[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۲۲۵

خبرنامه شماره ۲۲۴

خبرنامه شماره ۲۲۳

خبرنامه شماره ۲۲۲

خبرنامه شماره ۲۲۱

خبرنامه شماره ۲۲۰

خبرنامه شماره ۲۱۹

خبرنامه شماره ۲۱۸

خبرنامه شماره ۲۱۷

خبرنامه شماره ۲۱۶

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

  قال رسول الله  (ص)  : أقرَبُ النّاسِ مِن دَرجَهِ النُّبوَّهِ أهلُ الجِهادِ و أهلُ العِلمِ.
رسول خدا (ص) فرمودند: نزدیک ترین مردم به مقام نبوّت، اهل جهاد و دانش اند.

«کنزالعمّال، ح ۱۰۶۴۷»

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: رئیس روابط بین الملل راه آهن ایتالیا: همکاری های علمی با دانشگاه علم و صنعت ایران تعمیق می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۸ | 
رئیس روابط بین الملل راه آهن ایتالیا: همکاری  های علمی با دانشگاه علم و صنعت ایران تعمیق می شود

 
نشست خبری در خصوص همکاریهای سه جانبه راه آهن جمهوری اسلامی ایران، راه آهن ایتالیا و دانشگاه علم و صنعت ایران (دوره های بیست گانه)، سه شنبه هجدهم مهرماه 1396 در دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه برگزار شد.
این کنفرانس با حضور رئیس روابط بین الملل راه آهن ایتالیا) پروفسور (Nino Cingolani؛ رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران (دکتر برخورداری)، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران (مهندس بیرانوند)، مدیر کل مرکز آموزش و تحقیقات شرکت راه آهن جمهوری اسلامی (دکتر ستاک) و رئیس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران (دکتر فاضل) برگزار شد.
در ابتدای این نشست، دکتر فاضل (رییس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه)، گزارشی از روند و نحوه برگزاری دوره مشترک آموزشی این دانشکده و راه آهن ایتالیا ارایه کرد. وی اشاره کرد این دوره ها با هدف انتقال مهارت و دانش فنی در قالب 20 دوره برای افراد دارای حداقل 10 سال سابقه کار در راه آهن و در دو شکل حضوری و غیرحضوری برگزار می شود و طی آن، 700 نفر با طی دوره آموزشی، مدرک معتبر دانشگاه دریافت می کنند. رییس دانشکده مهندسی راه آهن افزود: تمامی دوره ها به صورت دو زبانه توسط یک یا دو مدرس ایتالیایی و یک مدرس دانشگاه علم وصنعت ایران به صورت همزمان برگزار می شود. وی در پایان از زحمات دکتر پور سید آقایی (مدیر عامل سابق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران) و دکتر محمدزاده (مدیر عامل فعلی) و اساتید و برگزار کنندگان دوره ها تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه جلسه دکتر برخورداری (رئیس دانشگاه)، به مسئولان راه آهن ایران و ایتالیا و همکاران حاضر در جلسه خوش آمد گفت و افزود: در برخی از کشورها مانند روسیه، شرکت راه آهن، دانشگاه راه آهن وابسته به خود دارد که علاوه بر دیگر دانشکده های مهندسی راه آهن دیگر دانشگاه ها مستقیما زیر نظر راه آهن فعالیت می کنند. در ایران، دانشگاه مستقلی برای شرکت راه آهن نداریم ولی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران که با حمایت و کمک شرکت راه آهن تاسیس شده، بازوی علمی- تخصصی و تحقیقاتی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود و این نقش را ایفا می کند.
رئیس دانشگاه در زمینه برگزاری دوره های مشترک آموزشی گفت: ما به عنوان نهاد دانشگاهی در اجرای این دوره ها همکاری داریم و  از آنجا که نیروی انسانی از مهمترین مولفه های عملکردی یک سازمان است، امیدواریم این پروژه به خوبی پیش برود که طبعا تاثیر بسیار زیادی در عملکرد و بهره وری راه آهن خواهد داشت. وی ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد اجرای پروژه های مشترک دیگر با استفاده از همه ظرفیت های دانشکده و راه آهن های جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا باشیم.
در ادامه، پروفسور چینگالونی (رئیس روابط بین الملل راه آهن ایتالیا) سخنرانی کرد: وی با شبیه دانستن راه آهن های ایران و ایتالیا، از برگزاری دوره های مشترک آموزشی در دانشکده مهندسی راه آهن ابراز خرسندی نمود و گفت: اگر مسائل خط، ناوگان، ایستگاه و غیره را سخت افزار در نظر بگیریم، اگر چه این موارد برای راه آهن بسیار حیاتی هستند، باید این سخت‌افزار در اختیار مسافرانی باشد که از این خطوط استفاده می‌کنند و اهمیت آن برای مسافر، رقم زدن تجربه خوب سفر است و در نگاه من، آموزش به مثابه وسیله نقلیه است که برای تبادل تجربه مورد استفاده قرار می گیرد.
                                                                                   
