[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره مرکز کارآفرینی::
کارآفرینی::
کسب و کار::
آیین نامه ها::
اخبار مرکز کارآفرینی::
جشنواره ها::
کارگزاران فن راه ::
کتاب های کارآفرینی::
کارآفرینی دانش بنیان::
کارآفرینان ایرانی::
مقالات کارآفرینی::
پایگاه های مرتبط::
آلبوم تصاویر::
هسته های دانشجویی::
تماس با ما::
مراکز کاریابی::
::
لینک های مفید
..
تلگرام

کانال تلگرام ما را دنبال کنید

AWT IMAGE

https://telegram.me/karafariniiust

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در رابطه با سایت مرکز کارآفرینی بفرمائید.
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
پیوندها
..
GEM IRAN

AWT IMAGE

..
Doing Business

AWT IMAGE

..
بنیاد ملی نخبگان

AWT IMAGE 

..
MBTI test

AWT IMAGE

..
ارزیابی شرکتهای دانش بنیان

AWT IMAGE

..
کتاب و نشریات
..
صندوق نوآوری و شکوفایی

AWT IMAGE

..

AWT IMAGE

:: مهدی حدادی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۳/۶ | 

AWT IMAGE

مشخصات فردی

: مهدی حدادی

: شرکت نوبر سبز

: صنعت - تولید

: ۱۳۳۹/۱۰/۱

: کاشان

: لیسانس

: 28 سالگی

آرام و بی‏صدا در کوچه پس کوچه‏ها راه می‏رفت. همه‌جا تاریک بود و تنها چراغ کم‌سوی انتهای خیابان سو‏سو می‏کرد. نمی‏دانست امشب چگونه باید به خانه برود. هر آنچه این سال‏ها با زحمت به‌دست آمده بود یکباره خاکستر می‏شد و بوی آن حالش را به هم می‏زد. قدم‏هایش کندتر شد و صدای کش‏دار گام‏هایش گوش‌خراش‏تر. این اولین شکستی بود که با همه وجود احساس می‏کرد. سی و پنج سال بیشتر نداشت و میلیون‏ها تومان بدهکاری داشت که روز و شبش را ناآرام می‏کرد. صورت نگران همسر و صدای گریه‏ پسرش در پیش چشمانش می‏دوید. چاره‏ای برایش نمانده بود. هر طور بود باید پولی تهیه می‏کرد. دستانش را جلوی دهانش آورد و آنها را با آتشی که از سینه‏اش بیرون می‏آمد گرم کرد. زمان آمدنش به تهران را به یاد داشت. آن وقت هم پاییز بود و باد زوزه‏کشان در کوچه‏های کاشان دوره می‏گشت. پدر بر لنگه در ایستاده بود و به او نگاه می‏کرد. چشمان کم سویش برق داشت و کلامش پر مغز بود: 
پسر جان برای چی می‏ری تهران؟
تاب نگاه کردن در چشمان پدر را نداشت. سرش را پایین انداخت و گفت: 
- برای تجارت می‏رم. می‏خوام کسب‌و‌کاری را بِندازم. 
- باشه. خودت بهتر می‏دونی ولی یادت باشه تجارت مثل کُتی می‏مونه که دوتا جیب داره. یکی زیانه و دیگری سود. هر چند وقت دستت توی یه جیبشه. تا وقتی که دستت به سوده شکرکن ولی هر وقت دستت به زیان رفت آروم باش و دست و پا نزن، که اگه دست و پا بزنی تو این مرداب بیشتر فرو می‏ری و بدون که هیچ‏وقت پول درصدی (نزول) و حروم به نونت برکت نمی‌ده. 
ایستاد و کلمات پدر را بلندتر تکرار کرد. باز هم گفت، دوباره و سه‏باره. تا آخرین‏بار که گرمی لبخند بر همه صورتش نشست. گویی دست‏های پدر را بر روی شانه‏هایش احساس می‏کرد. همان‏طور که پدر می‏گفت باید می‏نشست و بیش از این دست و پا نمی‏زد. بعدِ سال‏ها کار، آن‏قدر برایش مانده بود که بتواند بخشی از کاستی‏ها را جبران کند و دوباره خشت خشت بر هم بگذارد و روزهای رفته را بسازد که اگر غیر از این باشد هیچگاه سرِ آسوده به زمین نخواهد گذاشت. محکم و استوار گامی به جلو گذاشت و دوباره به چراغ ته خیابان خیره شد. راه طولانی بود ولی باید می‏رفت. 
*  *  *
در اولین ماه از زمستان 1339، در کاشان، شهر عطر و گلاب، در خانواده‏ای متوسط و مذهبی به‌عنوان اولین فرزند خانواده حداد متولد شدم. پدرم مسئول فنی و مکانیک کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان بود. در آن زمان حدود یکصد پرسنل زیر دست پدرم کار می‏کردند. گاهی پدرم در دو شیفت کار می‏کرد و من بین دو شیفت برای او غذا می‏بردم. از احترامی که دیگر کارگران به من می‏گذاشتند می‏فهمیدم که پدرم کارگر ساده‏ای نیست. کارخانه‏ای که پدرم درآن کار می‏کرد کارخانه بزرگی بود. صاحب کارخانه ارباب تفضلی نام داشت که عکس او در دانشگاه «پلی‏تکنیک» به‌عنوان پدر نساجی ایران نصب شده است. او در کاشان چندین کارخانه با نام‏های نساجی کاشان، نساجی آریا و ... داشت. درآن زمان چند هزار نفر کارگر در کارخانه‏های ارباب تفضلی کار می‏کردند. این در حالی بود که کاشان بیش از پانصد هزار نفر جمعیت نداشت. 
افتخار آقای تفضلی همواره این بود که هر روز می‏تواند مسافت تهران تا کاشان را که حدود دویست و چهل کیلومتر بود، با پارچه‏های بافته شده کارخانه‏هایش فرش کند. پنبه وارد کارخانه می‏شد و پارچه بیرون می‏آمد؛ یعنی همه مراحل اعم از ریسندگی، بافندگی، رنگ و چاپ نیز در همان کارخانه‏ها انجام و تحویل بازار می‏شد. کارخانه‏های ارباب تفضلی در آن زمان همه برق کاشان را تامین می‏کردند. با توجه به اینکه در کاشان اداره برق نبود، امتیاز کنتور را نیز کارخانه‏های ریسندگی و بافندگی به مردم می‏دادند. من با اینکه سن زیادی نداشتم ولی همیشه آرزو می‏کردم تا روزی مانند آقای تفضلی باشم و بتوانم به مردم کاشان خدمت کنم. آقای تفضلی برای من الگوی روشنی بود و حضور این الگو باعث می‏شد تا روشنی را ببینم و در جهت آن حرکت کنم. 
لیست موفقیت‏ها
- صادرکننده نمونه استان سمنان در سال 1388 
- برگزیده ملی چهارمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر اردیبهشت 1388
- کارآفرین برتر استان در سال 1387
- کارآفرین برتر صنعت کترینگ در خرداد ماه سال 1388

