[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۰۹

خبرنامه شماره ۳۰۸

خبرنامه شماره ۳۰۷

خبرنامه شماره ۳۰۶

خبرنامه شماره ۳۰۵

خبرنامه شماره ۳۰۴

خبرنامه شماره ۳۰۳

خبرنامه شماره ۳۰۲

خبرنامه شماره ۳۰۱

خبرنامه شماره ۳۰۰

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی

خبرنامه شماره6

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: دانشگاه علم وصنعت ایران؛ برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد بر اساس رتبه بندی تایمز ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۸ | 

دانشگاه علم وصنعت ایران؛ برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد بر اساس رتبه بندی تایمز


 

 

در رتبه بندی حوزه‌ی موضوعی موسسه‌ی تایمز برای سال 2020، دانشگاه علم وصنعت ایران برای نخستین بار در حوزه‌ی کسب و کار و اقتصاد حضور یافته و در بین 251 تا 300  دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. 
به گزارش معاونت بین الملل دانشگاه، مؤسسه‌ی تایمز  علاوه بر رتبه بندی کلی، دانشگاه‌های جهان را بر اساس 11 حوزه‌ی موضوعی شامل علوم اجتماعی، اقتصاد کسب و کار، آموزش، حقوق، هنر و علوم‌انسانی، علوم‌زیستی، علوم‌فیزیک، روانشناسی، علوم بالینی و بهداشت، مهندسی و فناوری، و علوم کامپیوتر رتبه بندی می‌نماید.  
حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد در رتبه بندی تایمز شامل رشته‌های مدیریت و کسب و کار، حسابداری و مالی، و اقتصاد و اقتصادسنجی است.   
در متدولوژی رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس حوزه‌ی موضوعی،  موسسه تایمز شاخص های  رتبه بندی کلی دانشگاه‌های جهان  (آموزش، پژوهش، استنادات، وجهه بین المللی، درآمد صنعتی) را  ملاک ارزیابی دانشگاه ها قرار می دهد  ولی امتیازات اختصاص یافته به برخی از شاخص‌ها با رتبه بندی کلی متفاوت است. به طوری‌که در حوزه‌ی موضوعی کسب وکار واقتصاد به وزن آموزش، پژوهش، و وجهه بین‌المللی اضافه و از وزن استنادات کاسته شده است. در آمد صنعتی نیز نسبت به وزن آن در رتبه بندی جهانی یکسان ولی نسبت به حوزه‌های مهندسی و فناوری، و علوم کامپیوتر از وزن آن کاسته شده است.  
دو معیار تولیدات علمی و تعداد اعضای هیات علمی نیز برای راه یافتن دانشگاههای جهان در رتبه بندی تایمز بر اساس حوزه موضوعی توسط موسسه تایمز در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب  در رتبه‌بندی 2020 شرط قرار گرفتن دانشگاه‌ها در فهرست دانشگاه‌های رتبه‌بندی شده توسط تایمز در حوزه‌ی کسب و کار و اقتصاد، داشتن 200 مقاله در بازه‌ی پنج ساله  می‌باشد. ( این رقم برای قرارگرفتن در رتبه‌بندی کلی تعداد 1000 مقاله است). شرط دیگر تعداد 50 عضو هیات علمی و یا نسبت 5% به کل اعضای هیات علمی دانشگاه می‌باشد.  
شایان ذکر است علاوه بر واجد بودن شرایطی که به آن اشاره شد، با اقدام دانشگاه‌ جهت تفکیک  آمار مربوط به تعداد اعضای هیات علمی، دانشجویان، درآمد و غیره در حوزه‌‌های مهندسی صنایع و مهندسی پیشرفت و ارائه‌ی آن در زمان جمع آوری آمار توسط موسسه‌ی تایمز، زمینه‌ی قرار گرفتن در فهرست دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این حوزه فراهم شد.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در این حوزه‌ی موضوعی توسط موسسه‌ی تایمز از سال 2017  با رتبه‌بندی 100 دانشگاه جهان آغاز شده است. دانشگاه‌های ایران در این حوزه‌ی موضوعی از سال 2019 در فهرست دانشگاه‌های جهان ظاهر شده اند که فقط شامل دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان بوده است.
در رتبه بندی موضوعی کسب و کار و اقتصاد توسط موسسه‌ی تایمز برای سال 2020 با  حضور 632  دانشگاه از سراسر جهان، چهار دانشگاه کشور که در صدر آن دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد، قرار دارند. سه دانشگاه دیگر شامل دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان  می‌باشند.
 Sapp.ir/iust_iran
دفعات مشاهده: 610 بار   |   دفعات چاپ: 75 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4054