                                                                                             
رئیس روابط بین الملل راه آهن ایتالیا تاکید کرد: راه آهن ایتالیا بسیار مشتاق است کارهای اجرایی را با راه آهن جمهوری اسلامی ایران دنبال کند و اگر نگاهی به دروس راه آهن ایتالیا در این کلاس ها داشته باشید می بینید که یکی از سه جنبه آن ایمنی است. وی افزود: با توجه به رشد سریعی که راه آهن ایتالیا در سالهای اخیر داشته، زمینه های همکاری در خصوص ارائه سرویس های سیال و پیوسته کاملا وجود دارد  و ما برای این همکاری علاقه مندیم. وی گفت: بنده با نظر ریاست دانشگاه از این جهت که باید همکاری های آتی داشته باشیم کاملا موافقم و مایلم تعهد کامل خود را در خصوص همکاری آتی چه با راه آهن جمهوری اسلامی ایران و چه دانشگاه علم و صنعت ایران اعلام نمایم.
پروفسور چینگالونی ضمن دعوت از شرکت کنندگان به ایتالیا برای آشنایی حضوری با سرویس های راه آهن آن کشور، از شرکت کنندگان در دوره ها درخواست کرد نقطه نظرات خود را برای بهبود دوره های آموزشی ایتالیا منعکس نمایند.

در ادامه جلسه، مهندس بیرانوند (معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران) به نمایندگی از دکتر محمدزاده (مدیر عامل شرکت راه آهن) سخنرانی کرد. وی گفت: تحولاتی که در سه دهه اخیر در فضای اقتصاد جهانی و مباحث تکنولوژیکی با آن مواجه بودیم از یک سو و نقش محدود راه آهن جمهوری اسلامی ایران در جابجایی بار و مسافر از سوی دیگر، ضرورت بازنگری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران را متذکر می شد. وی اشاره کرد حجم تجارت کالا در سال 1990 تا 2016 از کمتر از 6 تریلیون دلار، امروز به 19 تریلیون دلار رسیده و ایران یکی از شاهراههای ارتباطی  قطب های اقتصادی دنیاست و لذا راه آهن جمهوری اسلامی ایران، برنامه ریزی کرده نقش مهمی در ترانزیت کالا بر عهده گیرد. از سویی بر اساس قوانین و سیاست های کلی اقتصادی کشور، سهم جا به جایی 30 درصد بار و 20 درصد مسافر داخل کشور به عهده راه آهن گذاشته شده که برای رسیدن به این اهداف لازم و روشن است باید اقدامات خیلی بزرگی انجام شود.

مهندس بیرانوند توسعه و تکمیل شبکه راه آهن کشور به ویژه با تمرکز بر کریدورهای بین المللی، راه اندازی قطارهای پرسرعت، برقی سازی خطوط، استفاده گسترده از IT و ایجاد تحول ساختاری در صنعت ریلی کشور را از جمله اقداماتی دانست که باید برای تحقق این اهداف انجام شود. وی افزود: کشور ایتالیا خوشبختانه تجارب خوبی در این زمینه ها دارد و در حال حاضر مذاکره با شرکت راه آهن ایتالیا و به پشتوانه آن شرکتهای ایتالیایی، به ویژه برای راه آهن پر سرعت در دست انجام است.
در ادامه جلسه، نشست پرسش و پاسخ با حضور چینگالونی، دکتر برخورداری، دکتر فاضل، مهندس بیرانوند و دکتر ستاک برگزار شد که به پرسش های خبرنگاران و حاضران در جلسه پاسخ داده شد. در پایان نیز شرکت کنندگان از کلاس های برگزاری دوره آموزشی مشترک راه آهن ایران و ایتالیا در دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه بازدید به عمل آوردند.
گفتنی است شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت راه آهن دولتی ایتالیا و دانشگاه علم و صنعت ایران (دانشکده مهندسی راه آهن)، بیستم تیرماه 1396، دو سند همکاری سه جانبه به منظور ایجاد همکاری های علمی و آموزشی امضا کردند که در پی آن دوره آموزشی سه ماهه به زبان انگلیسی- فارسی با هدف انتقال مهارتها و دانش فنی به کارشناسان راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه از 12 شهریورماه جاری آغاز و ادامه یافته است. در این دوره ها مباحث مختلفی همچون بازاریابی، فروش، خدمات مشتری، زیر ساخت، لجستیک و ایمنی در طول سه ماه با همکاری راه آهن ایتالیا و دانشگاه علم و صنعت ایران ارایه می گردد.
آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه: https://telegram.me/IUST_Official
دفعات مشاهده: 1559 بار   |   دفعات چاپ: 190 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 3772