لیست محصولات
سبزیجات غیر برگی منجمد:
باقالا (با پوست و بدون پوست) – بامیه – سیب زمینی توپی و مکعبی – لوبیا سبز – ذرت شیرین – ذرت کامل – نخود فرنگی – مخلوط سبزیجات (شامل : ذرت شیرین، هویج، لوبیا سبز، نخود فرنگی) – کرفس – فلفل دلمه مکعبی – هویج مکعبی و توپی – پیاز مکعبی
سبزیجات برگی منجمد :
شوید – مخلوط نعنا و جعفری – سبزی قورمه – سبزی پلو – سبزی کوکو – سبزی آش – سبزی سوپ – فرنچ فرایز (سیب زمینی نیمه سرخ منجمد)
میوه‏جات منجمد :
آلبالو – توت فرنگی – دان انار – طالبی – کیوی
همچنین دان و بلال ذرت شیرین با استفاده از بذر مخصوص در مزارع، تحت نظارت کارشناسان این مجتمع کشت گردیده و به بازار مصرف در بسته‏بندی‏های متنوع و گوناگون عرضه می‏شود.

معرفی شرکت 
شرکت نوبر سبز در سال 1377 با هدف تولید و صادرات انواع سبزیجات و میوه‏جات منجمد شده به روش انجماد سریع (IQF) ایجاد گردید و قریب به یک دهه همواره کوشید تا با تولید و صادرات محصولات جدیدی از ایران، یکی از تولیدکنندگان پیشرو در این زمینه باشد. به گونه‏ای که در حال حاضر با بهره‏گیری از تجربه مدیران و کارشناسان خود یکی از مجتمع‏های بزرگ صنایع تبدیلی کشاورزی در زمینه انجماد سریع‏ را به‏وجود آورده است.

توضیحات :
انجماد سریع 
در روش انجماد سریع که اصطلاحا (IQF) نامیده می‏شود، عموما مواد اولیه بعد از شستشو، پوست گیری و برش در دمای مناسب بلنچ گردیده و بعد از آبگیری در تونل انجماد در مدت کوتاهی (حدود 8 الی10 دقیقه) به‏صورت جدا از هم منجمد می‏گردند. به‏دلیل نوع فرآیند تولیدی دارای همان خواص اولیه، نظیر تازگی، رنگ، طعم، بو و کیفیت مواد غذایی بوده و  این امکان را به‏وجود می‏آورد که در شرایط نگهداری در دمای 18- درجه سانتی گراد، عملا رشد میکرو ارگانیسم‏ها متوقف شده و محصول تولیدی با کیفیت اولیه در مدت طولانی قابل نگهداری گردد.


دفعات مشاهده: 2267 بار   |   دفعات چاپ: 465 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 70 queries by YEKTAWEB 4122