[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۲۲۷

خبرنامه شماره ۲۲۶

خبرنامه شماره ۲۲۵

خبرنامه شماره ۲۲۴

خبرنامه شماره ۲۲۳

خبرنامه شماره ۲۲۲

خبرنامه شماره ۲۲۱

خبرنامه شماره ۲۲۰

خبرنامه شماره ۲۱۹

خبرنامه شماره ۲۱۸

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله:(
مَن عَمِلَ بِما یَعلَمُ وَرَّثَهُ اللَّهُ عِلمَ ما لَم یَعلَم.
هر کس به آنچه می ‏داند عمل کند، خداوند دانش آنچه را که نمی ‏داند به او ارزانی می ‏دارد.
(مرآ‌ه العقول ج3،ص286

..
روز وحدت حوزه و دانشگاه گرامی باد
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: با حضور سفیر آلمان، مراسم روز علم ایران و آلمان آغاز شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۸ | 
با حضور سفیر آلمان، مراسم روز علم ایران و آلمان آغاز شد


 
مراسم روز علم ایران و آلمان صبح سه شنبه هشتم اسفندماه 1396 در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شد..
در این مراسم دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان هماهنگ کننده ملی فعالیت علمی- فناوری با کشور آلمان، میزبان سفیر آلمان در ایران، 60 نفر از روسا و مدیران بیش از 20  دانشگاه کشور آلمان، 10 نهاد پژوهشی نظیر لایب نیتس و DAD و حدود 150 نفر از همتایان آنها از 50 دانشگاه و دستگاه اجرایی ایرانی که با دانشگاهها و موسسات علمی و پژوهشی آلمان ارتباط داشته و یا تمایل به همکاری دارند، بود.
مراسم روز علم آلمان در ایران که با حضور دکتر سالار آملی (قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر برومند (معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم)، روسای مراکز علمی، معاونان بین الملل دانشگاهها، اساتید و مدیران دانشگاهی برگزار شد؛ ابتدا دکتر شاه حسینی (معاون بین الملل دانشگاه) به عنوان عضو کمیته سیاست‌گذاری روز علم ایران و آلمان و دبیر کنفرانس سال 2018 به مهمانان خوشامد گفت. سپس دکتر سالار آملی (رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم) به عنوان رییس کمیته سیاست‌گذاری روز علم ایران و آلمان سخنرانی کرد. وی گفت: خوشحالیم که بزرگترین هیات علمی آلمان در کشورمان حضور دارد. وی تصریح کرد:آلمان جزو کشورهای هدف ایران برای توسعه‌ همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی است و افزود: ما با کشور آلمان در زمینه‌ هایی همکاری ‌های علمی داریم و حالا هم قرار است اعزام دانشجویان دوره ارشد، دکترا و اساتید برای فرصت‌های مطالعاتی 6 تا 9 ماهه به آلمان در دستور کار قرار گیرد. همچنین همکاری‌ های بین‌المللی دو کشور در زمینه ‌های آموزشی و تحقیقاتی، رشد و گسترش یابد.

