برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره ما::
اخبار و اطلاعیه ها::
بیمه::
وام::
مسافرت ها::
تعاونی::
امکانات دانشگاه::
بهداشت و سلامت::
تصاویر::
گوناگون::
ارتباط با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: اطلاعیه شرایط تحویل اسناد و مدارک پزشکی بیمه تکمیلی درمان ۱۴۰۰-۱۴۰۱ ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/27 | 
 اطلاعیه شرایط تحویل اسناد و مدارک پزشکی بیمه تکمیلی درمان ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و پاسخ به سوالات
پیرو اطلاعیه اداره رفاه و تعاون دانشگاه، با توجه به انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی سامان از تاریخ  ۱۴۰۰/۰۷/۰۱نظر به اینکه اسامی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنها در سیستم بیمه سامان (کمک رسان ایران SOS) ثبت شده است، بیمه شدگان محترم می توانند با ارائه اصل کارت ملی، دفترچه بیمه و دستور پزشک از بیمارستانها و مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت کمک رسان ایران SOS که بصورت آنلاین ارائه خدمات می نمایند استفاده نمایند. در صورت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد هزینه ها بر اساس تعرفه وزارت بهداشت و بیمه مرکزی پرداخت خواهد شد. فهرست مراکز درمانی طرف قرارداد در سایت شرکت کمک رسان ایران در دسترس است. توصیه میشود قبل از مراجعه به مرکز درمانی مورد نظر و تماس با مرکز درمانی از وجود قرارداد با شرکت کمک رسان ایران SOS با مرکز درمانیاطمینان حاصل گردد. بیمه شدگان همچنین می توانند با مراجعه به سایت بیمه کمک رسان ایران و استعلام خسارت بیمه از مراحل پرداخت خسارت درمانی خود مطلع شوند.
از کلیه بیمه شدگان محترم درخواست می گردد جهت ارائه مدارک پزشکی خود مربوط به قرارداد جدید را در فرم جداگانه و مجزا از هزینه های قرارداد قبلی از تاریخ ۰۳/۰۸/۱۴۰۰ به اداره رفاه و تعاون (نماینده بیمه سامان) از ساعت ۸ الی ۱۴/۳۰ مراجعه نمایند. لذا با توجه به شرایط ویژه و جلوگیری از انتشار ویروس و حفظ سلامتی خود و خانواده خواهشمند است فرم هزینه درمان بیمه سامان که در سایت کانون بازنشستگان قرار داده شده است را پرینت و اطلاعات هزینه های پزشکی خود را بصورت جداگانه در دو فرم شامل:
۱- هزینه های دارویی
۲- هزینه های پاراکلینیکی
تکمیل نموده و با پیوست مدارک پزشکی و رعایت پروتکل های بهداشتی تحویل نمایند. مدارک لازم پاراکلینیکی، ویزیت، دارو و... جهت ذریافت خسارتها پیوست می باشد.

افرادی که در طول مدت قرارداد می توانند به بیمه شدگان اضافه شوند عبارتنداز:
۱ .همسر اعضاء تازه ازدواج کرده حداکثر ظرف یک ماه با ارائه شناسنامه بیمه شده اصلی و فرد خواهان بیمه.
۲ .افرادی که در اثناء سال بیمه ای تحت کفالت بیمه شده اصلی قرار خواهند گرفت. (با ارائه دفترچه بیمه یا نامه کفالت که شامل پدر و مادر می باشد).
۳ .افراد جدید الاستخدام به همراه خانواده شان با ارائه مستندات. (منوط به اعلام کتبی بیمه گذار حداکثر ظرف یکماه با ارائه قرارداد کار و لیست تامین اجتماعی) تاریخ موثر برای شروع پوشش بیمه ای نامبردگان از روز احراز شرایط ورود خواهد بود. (حق بیمه کسر ماه معادل یک ماه محاسبه می گردد).
۴ .نوزادان از بدو تولد بیمه می باشند منوط به آنکه بیمه گذار لیست اسامی آنها را حداکثر تا دو ماه پس از تولد به بیمه گر اعلام نماید. با ارائه شناسنامه بیمه شده و یا گواهی ولادت.
افرادی که در طول مدت قرارداد می توانند از بیمه شدگان حذف شوند عبارتند از:
۱ .فوت با ارائه گواهی فوت و شناسنامه.
۲ .خروج از کفالت با ارائه مستندات شامل: سربازی (کارت اعزام)، ازدواج (صفحه دوم شناسنامه) و طلاق (صفحه دوم شناسنامه).
۳ .قطع همکاری با ارائه نامه کتبی بیمه گذار تاریخ موثر برای حذف بیمه شدگان مستند به اعلام کتبی بیمه گذار و از تاریخ دریافت نامه وی می باشد که بیش از یک ماه نگذشته باشد. بدیهی است این دسته از بیمه شدگان از تاریخ قطع رابطه حق مطالبه هیچ گونه خسارتی را نخواهد داشت. لازم به ذکر است در صورت پرداخت حق بیمه تا انتهای قرارداد بیمه شده می تواند پوشش خود و خانواده اش را تا انتهای همان قرارداد حفظ نماید. در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری و عدم دریافت خسارت، حق بیمه دوره حذف (از تاریخ دریافت نامه بیمه گذار تا انتهای قرارداد) عودت خواهد گردید.

اطلاعات مورد نیاز
تلفن مستقیم اداره رفاه: ۷۷۲۴۰۴۱۵
پیوست ۱: جدول تعهدات بیمه تکمیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱
پیوست ۲ : مدارک مورد نیاز جهت ارائه و دریافت خسارت:
الف) اسناد پزشکی بیمارستانی و سایر
ب) پاراکلینیکی
پیوست ۳: مدارک مورد نیاز جهت دریافت معرفی نامه

پیوست ۴: فرم پرداخت خسارت بیمه تکمیلی
لینک۲: سایت شرکت کمک رسان ایران ((sos (برای ثبت نام و عضویت)
دفعات مشاهده: 1702 بار   |   دفعات چاپ: 207 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4623