جوابیه مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه به روزنامه اعتماد ملی

مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه طی نامه ای سرگشاده به مدیر مسوول روزنامه اعتماد ملی درخصوص درج مطلبی باعنوان" دانشگاه علم و صنعت و سهم دختران از تحصیل" چاپ شده در تاریخ 8/12/86 آن روزنامه ،ارسال نموده و طی آن مطالبی را درخصوص فرآیند آزمون و پذیرش دانشجویان متذکر شدند. بخشی از متن جوابیه به شرح زیر میباشد:

جناب آقای محمد جواد حق شناس

مدیر مسئول محترم روزنامه اعتماد ملی

 

  با سلام ،

 

  احتراماً به استحضار می رساند در شماره 595 مورخ 8/12/86 آن روزنامه مطالبی با عنوان " دانشگاه علم وصنعت و سهم دختران از تحصیل " به قلم یکی از دانشجویان درج گردیده است . مقتضی است براساس قانون مطبوعات و به منظور روشن شدن اذهان عمومی متن ذیل عیناً در همان صفحه به چاپ برسد.

  1- پذیرش دانشجویان صرفاً براساس امتیازات علمی مکتسبه و طبق ضوابط موجود در آموزش عالی کشور و توسط سازمان سنجش کشور صورت می پذیرد و سیاست های دانشگاه جذب دانشجویان نخبه بدون در نظر گرفتن نوع جنسیت می باشد .

  2- اعلام ظرفیت پذیرش در هر رشته در دانشگاه از طریق درگاه (پورتال ) سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد و هم اکنون این اطلاعات برای سال تحصیلی آینده اعلام گردیده و قابل دستیابی است .

  3- در آخرین آزمون برگزار شده توسط دانشگاه برای امتحان زبان دوره دکتری برای مهرماه 87 در صد کل قبول شدگان متقاضیان دختر 72% می باشد . در حالیکه این درصد برای متقاضیان پسر 58% است . ( لازم به ذکر است در صد کل پذیرفته شدگان در مجموع 60% می باشد ) . این موضوع خود نشان دهنده این است که تنها معیارهای دانشگاه برای پذیرش دانشجو توانایی های علمی می باشد .

مهندس خالقی در ادامه ضمن اعلام آمادگی دانشگاه برای همکاری با آن روزنامه جهت ارائه اطلاعات صحیح درخصوص برنامه های توسعه علمی دانشگاه از مدیران محترم آن روزنامه خواستند تا بمنظور جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و بی اعتمادی اقشار فرهیخته و دانشگاهی مطالب را با دقت نظر بیشتری اخذ و چاپ نمایند.


دفعات مشاهده: 8576 بار   |   دفعات چاپ: 2877 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 162 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.