[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۰۵

خبرنامه شماره ۳۰۴

خبرنامه شماره ۳۰۳

خبرنامه شماره ۳۰۲

خبرنامه شماره ۳۰۱

خبرنامه شماره ۳۰۰

خبرنامه شماره ۲۲۹

خبرنامه شماره ۲۲۸

خبرنامه شماره ۲۲۷

خبرنامه شماره ۲۲۶

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
خبرنامه آموزش عالی
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


خبرنامه شماره6 (تیر و مرداد 98)

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: توضیحات دفتر جذب در پاسخ به پرسش های اعضای هیات علمی دانشگاه علم وصنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۰ | 
توضیحات دفتر جذب در پاسخ به پرسش های اعضای هیات علمی دانشگاه علم وصنعت ایران

 
دفتر جذب دانشگاه در مورد برخی از سوالاتی که در جلسه مورخ  2/8/96 اعضای محترم هیات علمی با هیات رئیسه دانشگاه مطرح شد، توضیحات زیر را ارایه داده است.
1- در رابطه با تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی، طبق تبصره 1 ماده 9 بخشنامه شماره 3542/19 مورخ 3/10/1387 هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیان نموده است؛ " دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی .... می توانند برای احراز شرایط ارتقاء به مرتبه بالاتر در تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی خود از پیمانی به رسمی آزمایشی امتیازات لازم برای ارتقاء را به میزان 70 تا 100 درصد حداقل امتیازات لازم را از جدول موضوع ماده یک و سایر جداول آیین نامه ارتقاء انجام دهند". در ادامه همین ماده مقرر می­دارد؛ "امتیازات موضوع تبصره فوق بر اساس پیشنهاد هیات ممیزه و تصویب امنای موسسه می باشد". بر این اساس، هیات ممیزه دانشگاه علم و صنعت ایران با توجه به مصوبه جلسه شماره 138 مورخ 16/4/1387 امتیاز صددرصد را به هیات امنای پیشنهاد داده است که این موضوع در هشتمین جلسه دوره چهارم هیات امنای دانشگاه علم و صنعت ایران مورخ 30/1/1388 (دستور چهاردهم) مورد تصویب قرار گرفت و از آن زمان طبق قانون به صورت صددرصد اجرا می شود و پس از آن تغییری در مصوبه ایجاد نشده است. البته ممکن است در بعضی از دانشگاه ها هیات امنای آن دانشگاه تصمیم دیگری در این خصوص اتخاذ نموده باشند که فقط برای آن دانشگاه معتبر است.
بحث دیگر این که در آیین نامه جدید ارتقاء میزان امتیاز لازم برای دانشیاری نسبت به آیین نامه قبلی افزایش یافته است که طبعاً شامل تبدیل وضعیت نیز می شود. هر گونه تغییری در آن مستلزم این است که در صورت صلاحدید، هیات ممیزه دانشگاه پیشنهادات جدید خود را ارائه دهد و در صورت تصویب هیات امنا، اجرایی شود.
بدیهی است که مسوولین دانشگاهی و از جمله اعضای هیات اجرایی جذب دانشگاه همواره در جهت حمایت از همکارانی که خودشان بهترین­ها را از بین تعداد زیادی از متقاضیان انتخاب و استخدام کرده­اند، حرکت می­کنند. با هیچ عقل و منطقی، درست به نظر نمی رسد که مسوولین نسبت به همکارانی که به ترتیب فوق انتخاب شده­اند و به عنوان بازوهای جوان و با انگیزه همکاری می­کنند، بی تفاوت باشند. بنابراین برای همکاران پیمانی نباید جای هیچگونه نگرانی باشد. طبعاً دانشگاه این افزایش امتیاز لازم را در نظر می­گیرد و در حد اختیارات خود حداقل فرصت بیشتری در اختیار همکاران قرار خواهد داد و حتی الامکان به کسانی که در سال پنجم امتیازات لازم را بر اساس آیین نامه قبلی کسب کرده باشند، مساعدت خواهد کرد. 
2- در رابطه با تفویض اختیار تمدید مدت قرارداد اعضای هیات علمی به هیات رییسه به اطلاع می رساند که کمیسیون دائمی هیات امنا به دلیل کثرت امور مربوط به هیات امنا و از طرفی دیگر به منظور تسهیل و تسریع در این بخش، این امور را به هیات رییسه تفویض اختیار نموده است. در خصوص سختگیری دانشگاه در این خصوص، همکاران توجه داشته باشند که هیات امنا نیز بر اساس پیشنهاد هیات رییسه و کمیسیون دائمی تصمیم گیری نموده است. لذا این امر در جهت تسریع کار این عزیزان بوده است و نه سخت­گیری بر آنها.
3-در رابطه با اصلاح ماده 12 آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی (تبدیل وضعیت استخدامی اعضای پیمانی به رسمی آزمایشی) در این ماده مقرر گردیده است؛ دانشگاه می­تواند...... یعنی دانشگاه می تواند راساً به هر نحو که مصلحت می­داند، اقدام نماید البته با رعایت شرایط قانونی. لذا به منظور پیشگیری از هر گونه سلیقه­گرایی و شفافیت بیشتر، هیات امنا مراحلی را برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی تعیین کرده است. همچنین در تبصره 1 ماده 14 آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی نیز عیناً تصویب نموده است که زمان مراحل درخواست و تکمیل پرونده انتهای سال چهارم می باشد و این بدین معنی نیست که باید در این مرحله تمام امتیازات لازم کسب شده باشد، بلکه برای فرصت رسیدگی پیش بینی شده است و اگر فردی کسری امتیاز داشته باشد تا پایان سال پنجم به ایشان مهلت داده می­شود تا مدارک خود را تکمیل نماید.
4- در نهایت به اطلاع همکاران پیمانی و رسمی آزمایشی می­رساند که آیین نامه تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی در حال بازنگری است که انشاءا... به زودی ابلاغ می­شود و در آن شرایط تبدیل وضعیت نسبت به شرایط فعلی بسیار آسان­تر شده است.

آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه: https://telegram.me/IUST_Official
دفعات مشاهده: 2295 بار   |   دفعات چاپ: 244 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.24 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4004