[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۲۱

خبرنامه شماره ۳۲۰

خبرنامه شماره ۳۱۹

خبرنامه شماره ۳۱۸

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته
امام صادق علیه السلام می فرمایند:
تواضعوا لمن تعلمونه العلم وتواضعوالمن طلبتم منه العلم
در برابر کسی که به او دانش می آموزید (شاگرد) و کسی که از او دانش می جویید (معلم) فروتن باشید .
..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: فرمانده نیروی هوایی ارتش: به توانمندی های دانشگاه علم و صنعت ایران، اعتقاد راسخ داریم ::
 | تاریخ ارسال: 1399/6/30 | 
فرمانده نیروی هوایی ارتش: به توانمندی های دانشگاه علم و صنعت ایران، اعتقاد راسخ داریم
 

مقارن با هفته دفاع مقدس، سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده (فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) و هیات همراه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در دانشگاه علم و صنعت ایران حضور یافتند و ضمن نشست با رییس و هیات رئیسه دانشگاه، از توانمندی ها و ظرفیت مراکز تحقیقاتی بازدید نمودند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، در بدو ورود با حضور در مقبره شهدای گمنام دانشگاه و نثار فاتحه، به شهیدان ادای احترام کردند.

 

سرتیپ نصیرزاده سپس در نشستی که در سالن جلسات ریاست دانشگاه و با حضور دکتر ذاکری؛ معاونان پژوهش و فناوری و آموزشی؛ مدیر دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری؛ روسای دانشکده های مهندسی مکانیک و مهندسی برق و تعدادی از اعضای هیات علمی فعال در حوزه های دفاعی برگزار شد، شرکت کرد. در این نشست، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، ابراز امیدواری کرد حضور و بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش، موجب هم افزایی و توسعه تعاملات بین دانشگاه و حوزه نیروی هوایی گردد.
رییس دانشگاه با اشاره به تدوین و اجرای برنامه های راهبردی پنج ساله در دانشگاه علم و صنعت ایران و تغییر زیست بوم دانشگاه گفت: در سال های اخیر، رفع مشکلات صنعت و دستگاه های اجرایی و ورود به حوزه فناوری و تبدیل شدن به دانشگاه جامعه محور، مورد تاکید برنامه راهبردی دانشگاه بوده است و توضیح داد که برای حمایت از فعالیت های فناورانه، صندوق خطرپذیر دانشگاه نیز تشکیل شده است که تعامل دانشگاه و صنعت را تقویت و از طرح هایی که تجاری سازی آنها به نفع کشور است، پشتیبانی می کند.
 

دکتر ذاکری همچنین به تربیت دانشجویانی که دارای مهارت کافی بوده و علاوه بر اشتغال خود، موجب اشتغال زایی می شوند به عنوان یکی از اهداف مورد تاکید در برنامه راهبردی دانشگاه اشاره کرد و افزود: فعالیت های خوبی در ۷۰ شرکت مستقر در مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان دانشگاه شروع شده و هدف گذاری دانشگاه، فعالیت در چند قله دانش منتخب در بین قلل موجود در دانشگاه است.
رییس دانشگاه در پایان، حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه را به فال نیک گرفت و گفت: قطعا با آشنایی دو مجموعه و شناخت از توانمندی های یکدیگر، راهکارهایی برای هم افزایی خواهیم داشت و دانشگاه علم و صنعت ایران با همه توان خود، در خدمت رفع نیازهای علمی، صنعتی و فناوری کشور است.
در ادامه این نشست، سرتیپ نصیرزاده (فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران)، با تشکر از ریاست دانشگاه و تبریک هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: ما معتقدیم اساتید دانشگاه، از پیشکسوتان عرصه دفاع هستند چرا که در سنگر بسیار مهم علم و دانش، مشغول تلاش و جهاد هستند؛ لذا من هفته دفاع مقدس را که نماد دفاع است، به اعضای هیات علمی دانشگاه تبریک می گویم.
سرتیپ نصیرزاده درباره دلیل حضور خود و همراهانش در دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: این حضور چند بعد دارد. اول اینکه مقام معظم رهبری بسیار علاقه مند به تلاش جوانان و امیدوار به سطح سواد و توانمندی آنها هستند و در دیدارهای خود همواره سفارش دارند با دانشگاه ها ارتباط داشته و از ظرفیت و پتانسیل آنها اطلاع داشته باشیم. ما نیز علاوه بر اینکه انجام فرمایشات ایشان را وظیفه خود می دانیم، اعتقاد راسخ به لزوم استفاده از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه ها داریم و به عنوان مصرف کننده دانش مهارتی، می توانیم خود را نقطه اتصال به دانشگاه ها بدانیم. وی با توضیح این مطلب که تعدادی از همراهان وی در این جلسه، دانش آموختگان و یا دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران هستند، تاکید کرد: در مجموعه نیروی هوایی ارتش، اعتقاد راسخ به توانمندی های این دانشگاه داریم و باید تعاملات ما افزایش یابد.
 

