[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
دانشکده::
معرفی افراد::
امورآموزش::
امور پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار::
آیین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
تور مجازی ::
::
مجله بین المللی مهندسی معماری

AWT IMAGE

..
انجمن علمی معماری و شهرسازی

AWT IMAGE

..
وب سایت قطب علمی
AWT IMAGE
..
آزمایشگاه تحقیقاتی متعامل

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده معماری را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: سمینار و کارگاه آموزشی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۲۹ | 

سمینار و کارگاه آموزشی " شهر آینده" با حضور پروفسور متیوکرمونا و صاحب نظران برجسته ایرانی با موضوع:ارتقای کیفیت محیطی از طریق طراحی نوین شهری و مدیریت آن در تاریخ 14 و 15 بهمن 95 در دانشکده معماری و شهرسازی برگزار می گردد.پوستر

میزبانی شهر تهران از برجسته ترین شهرساز بریتانیا

کیفیت فضاهای عمومی و نیز مدیریت آن از اساسی ترین چالش ها در حوزه شهرسازی و معماری و محیط ساخته شده می باشد. ارزش آفرینی در ایجاد کیفیت های سازنده در محیط شهری و نیز کاربست ابزار و روش های هماهنگ کننده و مدیریتی بین نهادهای متفاوت مدیریت شهری در محصول نهایی فضاهای عمومی به عنوان بستر حضور شهروندان و خلق رویدادهای شهری تاثیر غیر قابل انکاری دارد. طبیعتا در شهرسازی و معماری پیشگام در دنیا و نیز در شهر تهران به عنوان الگویی پیش رو برای سایر شهرهای کشور، سیاست­مداران، شهرسازان، معماران و توسعه­دهندگان باید شناخت دقیقی داشته باشند که چگونه قدرت­ها، مهارت­ها و منابع در اختیارشان می­تواند در مسیر صحیحی به کار بسته شود تا بهترین کیفیت شهری در طراحی  و مکان هایی برای زندگی اجتماعی حاصل شود.

از این رو، به منظور تبادل دیدگاه های علمی و عملی در حوزه شهرسازی، دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری موسسه اندیشه طراحی بومی سمینار و کارگاه بین المللی "شهر آینده" را با همکاری نهادهای مدیریت شهری، فعالان و مشاوران شهری و آکادمیسین های مطرح کشور در تاریخ 14 و 15 بهمن ماه 1395  برگزار می کند. سخنران بین المللی این رویداد پروفسور متیو کرمونا استاد برجسته شهرسازی در دنیا از دانشگاهUCL  لندن می باشد. پروفسور کرمونا در حوزه های نظری و پژوهشی و نیز حوزه عملی و فعالیت های شهرسازی فعالیت های بسیار چشمگیری در سطح دنیا داشته است که به عنوان مطرح ترین شهرساز حال حاضر بریتانیا شناخته می شود.

محور اصلی سمینار و کارگاه بین المللی " شهر آینده"  (Future city) به منظور کاربست اجماع آرای اندیشمندان  برجسته ایرانی و مدیران شهری داخلی و نیز استفاده از دانش عملی پروفسور کرمونا و استفاده از تجارب جهانی، خصوصا شهر لندن  ،در کیفیت بخشی به محیط های شهری با عنوان زیر تدوین شده است: "ارتقای کیفیت محیطی از طریق طراحی شهری نوین و مدیریت آن". برنامه های این سمینار و کارگاه بین المللی شامل مجموعه سخنرانی ها، کارگاه های حرفه ای، پانل های تخصصی، رونمایی از پروژه های شهری و معماری موفق، تورهای شهری و نشست های تخصصی در حوزه شهرسازی و معماری می باشد.

در این سمینار و کارگاه بین المللی در کنار برنامه های ذکر شده، به صورت ویژه ای از آکادمیسین برتر حوزه شهرسازی ، مدیریت خلاق حوزه شهرسازی، پروژه موفق حوزه شهرسازی و معماری شهری و  نیز فعالان برتر حوزه شهرسازی  تقدیر ویژه به عمل می آید. اهداف اصلی این سمینار و کارگاه بین المللی به شرح زیر می باشد:

  • نقد و بررسی بنیان­های طراحی شهری، فرآیند­ها و اهداف آن در جهت خلق مکان­­های با کیفیت بالا

  • بررسی نمونه­های عالی بین­المللی در طراحی و مدیریت فضای عمومی و چالش­های محیط­های ساخته شده موجود

  • بررسی مدیریت طراحی و نقش مثبت و بنیادی بخش عمومی (دولت ملی و محلی) که می­تواند و می­بایست ایفا کند

  • نقش دهی به شهرسازان و معماران در پایه­گذاری راهبردهایشان برای فضای عمومی و بررسی آن از طریق خلق یک راهنمای طراحی فضای عمومی برای تهران

میزبانی شهر تهران برای چنین رویداد ارزشمندی، فرصتی ویژه برای جامعه شهرسازی، طراحی شهری، معماری و معماری منظر می باشد تا به واسطه آن در حوزه های مدیریت شهری، خلق مکان های عمومی و فضاهای شهری با کیفیت، دانش و تجربه عملی خود را ارتقا ببخشند. این برنامه در حقیقت چکیده تجربیات چندین ساله پروفسور کرمونا به همراه اساتید برجسته ایرانی در حوزه شهرسازی و معماری و همچنین رویکردهای متاخر در حوزه فضاهای شهری  و مکان های عمومی و راهبردهای مدیریتی در عملیاتی کردن آنها می باشد؛ که تلاش دارد ضمن نقد و بررسی پارادایم های مترقی در حوزه کیفیت فضاهای عمومی و نیز روش های مدیریتی آن و هماهنگی با ارگان های مسئول، بتواند در پایان الگویی مترقی را برای بهسازی شهر تهران، شهرهای جدید و سایر شهرهای کشور ترسیم نماید.

دفعات مشاهده: 1248 بار   |   دفعات چاپ: 286 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان