[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۱ مهر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: یرگزاری نمایشگاه اختتامیه کلاسهای تابستانی فرزندان اساتید و کارکنان 24 مرداد 1397
:: اطلاعیه تکمیلی 2: برنامه زمانبندی ثبت نام کارشناسی ارشد 97
:: اطلاعیه تکمیلی شماره 1: ضوابط و مدارک لازم برای ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد ورودی مهر 97
:: اطلاعیه ثبت نام ورودیهای مهر 97 کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی
:: پانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۲/۲ | 

 

AWT IMAGE


نام دانشجو : رویا سلطانی
رشته: مهندسی صنایع- مهندسی صنایع
عنوان رساله: بهینه سازی  پایدار قابلیت اطمینان سیستم ها با روش تخصیص افزونگی در حالت عدم قطعیت و تخفیف قیمت
استاد راهنما: دکتر سید جعفر سجادی
اساتید مشاور: دکتر رضا توکلی مقدم، دکتر جلال صفری، دکتر محمد مهدوی مزده
آدرس ایمیل: royasoltani@iust.ac.ir
تاریخ دفاع: شنبه ۶ اردیبهشت  سال ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰
مکان: سالن شهید شهبازی

چکیده:
در این رساله بهینه‌سازی قابلیت اطمینان سیستم با روش تخصیص افزونگی در ارتباط با تأمین کننده اجزا و مشتری سیستم مورد مطالعه قرار می گیرد.  با در نظر گرفتن محدودیت بودجه در ارتباط با تأمین کننده و بحث تخفیف قیمت و عدم قطعیت در قیمت خرید اجزا، مسأله  تخصیص افزونگی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین در ارتباط با مشتری بحث عدم قطعیت در قابلیت اطمینان اجزا و در نتیجه سیستم و اثر آن بر هزینه های وارانتی و همچنین بحث قیمت گذاری سیستم در نظر گرفته می شود. در بسیاری از سیستم های حمل و نقل، پزشکی و غیره عدم قطعیت در تخمین قابلیت اطمینان سیستم موجب خسارات و تلفات جبران ناپذیر می شود.  طراحان و مهندسان سیستم ریسک گریز نیاز به مدل ها و روش هایی دارند که با در نظر گرفتن عدم قطعیت، سیستمی با قابلیت اطمینان بالا طراحی و به مشتری ارائه نمایند. بدین منظور در این رساله، دو معیار پایداری که یکی بر اساس پشیمانی و دیگری بر اساس عملکرد واقعی به ازای مشاهدات مختلف و موازنه بین بهینگی و موجه بودن جواب است مورد بررسی قرار می گیرد. با در نظر گرفتن معیار اول، مساله تخصیص افزونگی با فرض توزیع های زمان تا خرابی نمایی با روش کمینه سازی حداکثر پشیمانی فرموله شده و جواب پایدار مساله با روش های شمارش کامل، الگوریتم ژنتیک و الگوریتم تجزیه بندرز ارائه شده است. بر اساس معیار دوم، مساله تخصیص افزونگی با در نظر گرفتن عدم قطعیت فازی و مجموعه عدم قطعیت به فرم عدم قطعیت بودجه ای فرموله شده و جوابهای پایدار مساله ارائه گردیده است. همچنین کیفیت جواب پایدار با استفاده از شبیه سازی مونت کارلو مورد بررسی قرار گرفته است. در ارتباط با تأمین کننده، مساله تخصیص افزونگی با در نظر گرفتن سیاست های تخفیف کلی و نموی فرموله شده و جهت حل آنها روش های حل ابتکاری و فراابتکاری پیشنهاد شده است. به علاوه، مدل جدید چند هدفه تخصیص افزونگی با امکان انتخاب استراتژی افزونگی و قیمت گذاری سیستم در شرایط پیشنهاد وارانتی تحت تعمیر جزئی ارائه شده و با روش برنامه ریزی توافقی برای مسائل کوچک و الگوریتم ژنتیک مرتب سازی نامغلوب(NSGA-II) برای مسائل بزرگ حل شده است.  سپس در یک مدل کلی تر، مساله تخصیص افزونگی با مجموعه عدم قطعیت بودجه ای و با در نظر گرفتن تخفیف کلی فرموله شده و اثر عدم قطعیت بر هزینه های وارانتی با فرض توزیع زمان تا خرابی ویبول بررسی گردیده و با روش شاخه و برش حل شده است.
در نهایت در فصل نتایج، با استفاده از مثالهای موردی بر گرفته شده از ادبیات موضوع و روش های آماری، کارائی مدل ها و روش های حل پیشنهادی مورد بررسی قرار می گیرد و تصمیم گیرنده یا طراح سیستم بسته به اینکه مساله در ارتباط با تأمین کننده فرموله می شود یا در ارتباط با مشتری و یا هر دو، و با توجه به نوع عدم قطعیت و میزان دسترسی به داده ها می تواند از مدل های پیشنهادی و روش های ارائه شده جهت بهینه سازی قابلیت اطمینان سیستم ها سود جوید.

واژه‌های کلیدی: بهینه سازی پایدار، مجموعه عدم قطعیت، عدم قطعیت فازی، هزینه های وارانتی، تخفیف قیمت کلی و نموی، روش تجزیه بندرز،  برنامه ریزی توافقی، الگوریتم زنبور عسل، الگوریتم ژنتیک مرتب سازی نامغلوب

دفعات مشاهده: 3738 بار   |   دفعات چاپ: 584 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 12 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3754