برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی اداره کل حراست::
توصیه ها و هشدارها::
دانشجویان بدانند...::
حفاظت فیزیکی::
هشدارهای امنیتی و حفاظتی::
آیین نامه ها و دستورالعمل ها::
فرمایشات گهربارائمه اطهار::
فرم ها::
لینک های مفید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اوقات شرعی
..
حدیث حضرات معصومین (ع)
..
:: هشدارهای خارج از دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1395/12/9 | 

هشدارباش های خارج از دانشگاه

*در صورت داشتن وسیله نقلیه شخصی هنگام پارک در اطراف دانشگاه از تجهیزات ایمنی ( دزدگیر قفل فرمان و یا قفل پدال) استفاده نموده و حتی الامکان وسایل قابل حمل ( ضبط، موبایل، لپ تاپ و ... ) را از داخل خودرو خارج نمائید.

* استفاده از وسایل نقلیه جمعی هم به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد و هم از لحاظ حفظ امنیت فردی از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار است.

* هنگام استفاده از وسایل نقلیه جمعی؛ مراقب کیف قاپها و سارقین باشید. شیوه های عجیب سرقت؛ نظیر بریدن زیورآلات زنانه با قیچی های مخصوص در مکان های بسته و شلوغی نظیر مترو و اتوبوس واحد، شکافتن ته کیف ها با کاتر و تخلیه محتویات آن، تنه زدن، پاشیدن مایعی بر روی لباس شما و پاک نمودن آن و نزاع و درگیری هایی ساختگی و ... را حتما در نظر داشته باشید.

*در صورت تمایل یا اجبار به استفاده از وسایل غیر جمعی؛ حتی الامکان از تاکسی استفاده نمائید و مواردی نظیر وضعیت ظاهری و سن راننده و همچنین وضعیت و تعداد سرنشینان را مد نظر قرار دهید.

* هنگام سوار شدن به وسیله نقلیه؛ سلامت کارکرد دستگیره ها و پنجره ها را بررسی کنید. دانشجویان عزیز (علی الخصوص خواهران گرامی) به هیچ عنوان با راننده و سرنشینان هم صحبت نشده و از پذیرفتن هرگونه خوراکی و نوشیدنی از ایشان خودداری نمائید.

* در صورت تغییر مسیر ناگهانی بی تفاوت نبوده و با دادن تذکر و یا پیاده شدن از خودرو؛ موجبات سلامتی خود را فراهم آورید.

* در صورتیکه وسایل خود را در صندوق عقب قرار داده اید، قبل از راننده از ماشین پیاده نشوید؛ با این عمل، احتمال اقدام سرقت از سوی راننده را کاهش خواهید داد.

* هنگام تاریکی هوا سعی کنید از تردد در معابر خلوت و کم نور بپرهیزید؛ تردد در میان جمعیت و مکان های پرنور می تواند تا حد زیادی امنیت شما را تضمین نماید.

* در صورت مواجه با افراد ناشناس که خود را مأمورین نیروی انتظامی معرفی می کنند، حتما قبل از هر اقدامی از احراز هویت شخص مطمئن گردیده و در اولین فرصت حراست دانشگاه را در جریان قرار دهید.

* اگر تصوّر کردید فرد یا افرادی در تعقیب شما هستند؛ با عبور از عرض خیابان این فرضیه را بیازمائید و در صورت اطمینان از این قضیه سعی کنید از مکان های شلوغ فاصله نگرفته و به وسیله تلفن همراه از نیروی انتظامی، تقاضای کمک کنید.

* هنگام تردد در معابر سعی کنید کیف دستی خود را به سمت دیوار یا احیاناً جوی آب نگه داشته تا احتمال به سرقت رفتن آن کاهش یابد.

* پول ها و لوازم قیمتی ضروریتان را در معرض دید قرار ندهید تا باعث طمع سارقین احتمالی نگیرد و ترجیحاً خواهران، همیشه یک کیف کوچک گردنی( غیرقابل رؤیت ) داشته باشند تا پول ها را در آن قرار دهند.

*اگر به هر دلیلی مورد سرقت مسلحانه قرار گرفتید؛ به هیچ عنوان مقاومت نکنید، زیرا کسی که حماقت حمل سلاح را دارد، قطع به یقین؛ در صورت مقاومت شما، از آن استفاده خواهد کرد.

* اگر فردی پیاده یا سوار بر اتومبیل قصد متوقف کردن شما برای پرسیدن نشانی را داشت؛ در صورت امکان با عدم توقف به راه خود ادامه دهید و یا در صورت توقف فاصله کافی را با فرد سؤال کننده حفظ کنید.

* شب هنگام یا صبح زود از خودروهای مسافرکشی که به وفور اطراف پایانه ها وجود دارند، استفاده نکنید. سعی کنید با درخواست کمک از اطلاعات پایانه؛ اقدام به گرفتن تاکسی معتبر و مورد اعتماد نمائید.

* شایسته است؛ عزیزان دانشجویی که پیوسته از پایانه های حمل و نقل مشخص تردد می نمایند؛ شماره نزدیکترین و معتبرترین تاکسی تلفنی شبانه روزی آن پایانه را برای استفاده در چنین مواقعی به همراه داشته باشند.

* اگر شهرستان محل زندگی شما به گونه ای است که از ترمینال تا محل سکونت تان؛ مسافتی طولانی وجود دارد که بالاجبار می بایست با وسایل نقلیه شخصی پیموده شود؛ قبل از سوار شدن به خودروی مورد نظر، شماره پلاک و مشخصات ظاهری ماشین و راننده را به وسیله پیامک و یا با یک تماس کوتاه به والدینتان اطلاع دهید.

* هنگام استفاده از قطار و یا اتوبوس های بین شهری از پذیرفتن هرگونه بسته ای که از افراد ناشناس خودداری نموده و در صورتی که وسیله ای غیر از وسایل شخصی تان در محفظه بالای سر یا زیر پایتان قرار داده شد نسبت به این موضوع بی تفاوت نبوده و مسئول وسیله نقلیه مزبور را در جریان امر قرار دهید.

* ممکن است در طول سفرهای بین شهری با سرنشین صندلی مجاور، باب صحبت را باز کرده و تعامل اندکی برقرار نمائید؛ این رابطه کوتاه مدت، دلیل موجهی برای سوار شدن شما به خودرویی که در مقصد منتظر ایشان است، نمی باشد.

* بر اساس اعلام کارشناسان متخصص دانشگاه به هیچ عنوان فضای مجازی، محیط امنی برای اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی، خانوادگی و بانکی .. نمی باشد.

و اما سخن آخر

حراست در کنار شماست نه در برابر شما، برای رهایی از مشکلاتی که ممکن است دچار آن ها شوید به جای استفاده از روش آزمون و خطا یا گوش کردن به توصیه های دوستان کم اطلاع، با مراجعه به حراست دانشگاه و بهره گیری از راهنمایی های مشاوران آن از پیچیده تر شدن مشکلاتتان جلوگیری کنید. ما همواره در کنار شما و به فکر تأمین امنیت شما هستیم.

دفعات مشاهده: 2160 بار   |   دفعات چاپ: 923 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

تلفن تماس ساعات اداری :  Email: Herasat@iust.ac.ir             77240410     تلفن تماس شبانه روزی : 73225130 
    
کدپستی: 1684613114   

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4623