جلسه فرهنگی اساتید برگزار شد

 AWT IMAGE

  جلسه فرهنگی اساتید برگزار شد

  جلسه فرهنگی هفتگی اساتید روز دوشنبه هفتم اسفندماه 1391 با سخنرانی دکتر محمدی، مشاور وزیر امور خارجه،  برگزار شد.

  در این جلسه دکتر محمدی، با موضوع «آثار کلان انقلاب اسلامی در ابعاد ملی، منطقه­ای، جهانی و تاریخی» سخنرانی کرد. وی سیاست داخلی انقلاب اسلامی را بر پایه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و سیاست خارجی آن را بر پایه نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی توصیف کرد و افزود: امروز به خوبی می­توانیم ارزیابی کنیم که آیا انقلاب اسلامی در تحقق این دو شعار، موفق عمل کرده و یا خیر. وی توضیح داد: همه انقلاب­ها در جهان یک حامی خارجی داشته­اند و مثلا انقلاب چین با حمایت روسها، انقلاب فرانسه با حمایت امریکا و انقلاب روس با حمایت آلمانها صورت گرفت ولی انقلاب ایران هیچ حامی خارجی نداشت و به دست مردم همین کشور رقم خورد.

  دکتر محمدی تصریح کرد: کشور ما مستقل­ترین کشور دنیاست که تمام تصمیم­گیری­ها در داخل آن انجام می­شود. همچنین در انقلاب اسلامی به برکت امام خمینی(ره)، آزادی به معنای واقعی به مردم داده شد. انقلاب اسلامی ایران یک بازتعریف از آزادی ارایه کرد و در انقلاب ما، آزادی به معنی اراده ملت در همه تصمیم­گیری­ها تعریف شد. وی تصریح کرد: کارنامه انقلاب ما در اجرای شعار استقلال، آزادی موفق است و در سیاست خارجی نیز واقعا نه شرقی، نه غربی را با تمام وجود، اعمال کردیم و هیچ قدرتی نتوانسته است این کشور را تحت فشارقرار دهد.

  مشاور وزیر امور خارجه تکیه بر عنایات الهی و توده­های مردم، پیروی از ولایت فقیه، نابودی ترس از مرگ و آمادگی برای شهادت، تبدیل تهدیدات به فرصت­ها، تبدیل عوامل بالقوه به بالفعل و مقاومت و سازش­ناپذیری را منابع قدرت انقلاب اسلامی دانست. وی تاکید کرد: علاوه بر همه اینها، به نظر من دستاورد مهمتر انقلاب اسلامی ایران، شکل­گیری جامعه ولایی بوده است و مکتب ولایی، رهبری ولایی و امت ولایتمدار، ترکیبی ساخته است که نقش اصلی را در خنثی کردن توطئه­ها ایفا نموده است. وی نقش جامعه ولایی را پشتیبانی از نظام، خنثی کنندگی توطئه­ها و تداوم­بخشی انقلاب برشمرد و تصریح کرد: در این نظام، خواص و نخبگان تا جایی مقبولیت دارند که خود را در نظام ولایی تعریف کنند.

 


دفعات مشاهده: 4108 بار   |   دفعات چاپ: 1157 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 126 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.