[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«رونق تولید»

  

امسال مسئله‌ی «تولید» مطرح است. می‌خواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سـال توضیح خواهم داد که منظــور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگــان و دشمنان را تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امســـال است؛ لذا من شعـــار را امســال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیـدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکــل اقتصــادی راه بیفتد.سلام و صلـــوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض میکنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت میکنم و سعادت ملّت ایران و همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامــی میدارند، از خدای متعال مسئلت می‌کنم.
«والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳ شهریور ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: جلسه 4 تیرماه شاخه ی انجمن با معاون فناوری مرکز آموزش الکترونیکی
:: صبحانه ی کاری
:: جلسه ی 25 اسفند شورای شاخه
:: جلسه ی 28 اردیبهشت شورای شاخه با دکتر سیادت موسوی
:: جلسه ی 19 اسفند انجمن با مدیر دفتر نظارت و ارزشیابی
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۸ | 
نام و نام خانوادگی: سمیرا بایرام زاده
استاد راهنما:  دکتر محمد سعیدی مهرآباد
اساتید مشاور: دکتر میرسامان پیشوایی، دکتر مهدی مبینی
اساتید داور داخلی: دکتر احمد ماکویی، دکتر هادی صاحبی
اساتید داور خارجی: دکتر بهروز کریمی، دکتر مسعود ربانی
زمان جلسه: روز شنبه 1 دی ماه 1397 ساعت 11:15 - کلاس 314- طبقه سوم
موضوع رساله: طراحی شبکه زنجیره تامین پایدار سوخت زیستی از زیست­ توده‌­های لیگنوسلولزی در شرایط عدم قطعیت

چکیده
باتوجه به درحال توسعه بودن صنعت انرژی­های تجدیدپذیر و تاثیر تکنولوژی­های پدیدارشونده در توسعه زنجیره تامین سوخت زیستی، و از سوی دیگر هزینه زنجیره تامین زیست توده ناشی از تولید ناکارای انرژی زیستی از فیداستاک­های زیست توده با محتوای انرژی پایین، هزینه­های بالای لجستیک تولید، پردازش و حمل­نقل زیست توده، اکتشاف منابع و تکنولوژی­های جدید تولید سوخت زیستی و همچنین مدیریت کارای زنجیره تامین سوخت زیستی دو جنبه بسیار مهم هستند که می­بایست در طراحی و برنامه­ریزی زنجیره تامین رشدیابنده سوخت زیستی لحاظ شوند. از سوی دیگر، پایداری زنجیره تامین یک رویکرد جامع به فرآیندهای زنجیره تامین است که در سال­های اخیر به دلیل افزایش نگرانی­ها درباره اثرات اجتماعی و محیط زیستی فرآیندهای کسب و کار به یک موضوع کلیدی در ادبیات زنجیره تامین بدل شده است. همچنین، عدم توجه کافی به لحاظ نمودن عدم قطعیت­های مربوط به تامین منابع، حمل و نقل، تولید، عملیات، تقاضا و قیمت در طراحی بهینه زنجیره تامین سوختی منجر به جواب­های نشدنی یا بهینه محلی برای مساله طراحی شبکه زنجیره تامین آن خواهد شد.
براین اساس، برای برنامه­ریزی و طراحی شبکه زنجیره­تامین سوخت زیستی و با در نظر گرفتن ملاحظات مربوط به پایداری، عدم قطعیت و تکنولوژی سه مدل­ در رساله توسعه داده شده است. در مدل اول یک مدل بهینه­سازی استوار برای مواجهه با چندین نوع عدم قطعیت، شامل تصادفی، شناختی و کامل برای پارامترهای مختلف ارائه شده است؛ که اولین تحقیقی است که یک روش حل بهینه­سازی استوار ارائه می­نماید که قادر به مواجهه با همه انواع عدم قطعیت­ها در داده­های ورودی است. در مدل دوم نیز یک مدل برنامه­ریزی عدد صحیح مختلط چندهدفه که در آن جنبه­های اقتصادی، محیط زیستی و اجتماعی براساس متدولوژی­های مبتنی بر LCA پایداری لحاظ شده، برای برنامه­ریزی و طراحی شبکه زنجیره­تامین بیواتانول لیگنوسلولزیک ارائه شده که در آن برای اولین بار رویکرد برنامه­ریزی امکانی استوار چندهدفه برای مواجهه با شرایط عدم قطعیت که پارامترهای غیرقطعی در محدودیت­ها و نیز توابع هدف حضور دارند توسعه داده شده است. عملکرد مدل­های پیشنهادی از طریق مطالعات موردی که برای زنجیره تامین سوختی در ایران طراحی شده، نشان داده شده است. همچنین به منظور اعتبارسنجی رویکرد برنامه­ریزی امکانی استوار چندهدفه و روش حل بهینه­سازی استوار ارائه شده در مدل­های اول و دوم، مدل­های واقع­نمایی توسعه داده شده و نتایج حاصل از حل آن برای جواب­های مدل قطعی و مدل­های­ استوار پیشنهادی بررسی و تحلیل شده­اند. از سوی دیگر، به منظور طراحی شبکه زنجیره تامین رشدیابنده سوخت­ زیستی، مدل زنجیره­تامین پویا براساس پارادایم جدید با عنوان "زنجیره­تامین دوسوتوان" و با درنظرگرفتن توابع هدف جداگانه برای محورهای دوسوتوانی یعنی بهره­برداری و اکتشاف در مدل سوم ارائه شده است. برای اعتبارسنجی مدل ارائه شده یک مدل یک سوتوان ارائه شده و نتایج حاصل از حل دو مدل از لحاظ شاخص­های مالی بررسی و تحلیل شده است.
کلیدواژه ها: طراحی شبکه زنجیره‌تامین | سوخت زیستی | بهینه‌سازی استوار | زیست‌توده‌ لیگنوسلولزی | پایداری |
دفعات مشاهده: 360 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3937