در ادامه، دکتر برخورداری (رییس دانشگاه) به عنوان عضو کمیته سیاست‌گذاری روز علم ایران و آلمان و رییس کنفرانس سال 2018 سخنرانی کوتاهی ارایه کرد. وی به مهمانان، روسای دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و همکاران خود در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی خوشامد گفت و به معرفی اجمالی دانشگاه علم و صنعت ایران پرداخت. رییس دانشگاه تاکید کرد: ارتباطات رو در رو این امکان را به نهادها و افراد محقق می دهد تا شرکای کاری مناسبی را بر مبنای فعالیت های مشترک خود بیابند و ابراز امیدواری کرد این نشست ها به جامعه دانشگاهی در برقراری و استحکام پیوندهای علمی و تحقیقاتی دو کشور، کمک شایانی داشته باشد. وی در پایان اقامت خوبی برای گروه آلمانی آرزو کرد و افزود: سال آینده مراسم روز علم ایران در آلمان خواهد بود که جزئیات آن فردا اعلام خواهد شد.
در ادامه مراسم، Susanne Madders (معاون بخش ایران وزارت آموزش و پژوهش فدرال آلمان)، سخنان کوتاهی ایراد کرد. وی با اظهار اشتیاق برای حضور در تهران، از فرصتی که به هیات آلمانی برای حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران داده شده و از سازمان دهندگان مراسم تشکر و تاکید کرد در این دو روز همایش، چشم انداز تحقیقات در آلمان را ارایه خواهند نمود.
سخنران دیگر این مراسم، Michael Klor-Berchtold (سفیر کشور آلمان در جمهوری اسلامی ایران) بود. وی با ابراز خوشحالی  از اینکه امروز، اولین روز علم ایران و آلمان را در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود، گفت: امروز در این مراسم، گام مهمی در روابط ایران و آلمان بر می داریم. وی با اشاره به پیشینه 100 ساله روابط علمی- آموزشی دو کشور در زمینه همکاری های فنی- حرفه ای و پایه ریزی و تاسیس اولین موسسه علم مهندسی توسط آلمانها در ایران افزود: در آن زمان، علوم یکی از ارکان همکاری های ایران و آلمان بوده است. وی گفت: گرچه رابطه تنگاتنگ دانشگاههای دو کشور در دهه های اخیر، فراز و نشیب هایی داشته است اما خوشحالیم که در دو سه سال گذشته، بسیاری از افراد در جهت بهبود روابط تلاش کردند و در وزارتخانه ها، دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی، دوباره همکار های تحقیقاتی مشترک جان گرفته است. DAD دوباره دفتر خود در ایران را افتتاح کرده و رفت و آمدها افزایش یافته است.
 

سفیر آلمان در کشورمان با تصریح این نکته که امضای قرارداد توافق هسته ای (برجام) در ژوئن 2015 نقش مهمی در افزایش ارتباطات دو کشور داشته، گفت: از آن زمان به بعد، روابط دو جانبه ما در همه زمینه ها بویژه در علوم، نزدیکتر و بهتر شده است. در این خصوص می توانیم به سفر معاون وزارت آموزش و پژوهش آلمان به همراهی روسای مهمترین بنیادهای تحقیقاتی کشور نظیر ماکس پلانک، موسسه تبادلات آکادمی آلمان، آکادمی علوم طبیعی آلمان، موسسه فرانک هوفر و سرشناسان پژوهشگران این کشور به ایران در اکتبر 2016 اشاره کنیم. همچنین نمونه های دیگری از تعمیق روابط علمی دو کشور مانند سفر تعداد زیادی از روسای دانشگاههای ایران به آلمان در ماه مِی سال گذشته و یا مذ
اکرات از سر گرفته شده بین وزارت آموزش و پژوهش آلمان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران را می توانیم اشاره کنیم.
سفیر آلمان در ایران تصریح کرد: از سال 2016، هر دو کشور برای احیا و پایه ریزی روابط محکم تلاش کردند و اکنون زمان آن رسیده تا مرحله بعدی همکاری های مشترک را آغاز کنیم و بسیار خوشحال خواهیم شد به ویژه در زمینه پژوهش، همکاریهای مشترک شکل گیرد. موضوعات قابل توجه بسیاری نیز نظیر چالشها در بخش محیط زیست، آب، سلامت و... وجود دارد که می تواند موضوع تحقیقات مشترک باشد.
وی در پایان از همه دست اندر کاران برگزاری مراسم روز علم آلمان در ایران، بویژه وزارت علوم و معاونان آن و دانشگاه علم و صنعت ایران سپاسگزاری و موفقیت هر چه بیشتر ایران و آلمان در مذاکرات و سمینارهای پیش رو را آرزو کرد.
در خاتمه مراسم افتتاحیه روز علم آلمان در ایران، دکتر ملک زاده (معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) و دکتر برومند (معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، در مورد آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی ایران یه ترتیب در حوزه بهداشت و درمان و علم و فناوری سخنرانی کردند
.
آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه https://telegram.me/IUST_Official
دفعات مشاهده: 1629 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.39 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 3795