[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
اطلاعیه ها
 اطلاعیه های آموزشی
..
فراخوان ها
فراخوان های همکاری با صنعت و سازمان ها
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۲/۸/۱۷ - زهرا رشیدی
۱۴۰۲/۶/۲۷ - حجت‌اله اسماعیلی


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: محسن مهدوی پور ::
 | تاریخ ارسال: 1400/9/27 | 

ارائه­ دهنده:

محسن مهدوی پور

  اساتید راهنما:

دکتر ناصر مزینی

هیات داوران:
 دکتر محمد رضا جاهد مطلق
دکتر منیره عبدوس

زمان:
شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

ساعت ۱۸:۳۰
 

خانم محسن مهدوی پور دانشجوی کارشناسی ارشد جناب آقای دکتر ناصر مزینی روز شنبه ۲۷ آذر ماه ساعت ۱۸:۳۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "ارائه یک سیستم چندعامله تطبیقی برای شبکه هوشمند در حوزه مسکونی " دفاع خواهند نمود

چکیده پایان نامه:
امروزه علوم کامپیوتر با پیشرفت به خصوص در حوزه هوش مصنوعی برای حل مسائل مختلف کاربرد بیشتری پیدا می کنند.  توسعه روشهای جدید در حوزه هوش مصنوعی باعث حل انواع مسائل مختلف در حوزه‌های مختلف علوم و تکنولوژی می شوند. یک موضوع اساسی در به کارگیری روش های حل مسئله هوش مصنوعی در حوزه های گوناگون توانایی تطبیق مناسب و دقیق مسائل و همچنین دقت در پیدا کردن محدودیت ها و ارزش ها در مسئله برای حل دقیق آنها به وسیله روشهای ذکر شده می باشد؛یکی از روش های حل مسئله در هوش مصنوعی، هوش مصنوعی توزیع شده و یا همان سیستمهای چند عامله می‌باشد.
سیستم های چند عامل به دلیل ماهیت توزیع شده ، خودمختاری عامل ها ، مقاومت در برابر خرابی و دیگر خواص خود برای حل مسائل دنیای واقعی بسیار پرکاربرد می باشند.
یک چالش اساسی در استفاده از سیستم های چند عامله تحلیل درست مسئله و انطباق آن با یک سیستم چند عاملی است که بتواند تمام محدودیت ها و اهداف سیستم را پوشش دهد.
در همین راستا در این رساله سعی شده است به یک قسمت از مسئله شبکه هوشمند که در حوزه مسکونی می باشد پرداخته شود در این حوزه که به عنوان نمونه مطرح شده است. زمان بندی سرویس ها مطرح است که در آن سرویس ها باید به گونه‌ای زمان‌بندی شوند که بیشترین استفاده از منابع تولید انرژی داخلی انجام شود و در ضمن تمامی سرویس ها انرژی مورد نیاز خود را دریافت کنند.
در همین راستا با مطالعه فراوان در حوزه های مرتبط مانند تحقیق در عملیات انواع روشهای حل تخصیص منابع و زمانبندی و تحقیق در کارهای پیشین تلاش بر این بوده است که با دقت در شناخت محدودیت ها و اهداف این مسئله و به کارگیری روش های موجود در سیستم های چند عامله و کارهای انجام شده پیشین به نحوی بهینه سازی با دقت انجام گیرد. تا سیستم چند عامله بتواند با حفظ خود مختاری محرمانگی و تحمل خرابی به صورتی که تا حد ممکن قابل قبول باشد بکار گرفته شود. تا اهداف مسئله که همان استفاده هرچه بیشتر از منابع محلی است و در نتیجه کاهش هزینه ها و فواید زیست محیطی دیگر را در پی دارد محقق شوند.
 


"دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 1558 بار   |   دفعات چاپ: 93 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
data
Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 55 queries by YEKTAWEB 4623