای فعالیت نستیتو سیاست‌گذاری و اقتصاد هوشمند را تبیین کردند.
در بخش پایانی این نشست، دکتر خاندوزی (وزیر امور اقتصاد و دارایی)، ضمن تشکر از ریاست دانشگاه و اعضای هیات علمی برای تشکیل این جلسه و ارایه ایده‌های ناظر بر حل مسایل کشور از سوی هیات علمی دانشگاه، پیشنهادات دانشگاهیان را شوق‌انگیز ، درس‌آموز و تکمیل و یا اصلاح کننده مسیرهای سیاست‌گذاری توصیف و ابراز امیدواری کرد پژوهشکده امور اقتصاد و دارایی بتواند ادامه دهنده این مسیر باشد.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی با تاکید بر این موضوع که دانشگاه علم و صنعت ایران، همواره در زمره دانشگاه‌های برتر و معتبرترین و خوشنام‌ترین دانشگاه‌های کشور، بویژه در زمینه اثرگذاری در نظام سیاستی و حتی سیاسی کشور بوده است؛ گفت: در حوزه وزارت اقتصاد، به دنبال این هستیم که در خلال و به بهانه طرح‌های مشترک، به یک جریان مستمر آمد و شد سرمایه انسانی برسیم چرا که در نهایت، چیزی که رسوب می‌کند و دست سیاست‌گذار را پر می‌کند تا بتواند همواره به آبشخور غنی و زاینده دسترسی داشته باشد، سرمایه انسانی است.
دکتر خاندوزی تاکید کرد: مثال‌های دوستان در این نشست، می‌رساند که دربرخی از حوزه‌ها، آنقدر تمرین سیاست‌گذاری داریم که می‌شود از تجارب دوستان استفاده کرد. وی اظهار امیدواری کرد با کمک دانشگاه بتوان کیفیت سیاست‌گذاری اقتصادی در کشور را ارتقا بخشید و برای به نتیجه رسیدن پیشنهادات مطرح شده، تعیین نمایندگانی از دو طرف برای عقد قرارداد و پیگیری امور را مورد تاکید قرار داد.

 
دفعات مشاهده: 827 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4462