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تصریح بر لزوم مهارت آموزی دانشجویان درکنار تکیه بر دانش نظری، گفت: هواپیما، یکی از تجهیزات روز دنیاست که در آن دنیایی از دانش اعم از هوش مصنوعی، شبیه سازی، علوم نظامی، الکترومکانیک، مکانیک و... وجود دارد و دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری می توانند با کار مشترک تحقیقاتی و هم افزایی در ابعاد مختلف، در رشد کشور سهم بسزایی ایفا نمایند. وی با تشکر از دانشگاه علم و صنعت ایران، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک، سطح روابط و تحقیقات مشترک نیروی هوایی ارتش و دانشگاه علم و صنعت ایران توسعه یابد.
در ادامه، دکتر دوایی مرکزی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، درباره تغییر مسیر پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران و قالب های کلی تعامل آن با صنعت توضیح داد. وی با تاکید بر اینکه اگر دانشگاه بخواهد نقش جدی در صنعت داشته باشد نیازمند پروژه های چند رشته ای مختلف است، افزود: بر این مبنا، دانشگاه علم و صنعت ایران از فرمول پژوهشکده ها به سمت انستیتوهای فناوری، تغییر جهت داده که ماموریت گرایی جدی در صنعت و تشکیل شبکه های همکاری را مد نظر دارد. وی تاسیس و فعالیت انستیتو توربین گاز و انستیتو میترینگ در دانشگاه را به عنوان نمونه هایی از این نوع ارتباط با صنعت نام برد که در آن دانشگاه علم و صنعت ایران نقش نقطه مرکزی را داشته و شبکه همکاران دخیل در بحث توربین گاز و اندازه گیری جریان سیالات را جمع آورده است.
سپس دکتر کثیری (مدیر دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری)، در سخنانی گفت: ما همواره معتقد بودیم حوزه دفاع، حوزه ای است که همکاری زیادی برای آن قابل تصور است و بر این مبنا، دفتر توسعه تعاملات دانشگاه با حوزه دفاعی را در دانشگاه شکل دادیم. وی تاکید کرد: تلقی ما این است که حوزه دفاع، چند ویژگی مهم دارد؛ اول اینکه فناوری بالا دارد که برای محققان دانشگاهی جاذبه دارد و دوم اینکه نیازهای آن واقعی است.
دکتر کثیری افزود: حوزه های مختلفی برای تعاملات دانشگاه علم و صنعت ایران با حوزه دفاعی متصور است و از گذشته نیز مراودات علمی با صنایع هوایی داشته ایم. وی تاکید کرد: در دانشگاه علم و صنعت ایران، در اختیار داشتن تنها دستگاه MBE خاورمیانه و داشتن تنها دانشکده مهندسی خودروی کشور از جمله بسترهای مناسب تعاملات دو جانبه است و در حوزه تجهیزات مکانیکال نیز داشتن قدیمی ترین دانشکده مهندسی مکانیک کشور با رتبه جهانی ۳۰، می تواند فعالیت های گسترده مشترکی را در حوزه مکانیک و مکاترونیک رقم بزند. همچنین می توان در حوزه های نگهداری، محیط زیست، کامپوزیت و... فعالیت های مشترک تعریف کرد.

 

مدیر دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری علاوه بر این تاکید کرد: نیروی هوایی از مجموعه هایی در کشور است که باید آینده پژوهشی در آن به شدت مورد توجه باشد و در این حوزه نیز دانشگاه می تواند مراودات و همکاری خوبی داشته باشد. وی در ادامه، ضمن معرفی الگوهای مختلف ارتباط دانشگاه علم و صنعت ایران با صنایع، فرصت مطالعاتی صنعتی و فرصت مطالعاتی دانشگاهی را بسترهای مناسبی برای شناسایی توانمندی ها و نیازهای دانشگاه و صنعت خواند و افزود: الگوی انستیتوهای فناوری، قابل تسری به حوزه های دفاعی است و اگرچه ما از گذشته، با سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش مراودات دو جانبه داشته ایم، اما این حجم و سطح از تعاملات کافی نیست و می توان با ترازهای بالاتر، همکاری دو جانبه را در قالب شکل گیری کارگروه هایی برای شناخت متقابل گسترش داد.
در ادامه این نشست، امیر سرتیپ مهدی دباغ (رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروهای هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران)، گزارش مبسوطی از پروژه های این سازمان با دانشگاه ها و بویژه دانشگاه علم و صنعت ایران ارایه و با تاکید بر نگاه محصول محوری در این مرکز، گفت: از اوایل سال جاری، رویکرد ما استفاده از کل توانمندی ها و زیرساخت های کشور برای حل مسایل خود است. همچنین معتقدیم استراتژی تشکیل کارگروه ها برای سرعت و دقت بخشی به تعاملات می تواند بسیار موثر و کمک کننده باشد.
در انتهای این جلسه، معاون آموزشی، روسای دانشکده های مهندسی برق و مکانیک سخنانی در راستای زمینه های همکاری مشترک ارایه دادند و در نهایت، پیشنهاد بازدید متقابل و تشکیل کمیته مشترک، طرح و توافق شد.

 

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه سپس از مرکز تحقیقات فضایی، پژوهشکده مهندسی و فناوری عصبی ایران و موسسه کامپوزیت ایران در دانشگاه بازدید و از نزدیک درباره فعالیت ها و پروژه های این مراکز، اطلاع کسب کردند.
 
دفعات مشاهده: 672 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4240