[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۱

خبرنامه شماره ۳۱۰

خبرنامه شماره ۳۰۹

خبرنامه شماره ۳۰۸

خبرنامه شماره ۳۰۷

خبرنامه شماره ۳۰۶

خبرنامه شماره ۳۰۵

خبرنامه شماره ۳۰۴

خبرنامه شماره ۳۰۳

خبرنامه شماره ۳۰۲

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی

خبرنامه شماره6

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: برگزاری گردهمایی اعضای کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۳/۱۱ | 

برگزاری گردهمایی اعضای کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران

 

AWT IMAGE

   

گردهمایی اعضای کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، نهم خردادماه 1395 با حضور رییس دانشگاه در محل باشگاه رفاهی اساتید برگزار شد.

در این گردهمایی، ابتدا دکتر امامی (نماینده هیات مدیره کانون در کمیسیون امور رفاهی دانشگاه)، به حاضران در جلسه خیر مقدم گفت و تاکید کرد: کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه، متضمن شأن و جایگاه اعضای هیات علمی و موظف به پیگیری مطالبات آنان در زمینه معیشتی، صنفی و رفاهی خواهد بود. وی از آغاز فعالیتهایی در راستای تشکیل اتحادیه یا مجمع کانونهای صنفی اعضای هیات علمی دانشگاهها خبر داد که بتواند در سطح کلان نظام، پیگیر مطالبات صنفی اعضای هیات علمی کشور باشد.

در ادامه گردهمایی، دکتر ریاحی(عضو هیأت مدیره کانون)، گزارشی از روند اخذ پروانه فعالیت کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه ارایه کرد. وی گفت: با اخذ پروانه فعالیت کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، اکنون این کانون از نظر وزارت کشور نیز «قانونی»، «رسمی» و «مورد تایید دولت جمهوری اسلامی ایران» است. وی در ادامه توضیح داد هیات موسس کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران اقدامات خود را از سال 1383، آغاز نمود و افزود: بهار 1394 موفق به اخذ مجوز شدیم و نهایتا در آبان ماه همان سال، پروانه رسمی فعالیت از سوی وزارت کشور نیز صادر و در سال جاری ابلاغ گردید.

دکتر ریاحی، فعالیت در امور صنفی اساتید از مشاوره حقوقی تا مباحث حقوق و بیمه و... را وظیفه کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه برشمرد و از حمایتهای بیش از 200 عضو این کانون، تقدیر کرد. وی افزود: دانشگاههای دیگر به تأسی از دانشگاه ما، فعالیت های خوبی را شروع کرده اند و ابراز امیدواری کرد با تشکیل اتحادیه کانونهای صنفی اعضای هیات علمی در آینده نه چندان دور، اقدامات صنفی اساتید، مرکزیت و محوریت بیشتری پیدا کند. 

سپس دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، نکاتی را متذکر شد. وی بر لزوم تثبیت جایگاه کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه تاکید کرد و آن را نه تنها برای دانشگاه، بلکه برای کل کشور تاثیرگذار دانست. رییس دانشگاه با اشاره به اینکه اولین دانشگاهی هستیم که با مجوز رسمی و قانونی وزارت کشور، کانون صنفی اعضای هیات علمی را تشکیل دادیم، گفت: اگر جمعی منسجم باشد، کارهای بزرگی هم می تواند انجام دهد و لازمه آن، تثبیت خود کانون است.

رییس دانشگاه در بخش دیگر سخنانش، ورود کانون به مسایل سیاسی و بحث های حاشیه ای، جناحی، دانشکده ای و گروهی را آفت بزرگ کانون دانست که باید جداً از آن احتراز کرد. وی تاکید کرد: باید مباحث عام هیات علمی مطرح شود و از هر آنچه موجب تقسیم بندی اعضای هیات علمی شود، حقیقتا اجتناب کرد چون اقتدار کانون را از بین می برد. دکتر برخورداری هشدار داد: همیشه افرادی هستند که به دلایلی خوش ندارند چنین کانونهایی وجود داشته باشد. برخی از آنها تصور و توهم این را دارند که تنها آنها هستند که می فهمند و بنابراین فقط آنها باید صحبت کنند و بقیه گوش دهند. اجازه ندهید به این وادیها کشیده شوید. دیگر اینکه یک بی انگیزگی عمومی در فضای اجتماعی وجود دارد که کانون برای فایق آمدن بر آن باید تحرکاتی انجام دهد.

