[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: سه شنبه مورخ ۶ فروردین ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: انتخاب نفر برگزیده سومین جشنواره ملی ایثار
:: کلاس های آموزش فرهنگی کارکنان با همکاری بسیج کارکنان و دفتر برنامه، بودجه و طرح / نیمسال دوم 1397
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 21 اسفند 1397
:: برگزاری نشست گرامیداشت اساتید خانم، همراه با تبادل نظر با هیات رییسه دانشگاه / 21 اسفند 1397
:: کرسی آزاداندیشی اساتید با موضوع نقش دانشگاه در انقلاب اسلامی ایران/ 13 اسفند 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۵ | 
نام: حمید
نام خانوادگی: مؤکدی
استاد راهنما: دکتر سیدحسینی
استاد مشاور: دکتر شهانقی
اساتید داور داخلی: دکتر ماکوئی، دکتر معینی
اساتید داور خارجی: دکتر جولای، دکتر صنیعی‎منفرد
زمان و مکان جلسه: روز شنبه 19 آبان ماه 1397 ساعت 11:15-کلاس 314 طبقه سوم
عنوان رساله: بهینه‌سازی تصمیمات نگهداری و تعمیرات برای یک سیستم چندمولفه‌ای پیچیده با خرابی‌های پنهان و آشکار
 
چکیده
در نگهداری و تعمیرات سیستم‌های چندمولفه‌ای، هدف این است که با تعیین نوع وابستگیِ بین مولفه‌‌ها، نوع خرابی مولفه‌ها، نوع بازرسی، نوع تعمیر، نوع معیار بهینه‌سازی، نوع افق زمانی و سایر عوامل تاثیرگذار، یک سیاست بهینه‌ی نگهداری و تعمیرات برای سیستم ارائه نمود. ابتدا، تعاریف و مفاهیم اولیه و سیاست‌های رایج نگهداری و تعمیرات به اختصار بیان می‌شود. سپس، با توجه به انواع مختلف خرابی سیستم، سیاست‌های بازرسی برای شناسایی عیب‌ها‌ی بالقوه و خرابی‌های پنهان مرور می‌شود.
در مدل‌های ارائه شده برای سیستم‌های چندمولفه‌ای، فرض شده است که مولفه‌های سیستم یا در معرض وقوع خرابی‌های پنهان و یا در معرض وقوع خرابی‌های آشکار دو مرحله‌ای قرار دارند. واضح است که این دو نوع خرابی ممکن است به صورت همزمان در یک سیستم چندمولفه‌ای با وابستگی احتمالی وجود داشته باشند که این وضعیت در این رساله، مطالعه می‌شود. در سیستم مورد مطالعه، خرابی برخی از مولفه‌های سیستم از نوعِ خرابیِ پنهان است که وقوع آن باعث توقف سیستم نمی‌شود و تاثیری روی فرسودگی سایر مولفه‌ها ندارد. اما تاخیر در شناسایی خرابی پنهان، باعث کاهش عملکرد سیستم شده و هزینه‌های عملیاتی آن را افزایش می‌دهد. سایر مولفه‌های سیستم دارای سه وضعیت هستند: سالم، معیوب و خرابی آشکار. خرابی آشکار هر مولفه، نه تنها باعث توقف سیستم می‌شود، بلکه باعث ایجاد شوک روی سایر مولفه‌ها می‌شود. این شوک، نرخ وقوع خرابی پنهان، نرخ وقوع عیب و نرخ وقوع خرابی آشکارِ سایر مولفه‌های سیستم را افزایش می‌دهد.
به منظور بهره‌بردن از مزیت وابستگی اقتصادی، ابتدا، یک سیاست نگهداری و تعمیرات گروهی مبتنی بر بازرسی‌های دوره‌ای و فرصت‌طلبانه، به صورت ریاضی مدلسازی می‌شود. طبق این سیاست، سیستم به صورت دوره‌ای به منظور شناساییِ عیب‌های بالقوه و خرابی‌های پنهانِ مولفه‌ها، بازرسی شده و علاوه بر این، خرابی آشکار هر مولفه فرصتی را برای بازرسی سایر مولفه‌های سیستم ایجاد می‌کند (بازرسی فرصت‌طلبانه). مولفه‌های معیوب با تعمیر جزئی، اصلاح می‌شوند ولی مولفه‌های خراب باید فورا تعویض شوند. سپس، سیاست ارائه شده با در نظر گرفتن دو نوع اقدام نگهداری و تعمیرات (تعمیر جزئی و تعویض) برای هر مولفه از سیستم و فرض بازرسی ناقص (خطای نوع اول و نوع دوم بازرسی) توسعه داده می‌شود. هدف، یافتن فاصله‌ی بازرسی دوره‌ای بهینه‌ است به گونه‌ای که متوسط هزینه‌ی کل سیستم، در یک افق زمانی محدود، کمینه شود.
در روش پیشنهادی ارائه شده برای محاسبه‌ی متوسط هزینه‌ی کل سیستم، ابتدا، روابط بازگشتی لازم برای محاسبه‌ی مقادیر متوسط مورد نیاز استخراج می‌شود. سپس، به علت پیچیدگی محاسبات عددی، یک الگوریتم شبیه‌سازی مونت کارلو برای محاسبه‌ی این مقادیر ارائه می‌شود. روش پیشنهادی از طریق، مثال‌های عددی کاربردی تشریح شده و فاصله‌ی بازرسی دوره‌ای بهینه به دست آورده می‌شود. نهایتا، صحت نتایج با انجام آنالیز حساسیت، اعتبارسنجی می‌شود.
کلیدواژه ها: خرابی پنهان | خرابی آشکار دو مرحله‌ای | وابستگی خرابی | بازرسی فرصت‌طلبانه | بازرسی ناقص | |
دفعات مشاهده: 224 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3855