قائم مقام سازمان فضایی ایران از پیشرفت های ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت ابراز رضایت کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۳/۱۰ | 
قائم مقام سازمان فضایی ایران از پیشرفت های ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت ابراز رضایت کرد
AWT IMAGE
 دکتر حمید فاضلی،قائم مقام سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره ظفر، طلوع و ماهواره آت ست پیشرفت های خوبی داشته است و تقریبا آمادگی پرتاب را دارند.
 دکتر فاضلی ،قائم مقام سازمان فضایی ایران گفت:‌در شرایطی که لازم باشد تصاویر دقیق تری از صحنه های آسیب دیده زلزله، توفان، سیل، سونامی وامثال این ها داشته باشیم می توان با تصاویر دقیق ،خیلی از خسارت‌ها را مدیریت مناسب کرد. در این راستا امیدواریم که به زودی ماهواره‌های سنجش از دور ساخت کشور از جمله ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت را تکمیل کنیم.
 دکتر فاضلی اظهار امیدواری کرد که حامل‌های ماهواره‌های ذکر شده نیز که ماهواره برهای پرتوانی همچون سیمرغ است زودتر آماده و به فضا پرتاب شود.
 فاضلی اضافه کرد: ماهواره پارس نیز که یک ماهواره دقیق تر و با وزن بیشتر است در پژوهشکده سامانه ماهواره‌یی سازمان فضایی در دست توسعه است که امیدواریم در فاصله زمانی چند سال آینده آماده شود.
 قائم مقام سازمان فضایی ایران همچنین در پاسخ به این که آیا این سازمان برنامه‌ای برای ماهواره های مشترک با کشورهای عضو اپسکو نیز دارد، تصریح کرد: پیشنهادها و علاقه مندی در این زمینه زیاد است و تلاش ما این است که با نشان دادن ظرفیت های خود کشورهای دیگر را علاقه مند کنیم تا یک پروژه کاربردی ماهواره سنجش از دور با یکدیگر آغاز کنیم که چنین ماهواره‌ای با دقت بالا تعریف و در تلاش هستیم تا مشارکت همه کشورها را برانگیزیم.
 وی اضافه کرد: در صورت جمع بندی نهایی جزییات ماهواره سنجش از دور تعریف شده اعلام می‌شود.

دفعات مشاهده: 4794 بار   |   دفعات چاپ: 1361 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 29 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.