رییس دانشگاه، تامین مسکن برای اعضای هیات علمی جوان، اخذ وام بانکی و انواع بیمه های عمر و اتومبیل و... را برای ایجاد انگیزه در اعضای هیات علمی به کانون پیشنهاد کرد و ضمن درخواست برگزاری مستمر این جلسات تبادل نظر، از اعضای هیات علمی خواست طرح و پیشنهادات خود را برای تقویت جایگاه کانون و بهبود شرایط، ارایه دهند و تاکید کرد: طبیعتا دانشگاه، استقبال خواهد کرد و البته فعالیت کانون نه تنها برای اعضای آن، بلکه برای تمام اعضای هیات علمی است.

در ادامه، دکتر میلانی(عضو هیأت مدیره کانون) به تبیین اهم اقدامات هیات مدیره کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه در سال 94 پرداخت. وی در گزارش خود که به صورت مکتوب نیز در اختیار حاضران در جلسه قرار گرفته بود، به اقدام و پیگیری موارد زیر اشاره کرد:

 • مکاتبه با وزیر علوم در رابطه با افزایش حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و ملاحظه آن در بودجه 95
 • مکاتبه با وزیر علوم و ارسال طومار امضای 246 عضو هیات علمی در خصوص تضییع حق دانشگاه در معرفی دانشگاه برتر (که موجب تصحیح جایگاه دانشگاه شد)
 •  مکاتبه و مذاکره با شورای مرکزی جذب در دبیرخانه شواریعالی انقلاب فرهنگی در خصوص عملکرد هیات اجرایی جذب دانشگاه در سالهای 88 تا 92 (که موجب تصحیح ترکیب هیات اجرایی شد)
 •  مکاتبه و مذاکره با شورای مرکزی جذب وزارت علوم و رییس دانشگاه در خصوص حقوق تضییع شده برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه (که منجر به تصحیح امور شد)
 •  ارایه طرح «اعتلای نقش اساتید در تسریع رشد و پیشرفت ایران اسلامی» در جلسه شورای دانشگاه با حضور وزیر علوم و پیگیری آن
 •   همکاری در بسترسازی تشکیل تشکلهای صنفی اساتید در سایر دانشگاهها (که فعالیت 25 کانون یا مجمع در دانشگاههای دیگر شروع شده است)
 • مکاتبه و مذاکره با کمیته احزاب در وزارت کشور در خصوص دریافت پروانه فعالیت کانون (که منجر به اخذ سند پروانه کانون پس از سالها شد)
 • مکاتبه با ریاست دانشگاه درباره جلوگیری از بکارگیری ادبیات سخیف و هتاکی نسبت به اعضای هیات علمی در برخی نشریات دانشگاهی
 • مکاتبه با ریاست دانشگاه و مذاکره با دفتر حقوقی وزارت علوم درباره شکایتهای حقوقی برخی اعضای هیات علمی دانشگاه
 • مکاتبه و مذاکره با معاونت حقوقی و پارلمانی وزارت علوم در خصوص رفع معضل اخذ مالیات بر درآمد از اعضای هیات علمی
 • اقدام و پیگیری در خصوص ارتقای وضع و شرایط رفاهی اعضای هیات علمی
 • مذاکره و مکاتبه با دفتر هیات امنای دانشگاه در خصوص افزایش ساعت مجاز حق التدریس (که موثر افتاد)

در ادامه جلسه، چند تن از اعضای هیات علمی حاضر به بیان نقظه نظرات و پیشنهادات خود برای بهبود عملکرد کانون پرداختند. در این بخش نیز مباحثی مانند طرح پایش سلامت، پوشش کامل بیمه ای، تغییر وضع مالیات بر درآمد اعضای هیات علمی به روال سابق آن، توجه به حقوق و وظایف صنفی اعضای هیات علمی، درآمدزا کردن کانون و ترتیب برنامه های بازدید از دانشگاههای خارج از کشور و سفرهای خارجی، پیشنهاد و بحث شد.

صرف ناهار، پایان بخش این گردهمایی بود.

آلبوم تصاویر

دفعات مشاهده: 2567 بار   |   دفعات چاپ: 506 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4072