[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش ::
امور پژوهش::
اخبار دانشکده::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با صنعت::
لینک های مفید::
تماس با ما::
گروه های دانشجویی::
::
مصاحبه تخصصی دکترای برق 98
98
..
مراکز تحقیقاتی و پزوهشی
مرکز تست و پایش ماشین های الکتریکی

مرکز تحقیقات نانوپترونیکس 

پژوهشکده سبز  

پژوهشکده الکترونیک 

آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت 

قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری از سیستمهای قدرت 

مجله مهندسی برق و الکترونیک 

پژوهشکده مهندسی و فناوری عصبی ایران  

آزمایشگاه تحقیقاتی آنتن 

مرکز مطالعات راهبردی وبین الملل فاوا

..
پیوند با سیستم های دانشگاه

AWT IMAGE
AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
گواهینامه HSE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
کدام بخش از سایت دانشکده مهندسی برق بیشتر مورد استفاده شما قرار می گیرد؟
آموزش و اطلاعیه های آموزشی
پژوهش و اطلاعیه های پژوهشی
اطلاعات دانشکده و اساتید
اخبار
اکثر موارد موجود در سایت
   
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی برق چیست؟
اطلاعات ارائه شده در حد کفایت است.
اطلاعات ارائه شده مطلوب است ولی نیاز به اطلاعات بیشتر می باشد.
اطلاعات ارائه شده کافی نیست.
   
..
درج نظر
به نظر شما کمبودهای سایت دانشکده برق چیست و برای رفع آن ها چه اقداماتی باید انجام شود؟ برای درج نظر کلیک نمایید.
..
:: دفاعیه آقای پژمان زکالوند ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۱ | 
چکیده
امنیت لایه فیزیکی در مخابرات بی‌سیم به‌تازگی توجه بسیاری از محققان را به خود معطوف کرده است. زیرا اکثر روش‌های رمزنگاری که در لایه‌های بالاتر صورت می‌گیرد معمولاً پرهزینه بوده و پیچیدگی‌های محاسباتی و پیاده‌سازی زیادی را به طراح تحمیل می‌کنند. از طرفی دیگر در بین روش‌های مختلف امنیت لایه فیزیکی همانند شکل‌دهی پرتو، نویز مصنوعی و یا ایجاد پارازیت، انتخاب آنتن ارسال از همه کم‌هزینه‌تر بوده و هم از دیدگاه مصرف توان و هم ازلحاظ پیاده‌سازی، مقرون‌به‌صرفه هست. به همین دلیل، طرح انتقال انتخاب آنتن ارسال توجه بسیاری از محققان را به سمت خود جلب کرده و مطالعات گسترده‌ای در کاربرد انواع روش‌های امنیتی مبتنی بر این طرح، تابه‌حال صورت گرفته است. پژوهش پیش رو، طرحی امن و مقاوم در سطح لایه فیزیکی را ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توان سیگنال‌های پیام را در یک سامانه رله چندین ورودی – چندین خروجی یک‌طرفه دو پرشی، به‌صورت محرمانه مخابره نمود. این طرح بر اساس چهار شیوه مختلف بناشده است که به ترتیب شامل پنجره کردن رله، انتخاب آنتن ارسال دوگانه، به اشتراک‌گذاری راز و رمزنگاری در لایه فیزیکی می‌باشند. ضمناً فرض می‌شود که گیرنده قانونی و شنودگر هر دو برای بیشینه کردن سطح SNR خود به گیرنده ترکیب‌کننده نسبت حداکثر مجهز شده‌اند. همچنین برای تجزیه‌وتحلیل عملکرد محرمانگی سامانه، هرکدام از شیوه‌های مذکور به‌طور دقیق از دیدگاه محرمانگی داده‌ها ارزیابی می‌گردند. در ضمن برای اینکه عملکرد محرمانگی سامانه به‌طور دقیق نشان داده شود، عملکرد محرمانگی در گره مقصد و گره رله‌ها بررسی می‌شود. درنهایت، ارزیابی‌های محرمانگی سامانه در قالب متریک احتمال قطع محرمانگی و به‌صورت عبارات بسته ریاضی ارائه خواهد شد. در ضمن، به دلیل اینکه اطلاعات حالت کانالی که در اختیار فرستنده است عملاً منسوخ هست، در تمام شبیه‌سازی‌ها و تئوری‌های صورت گرفته در این پژوهش، اطلاعات حالت کانال کامل نیست. تحلیل‌های تئوری و نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهد که شیوه پنجره کردن رله منجر به کاهش مقدار احتمال قطع محرمانگی در گره رله‌ها شده و درنتیجه، مخابره پیام در کانال ارتباطی مابین فرستنده منبع و رله‌های انتخاب‌شده به‌صورت محرمانه صورت می‌پذیرد. این تحلیل‌ها ثابت می‌کنند که هرچقدر تعداد رله‌های سامانه افزایش یابد، محرمانگی اطلاعات بهتر حفظ خواهد شد. از طرفی دیگر، درصورتی‌که شنودگر از به‌کارگیری شیوه انتخاب آنتن ارسال دوگانه مطلع نباشد، نتایج ثابت می‌کنند که عملکرد محرمانگی سامانه قانونی بهبود می‌یابد. زیرا میزان SNR در گیرنده شنودگر در مقایسه با گیرنده قانونی، کاهش می‌یابد. همچنین تحلیل‌های امنیتی مشخص می‌کند که شیوه به اشتراک‌گذاری راز به دلیل تفکیک اطلاعات ارسالی از یکدیگر، منجر به مقاوم شدن سامانه در برابر حملاتی همچون بروت فورس در رله‌ها و مقصد می‌گردد. درنهایت، رمزنگاری در لایه فیزیکی به کمک سایفر ورنام باعث حفظ محرمانگی در کانال مابین رله‌های انتخابی و گیرنده مقصد خواهد شد.
واژگان کلیدی – رمزنگاری، اطلاعات حالت کانال منسوخ‌شده، امنیت لایه فیزیکی، متریک احتمال قطع محرمانگی، گیرنده MRC، انتخاب آنتن ارسال
دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.22 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3977