تقدیر رئیس دانشگاه از منتخبان اولین فراخوان ایده

AWT IMAGE

 صاحبان ایده‌های برتر نخستین فراخوان بانک ایده دانشگاهیان علم وصنعت ایران مورد تقدیر رئیس دانشگاه قرار گرفتند.

  در جلسه روز شنبه مورخ 28/2/87 که با حضور دکتر جبل‌عاملی (رئیس دانشگاه)، دکتر فتحیان (مدیر کل امور اداری)، مهندس کتابی (مشاور رئیس دانشگاه در امور ارتباطات) و مهندس شریفی (مدیر سامانه اطلاعات مدیریت حوزه ریاست دانشگاه) در سالن اجتماعات مرکزی برگزار شد از هشت نفر از کارکنان که بهترین ایده‌ها را در رابطه با «راههای ایجاد و افزایش انگیزش در کارکنان» ارائه داده بودند با اهدای لوح و هدیه تقدیر و ایده‌های آنان مورد بررسی قرار گرفت.

  در این جلسه دکتر جبل‌عاملی هدف از ارائه فراخوان راههای ایجاد و افزایش انگیزش در کارکنان را مدیریت مشارکتی و به دست آوردن بسته‌کاری و برنامه مشخص اجرایی برای افزایش انگیزه کار عنوان کرد و افزود: در این فراخوان دو نکته مثبت مشاهده کردیم اول آنکه افرادی که در این زمینه ایده دادند از کارکنان نسبتاً با کیفیت دانشگاه بودند و دوم اینکه، ایده‌ها، ایده‌های خوبی بود. برنامه بعدی ما نیز تبدیل این ایده‌ها به برنامه کاری مشخص علی‌رغم وجود همه ضعف‌ها و موانع قانونی احتمالی است.

  ریاست دانشگاه از صاحبان ایده‌های برتر حاضر در جلسه خواست با بررسی دقیق ایده‌های دریافتی و دسته‌بندی آنها، حداکثر تا یک ماه آینده، اولین برنامه قابل اجرا برایایجاد وافزایش انگیزه کاری ارائه نمایند، برنامه‌ای که با توجه به طیف گسترده کارکنان،اعم از اعضای هیات علمی و کارمندان و نیز طیف وسیع کارمندان،‌ عملیاتی ،مطلوب و عادلانه باشد. وی در مورد استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاه برای اجرای برنامه ارائه شده از سوی صاحبان ایده برتر، قول مساعد داد.

  در ادامه جلسه، دکتر فتحیان (مدیر کل امور اداری) ضمن تقدیر از استقبال و مشارکت کارکنان در بانک ایده تصریح کرد برنامه‌های اجرایی که صاحبان ایده‌های برتر ارائه خواهند داد باید با در نظر گرفتن تنوع دیدگاه‌ها و به گونه‌ای با توجه به محدودیت‌های سازمانی و اداری باشد که قابلیت اجرایی بیشتری داشته باشد. وی همچنین افزود: در زمینه ایجاد نشاط در کارکنان و نوآوری در فرهنگ‌های اداری، اگر خود بدنه کارکنان تغییرات را بپذیرند، بسیار روند بهتری خواهیم داشت چرا که مقاومت بدنه کارکنان گاهی بسیار زیاد است. دکتر فتحیان بر ارایه ایده‌هایی که شرایط ارتقای روحی کارکنان را داشته باشد تاکید کرد و رهنمودهایی برای پیشنهاد روش انتخاب کارمند نمونه ارائه نمود.

  مهندس کتابی (مشاور رئیس دانشگاه در امور ارتباطات) نیز راه‌اندازی بانک ایده را کاری نو و شایسته توصیف کرد که در جهت پویایی محیط کاری می‌تواند بسیار موثر باشد. وی توضیح داد که بخش دانشجویی بانک ایده، پیش از عید نوروز فعال شده و شروع خوبی داشته است.

  مهندس کتابی گفت: ماموریت اصلی دانشگاه، آموزش و پژوهش است و بدنه کارشناسی باید متناسب با این ماموریت، متحول گردد، وی ابراز امیدواری کرد بانک ایده دانشگاهیان علم وصنعت ایران با استفاده از ایده‌های ناب و متحول کننده، بتواند دستاوردهای نوآورانه در سال نوآوری و شکوفایی ارائه نماید.

  در این جلسه دکتر جبل‌عاملی از صاحبان برترین ایده‌های در زمینه "راههای ایجاد و افزایش انگیزش در کارکنان" خانمها و آقایان :

1- نسرین هوشمند آرین

2- سیدرضا اطیابی

3- مریم فروتن

4- مهندس پردیس بهمنی

5- مهندس عشرت اخوین

6- احترام‌السادات توکلی

7- مریم عزیزی

8- وحید محمدزاده

 با اعطای لوح و هدیه مورد تقدیر قرار دادند.

ریاست دانشگاه همچنین از خانم مهندس صدیقه شریفی برای راه‌اندازی و پیگیری مجدانه امور بانک ایده دانشگاهیان  تقدیر نمودند.

 لازم به ذکر است دومین فراخوان بانک ایده دانشگاهیان علم وصنعت ایران «راههای ایجاد نشاط کاری» می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک ایده به آدرس http://www.iust.ac.ir/ مراجعه فرمایید.

( آلبوم مراسم )


دفعات مشاهده: 7978 بار   |   دفعات چاپ: 2937 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 147 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.