[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«رونق تولید»

  

امسال مسئله‌ی «تولید» مطرح است. می‌خواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سـال توضیح خواهم داد که منظــور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگــان و دشمنان را تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امســـال است؛ لذا من شعـــار را امســال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیـدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکــل اقتصــادی راه بیفتد.سلام و صلـــوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض میکنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت میکنم و سعادت ملّت ایران و همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامــی میدارند، از خدای متعال مسئلت می‌کنم.
«والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

..
امروز: یکشنبه مورخ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: جلسه 4 تیرماه شاخه ی انجمن با معاون فناوری مرکز آموزش الکترونیکی
:: صبحانه ی کاری
:: جلسه ی 25 اسفند شورای شاخه
:: جلسه ی 28 اردیبهشت شورای شاخه با دکتر سیادت موسوی
:: جلسه ی 19 اسفند انجمن با مدیر دفتر نظارت و ارزشیابی
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::

AWT IMAGE

عنوان رساله : توسعه روش هایی برای پایش پروفایل های لجستیک

  دانشجو: حمیدرضا ایزدبخش   E_Mail: HIzadbakhsh@iust.ac.ir

  استاد راهنما: دکتر رسول نورالسناء

  استاد مشاور: دکتر سید تقی اخوان نیاکی

  تاریخ دفاع: دوشنبه دوم بهمن ماه سال91

  مکان: سالن شهید شهبازی

 

  چکیده

در اکثرکاربردهای کنترل فرایندآماری،کیفیت یک فرایند یا محصول بوسیله یک توزیع تک‏متغیره یا چندمتغیره توصیف وبا‏استفاده از نمودارهای کنترل‏ تک‏متغیره یا چندمتغیره کنترل‏می‏گردد.یکی از روش‌های جدید درحل مسائل کنترل کیفیت آماری استفاده از رابطه بین یک متغیر پاسخ ویک یا چند متغیر مستقل جهت توصیف کیفیت یک فرایند یا محصول است، که پروفایل نامیده می‏شود.در اکثر مطالعات انجام شده، فرض بر این بوده است که متغیر پاسخ نرمال است در حالی که در بعضی کاربردهای پروفایلی متغیر پاسخ می‌تواند غیر نرمال باشد.

در این رسالهبه توسعه پروفایل‌هایی می‌پردازیم که در آنها متغیر پاسخ گسسته از نوع باینری، اسمی و ترتیبی هستند. همچنین حالت چند متغیره گسسته و حالت متغیرهای پاسخ آمیخته شامل گسسته و پیوسته نیز بررسی شده است. در این راستا از مدل‌های رگرسیونی لجستیک استفاده شده است و راهکارهای پایش این پروفایل‌ها در فازهای 1 و 2 ارائه شده است. این راهکارها در فاز 1 مبتنی بر هتیلینگ و ماکزیمم نسبت درستنمایی و در فاز 2 مبتنی بر ماکزیمم نسبت درستنمایی، باقیمانده پیرسن، میانگین متحرک نمایی و ماشین بردار پشتیبان می‌باشند. رویکردی بر اساس ماکزیمم نسبت درستنمایی برای کشف نقطه تغییر نیز ارائه شده است. همچنین برای کاهش پیچیدگی برای پاسخ اسمی از متغیر پواسون به همراه لینک لگاریتمی و برای پاسخ ترتیبی از متغیر نهان به همراه لینک پروبیت استفاده شده است.

دلیل مدلسازی مبنا با روش‌های رگرسیون لجستیک مشهور بودن آنها در ادبیات خانواده مدل‌های خطی تعمیم یافته است و عموماً متغیرهای پاسخ غیرنرمال در این بخش به بحث گذاشته می‌شود. برای تخمین ضرایب از الگوریتم نیوتن رافسون و مقیاس فیشر و جهت ارزیابی عملکرد راهکارهای پیشنهادی، ازشبیهسازی وتخمین شاخص متوسط طول دنباله و شاخص احتمال هشدار خارج از کنترل در نمودارهای کنترل، استفادهشدهاست. انواع شیفت‌ها شامل حضور مشاهدات دورافتاده، تدریجی و پله‌ای و شیفت‌های همزمان مورد بررسی قرار گرفته است. مطالعات موردی این مباحث در صنعت مس برای کنترل کیفیت مفتول ها، در صنعت کشاورزی برای کنترل عملکرد سنسورها، در صنعت آلومینیوم برای کنترل مقاومت بست‌های آلومینومی و صنعت گردشگری برای کنترل رضایت مشتریان در دو حالت تورهای کمپی و تورهای تفریحیشرحدادهشدهاست. این کاربردها حوزه‌های جدیدی برای استفاده از پروفایل‌ها خواهد بود.

دفعات مشاهده: 4251 بار   |   دفعات چاپ: 477 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 44 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3928