[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
معرفی ::
شرح خدمات سازمانی::
قوانین و مقررات::
طرح ها::
اخبار و اطلاعیه ::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
سرویس های صنعتی دانشگاه
..
فرصت مطالعاتی داخلی صنعتی
جهت مشاهده شیوه نامه فرصت مطالعاتی صنعتی داخلی دانشگاه و همچنین فرصت های مطالعاتی اعلام شده از صنایع کلیک کنید
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان قدیم گنجینه، دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری

کدپستی: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶

تلفن: ۷۷۲۴۰۴۴۲- ۷۷۲۴۰۴۴۸- ۷۷۲۴۱۱۹۶

فاکس:۷۷۴۹۱۲۳۶

پست الکترونیکی:

stcATiust.ac.ir

..
:: برگزاری نشست دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری با اعضای هیات علمی دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۴ | 
 با حضور ریاست و هیات رییسه دانشگاه، نشست صمیمانه دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری با اعضای هیات علمی دانشگاه، ۱۳ آبان ۹۸ در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این نشست، که به منظور توسعه مراودات دانشگاه با صنایع، سازمانها و دستگاههای اجرایی کشور و دریافت نظرات اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) سخنرانی کرد. وی با گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک عید ولایت حضرت قائم (عج)، به ذکر چند نکته درباره وضعیت ارتباط با صنعت دانشگاه پرداخت.
وی گفت: به نظرم در تعامل با صنایع، باید اتفاق خاصی بیفتد و با پیگیری های معاونت پژوهشی و دفتر همکاری های صنعتی، مقدمات این کار فراهم شده که امیدواریم در نتیجه آن، شاهد تحول در ارتباط با صنعت باشیم.
دکتر ذاکری افزود: شاید عدم موفقیت برخی از ما در تعامل با صنعت به این موضوع بر می گردد که با عینک خودمان به ارتباط با صنعت نگاه کرده ایم در حالی که اگر با دید مسئولی که در صنعت، شرکت خصوصی و یا دستگاه اجرایی به دنبال حل مشکل و راه حل اجرایی است، نگاه می کردیم موفقیت بسیاری در ایجاد ارتباط با صنعت حاصل می شد.
رییس دانشگاه ضعف در کار گروهی را مشکل دیگر در مسیر ارتباط با صنعت برشمرد و گفت: صنعت به دنبال هم افزایی و هم فکری و ارایه طرح هایی است که از ذهن چند نخبه علمی بیرون آمده باشد ولی ما کار گروهی را کمتر انجام می دهیم.
رییس دانشگاه بر لزوم پیگیری پژوهش های تقاضامحور، انجام فعالیت های تیمی در قالب تشکیل هسته های تحقیقاتی و بسترسازی برای حرکت از دانشگاه نسل اول و دوم به سمت دانشگاه نسل سوم تاکید کرد و گفت: تعامل بسیار خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم و اقدامات خوبی در معاونت پژوهشی انجام شده که راه اندازی مراکز نوآوری از جمله آنهاست.
در ادامه نشست، دکتر کثیری (مدیر دفتر همکاری‌ های علمی، صنعتی و فناوری)، با موضوع «مروری بر راهبردها و اقدامات برنامه ریزی شده در دفتر همکاری‌های علمی، صنعتی و فناوری»، به ارایه گزارش از اهم اقدامات و برنامه ها پرداخت.
سخنران بعدی مراسم، دکتر گرشاسبی (مدیر واحد دانشجویی دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری) بود که در خصوص کارآموزی و بازدیدهای صنعتی سخنان و توضیحاتی ایراد کرد.
پس از آن اعضای هیات علمی به تبادل نظر در خصوص راه های رفع مشکلات و موانع ارتباط با صنعت و ارتقای کمی و کیفی آن در دانشگاه پرداختند.
 
دفعات مشاهده: 830 بار   |   دفعات چاپ: 83 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 4054