[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«رونق تولید»

  

امسال مسئله‌ی «تولید» مطرح است. می‌خواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سـال توضیح خواهم داد که منظــور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگــان و دشمنان را تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امســـال است؛ لذا من شعـــار را امســال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیـدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکــل اقتصــادی راه بیفتد.سلام و صلـــوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض میکنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت میکنم و سعادت ملّت ایران و همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامــی میدارند، از خدای متعال مسئلت می‌کنم.
«والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

..
امروز: دوشنبه مورخ ۲۵ آذر ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه تکمیلی : ضوابط و مدارک لازم برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ورودی بهمن98
:: اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 98 پردیس دانشگاهی
:: شانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
:: معرفی اپلیکیشن موبایل کاهوت (kahoot)
:: نشست فرهنگی اساتید و کارکنان / اکران فیلم سینمایی رد خون/ 15 مهر 1398
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۵ | 
نام: حمید
نام خانوادگی: مؤکدی
استاد راهنما: دکتر سیدحسینی
استاد مشاور: دکتر شهانقی
اساتید داور داخلی: دکتر ماکوئی، دکتر معینی
اساتید داور خارجی: دکتر جولای، دکتر صنیعی‎منفرد
زمان و مکان جلسه: روز شنبه 19 آبان ماه 1397 ساعت 11:15-کلاس 314 طبقه سوم
عنوان رساله: بهینه‌سازی تصمیمات نگهداری و تعمیرات برای یک سیستم چندمولفه‌ای پیچیده با خرابی‌های پنهان و آشکار
 
چکیده
در نگهداری و تعمیرات سیستم‌های چندمولفه‌ای، هدف این است که با تعیین نوع وابستگیِ بین مولفه‌‌ها، نوع خرابی مولفه‌ها، نوع بازرسی، نوع تعمیر، نوع معیار بهینه‌سازی، نوع افق زمانی و سایر عوامل تاثیرگذار، یک سیاست بهینه‌ی نگهداری و تعمیرات برای سیستم ارائه نمود. ابتدا، تعاریف و مفاهیم اولیه و سیاست‌های رایج نگهداری و تعمیرات به اختصار بیان می‌شود. سپس، با توجه به انواع مختلف خرابی سیستم، سیاست‌های بازرسی برای شناسایی عیب‌ها‌ی بالقوه و خرابی‌های پنهان مرور می‌شود.
در مدل‌های ارائه شده برای سیستم‌های چندمولفه‌ای، فرض شده است که مولفه‌های سیستم یا در معرض وقوع خرابی‌های پنهان و یا در معرض وقوع خرابی‌های آشکار دو مرحله‌ای قرار دارند. واضح است که این دو نوع خرابی ممکن است به صورت همزمان در یک سیستم چندمولفه‌ای با وابستگی احتمالی وجود داشته باشند که این وضعیت در این رساله، مطالعه می‌شود. در سیستم مورد مطالعه، خرابی برخی از مولفه‌های سیستم از نوعِ خرابیِ پنهان است که وقوع آن باعث توقف سیستم نمی‌شود و تاثیری روی فرسودگی سایر مولفه‌ها ندارد. اما تاخیر در شناسایی خرابی پنهان، باعث کاهش عملکرد سیستم شده و هزینه‌های عملیاتی آن را افزایش می‌دهد. سایر مولفه‌های سیستم دارای سه وضعیت هستند: سالم، معیوب و خرابی آشکار. خرابی آشکار هر مولفه، نه تنها باعث توقف سیستم می‌شود، بلکه باعث ایجاد شوک روی سایر مولفه‌ها می‌شود. این شوک، نرخ وقوع خرابی پنهان، نرخ وقوع عیب و نرخ وقوع خرابی آشکارِ سایر مولفه‌های سیستم را افزایش می‌دهد.
به منظور بهره‌بردن از مزیت وابستگی اقتصادی، ابتدا، یک سیاست نگهداری و تعمیرات گروهی مبتنی بر بازرسی‌های دوره‌ای و فرصت‌طلبانه، به صورت ریاضی مدلسازی می‌شود. طبق این سیاست، سیستم به صورت دوره‌ای به منظور شناساییِ عیب‌های بالقوه و خرابی‌های پنهانِ مولفه‌ها، بازرسی شده و علاوه بر این، خرابی آشکار هر مولفه فرصتی را برای بازرسی سایر مولفه‌های سیستم ایجاد می‌کند (بازرسی فرصت‌طلبانه). مولفه‌های معیوب با تعمیر جزئی، اصلاح می‌شوند ولی مولفه‌های خراب باید فورا تعویض شوند. سپس، سیاست ارائه شده با در نظر گرفتن دو نوع اقدام نگهداری و تعمیرات (تعمیر جزئی و تعویض) برای هر مولفه از سیستم و فرض بازرسی ناقص (خطای نوع اول و نوع دوم بازرسی) توسعه داده می‌شود. هدف، یافتن فاصله‌ی بازرسی دوره‌ای بهینه‌ است به گونه‌ای که متوسط هزینه‌ی کل سیستم، در یک افق زمانی محدود، کمینه شود.
در روش پیشنهادی ارائه شده برای محاسبه‌ی متوسط هزینه‌ی کل سیستم، ابتدا، روابط بازگشتی لازم برای محاسبه‌ی مقادیر متوسط مورد نیاز استخراج می‌شود. سپس، به علت پیچیدگی محاسبات عددی، یک الگوریتم شبیه‌سازی مونت کارلو برای محاسبه‌ی این مقادیر ارائه می‌شود. روش پیشنهادی از طریق، مثال‌های عددی کاربردی تشریح شده و فاصله‌ی بازرسی دوره‌ای بهینه به دست آورده می‌شود. نهایتا، صحت نتایج با انجام آنالیز حساسیت، اعتبارسنجی می‌شود.
کلیدواژه ها: خرابی پنهان | خرابی آشکار دو مرحله‌ای | وابستگی خرابی | بازرسی فرصت‌طلبانه | بازرسی ناقص | |
دفعات مشاهده: 599 بار   |   دفعات چاپ: 108 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4004